Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Juke f15-skrzynia biegów maunal wymiana oleju


Ramzi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, zwracam się do was z pytaniem odnośnie oleju w skrzyni biegów manual nissana JUKE 2013 1.6 117km  (f15), przejechane ok 74tys wymieniłem olej w skrzyni zgodnie z wyczytanymi radami by zrobić to ok 60-80 tys. Olej wymieniłem w kwietniu i nie wiem czy to zbieg okoliczności  i jedno z drugim nie ma zbieżności ale słyszę inny dźwięk dochodzący ze skrzyni gdy jadę np na 2-gim biegu powiedzmy pogonie go do 4 tys  i puszczam gaz (hamuje  silnikiem). Słychać takie dodatkowe rzeżenie. szczególnie na 1 i 2 biegu jest to delikatne, dodatkowo zauważyłem że na zimnym silniku/oleju tego efektu nie ma czyli np teraz gdy temperatury spadły do tych 5- 10 stopni dopiero po przejechaniu kilkunastu/dziesięciu kilometrów znowu to słychać świadczyłoby to że efekt jest gdy olej się rozgrzeje. olej jaki wlał mi warsztat elf 75/80 i pytanie czy to dobry olej bo znalazłem informację że powinien być 75/90. Z góry dziękuje za informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz specyfikację olejową producenta olej do skrzyń powinien być zgodny z normą i mieć atest nissana, a nie tylko pasującą gęstość. Ja zmienialem przy 140tys na Ravenol z potwierdzoną normą i jest super.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że elf, to olej dedykowany francuskim skrzynia montowanym w jukach. Problem może być poziom oleju po wymianie. Może warsztat nie przeprowadził wymiany w sposób właściwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom powinien być ok bo po 2 tygodniach podjechałem skontrolować i powiedzieli że jest ok czy ten elf powyżej jest ok w sensie że dedykowany etc etc. Bo to właśnie ten wlali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, neq napisał:

Tak się składa że elf, to olej dedykowany francuskim skrzynia montowanym w jukach. Problem może być poziom oleju po wymianie. Może warsztat nie przeprowadził wymiany w sposób właściwy

Być może Elf też posiada tą normę, oryginalna serwisówka nic o Elfie nie mówi dedykuje oryginalny olej nissana  "Genuine NISSAN gear oil (Chevron Texaco ETL8997B) 75W-80, or equivalent"  lub odpowiedni z normą ETL8997B . Wiec po prostu wybrałem taki z normą, który pierwszy wyskoczył mi na ekranie i nie żałuję ;) https://www.ravenol.pl/oleje-przekladniowe-mtf-professional-line/1954-RAVENOL-MTF-2-SAE-75W-80-1L-4014835719712.html 
 

plyny juke.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ten elf jest ok bo na forum qq o nim piszą że jest lepszy od oryginalnego bo jest dedykowany do "UWAGA! Olej tylko dedykowany do skrzyń z synchronizatorami mosiężnymi. Nie żebym reklamował ale w ulotce ELF serii NFJ typ 75W80 API:GL-4 jest wprost czarno na białym że ten olej jest dedykowany do w.w. synchronizatorów więc też taki wlałem... Na razie błoga cisza ;-)" wychodzi na to że zbieżność czasu i może zbyt mocno goniłem juka i teraz coś tam delikatnie huczy. Dziwne że tylko na rozgrzanym. Na zimnym bloga cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi dokładnie o mosiężne synchronizatory, studiowałem temat przed wymianą. Wymieniałem olej sam, 30 tyś km temu i wszystko gra. Jeśli użyłeś tego oleju, to możesz spać spokojnie

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dodatkowo wymiana poprawiła eksploatację, przed wymianą skrzynia potrafiła delikatnie zgrzytnąć z 1 na 2 i ciężko wchodziła 6tka , od roku po wymianie jest miód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie początkowo też jakby lepiej chodziła teraz jedynie ten dźwięk mnie denerwuje. Auto.ma tylko 74tys nabite a mam.go.od nowości. 1.6 silnik więc pancerny bez turbo i innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

2 litry wchodzi ja mam dig-t bardzo łatwa wymiana olej ELF 75w-80 jest do juka

jakieś pytania chętnie pomogę większość napraw wykonuję sam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witaj ja wymieniłem przy 90tys. ale możesz i przy 100tyś dla równego rachunku również świece możesz wymienić jedna i druga wymiana łatwa

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...