Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spolszczenie nissan lcn1


Jaromega
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Może ktoś jest zainteresowany spolszczeniem lcn1? Posiadam płytkę .ISO że spolszczeniem i podzielę się nią. Procedura polega na umieszczeniu płyty w czytniku i potwierdzeniu chęci zmiany softu. Po ok. 20 minutach system uruchomi się z logiem nissan i poprosi o kod. Wpisujemy i potwierdzamy. Tyle. Z tego co sprawdzałem nie ma problemów z Cid kopii wykonanej na własny użytek. Pozdrawiam wszystkich.

  • Like 3
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowany, proszę o podanie linku na priva. Czy lektor również jest po polsku?

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://drive.google.com/file/d/1xh91-PkA5M1SCyVuQuRGSlixuDxD_OfF/view?usp=sharing

Przetestowane na kopii karty bez przeróbek. Polskie menu i polski lektor. Na karcie nawigacji z wymuszonym polskim (po modyfikacjach z lektorem) lektorem pojawił się w jęz. niemieckim, ale ja sam trochę namieszałem na swojej karcie - nie tak jak w instrukcji podmiany języka podano na forum. Pozdrawiam.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wgrać w system? Wystarczy jak kolega napisał wyżej wypalić dysk CD, włożyć do czytnika i sam zacznie pobierać nowy soft? Wgrywał już ktoś to spolszczenie? Podzielcie się uwagami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdziłem i tyle. Karta z mapami na czas instalacji wyjęta była z czytnika. Nie jestem autorem przeróbek, zakupiłem .ISO na popularnym portalu.

Polski pojawił się automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 19.11.2020 o 08:29, Jaromega napisał:

https://drive.google.com/file/d/1xh91-PkA5M1SCyVuQuRGSlixuDxD_OfF/view?usp=sharing

Przetestowane na kopii karty bez przeróbek. Polskie menu i polski lektor. Na karcie nawigacji z wymuszonym polskim (po modyfikacjach z lektorem) lektorem pojawił się w jęz. niemieckim, ale ja sam trochę namieszałem na swojej karcie - nie tak jak w instrukcji podmiany języka podano na forum. Pozdrawiam.

Ten plik LCN1.iso to jest cały obraz tego nowego pakietu "media" 2012? Niecałe 45MB, tylko tyle? Rozumiem że mapy są na oryginalnej karcie SD, także jak dograć lektora PL na kartę, musi być zrobiona jej kopia (tak jak piszesz powyżej), jak to zrobić, możesz podać przepis na całość?

Edytowane przez monkahead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę miałem z autem od poprzedniego właściciela. Sądząc po możliwości zapisu i odczytu na niej to kopia ze zmienionym CID pod mapę na niej umieszczoną. Gdzieś koło mają zgodnie z instrukcją z wątku "lektor za darmo" przerobiłem wpisy dotyczące lektora mapy Agnieszka podstawiając dane do lektora angielskiego i niemieckiego. Lektor już był. Za spolszczenie menu chcieli ..... Dużo. Jakiś tydzień temu dostałam płytkę z softem od sprzedawcy. Po zmianie softu mam menu urządzenia w j. polskim. Z tego co widzę soft podmienia menu języka angielskiego na polski, bo dalej mogę zmieniać języki menu urządzenia np. na rosyjski. Lektora na karcie trzeba podmienić na polski bo domyślnie jest angielski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie mogę to zaktualizować do polskiego menu, bez polskiego lektora. Myślisz że kopia Twojej karty zadziała w innym aucie?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież link jest ogólnodostępny w poście powyżej...

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem dla testów 3 kopie na 3 kartach (jedna microSD) wszystkie działały. Myślę, że jak soft to przepuści (Cid) to będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak skopiować ori kartę SD? Przecież ona jest zabezpieczona przed kopiowaniem.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spolszczenie NC1 wyłącza sprawdzanie przez system zgodności CID karty z numerem mapy.
Natomiast zawartość karty z mapą wystarczy "żywcem" skopiować na inną kartę i musi hulać w spolszczonym NC1.
Nie wiem tylko czy spolszczenie każdej firmy wyłącza jednocześnie sprawdzanie CID karty, ale te porządne spolszczenia, właśnie posiadają tę zaletę.

W końcu ileż to roboty wgrać do NC1 spolszczenie, po czym skopiować zawartość karty z mapą na inną kartę i sprawdzić, czy skopiowana hula.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Spolszczenie NC1 wyłącza sprawdzanie przez system zgodności CID karty z numerem mapy.

Wiedząc to, faktycznie żaden problem spróbować. Dzięki za info, sprawdzę.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaromega,  dzięki wielkie za aktualizację, właśnie ją wgrałem, wszystko działa jak należy: radio, USB, telefon. Poniżej wrzucam kilka screenów po kolei, tak jak się pojawiały. SW zmienił się z 0236 100902 na 2246 111107. W pewnym momencie pojawia się komunikat "... not match" i wygląda jakby system się zawiesił ale trzeba cierpliwie czekać dalej, wypluje wtedy samo płytę CD i ponownie samemu ją zaciągnie do CD. Całość zajmuje około 20-25 minut i kończy się ekranem z prośbą o kod PIN do radia.

Po zrobieniu w/w aktualizacji, można używać map na nie oryginalnej karcie SD, wystarczy skopiować w Windows katalog "cryptnav" z ori karty SD na zwykłą kartę w systemie FAT32 (sprawdzone na karcie 32GB).

 

20201123_181608.jpg

20201123_181900.jpg

20201123_183007_001.jpg

20201123_183835.jpg

20201123_184130.jpg

20201123_184631.jpg

20201123_185055.jpg

20201123_185530.jpg

Edytowane przez monkahead
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, monkahead napisał:

... właśnie ją wgrałem, wszystko działa jak należy: radio, USB, telefon. Poniżej wrzucam kilka screenów po kolei, tak jak się pojawiały.

Zuch chłopak - do odważnych świat należy.
... a za zamieszczoną dokumentację plusik ode mnie:emot060:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wgrałem spolszczenie do mojej Kaśki. Wszystko działa jak u kolegi monkahead. Jedyny problem napotkałem w przypadku nawigacji i mapy. Pomimo podmianki pokazuje mi Hanower jako dom (auto zakupione w Niemczech). Nic nie miałbym przeciwko posiadaniu jeszcze jednego domu w Hanowerze :) ale jednak chciałbym, aby navi pokazywała moją bieżąca pozycję. Jutro w trasie sprawdzę jeszcze i navi i mapę i zobaczymy co dalej zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...