Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pływające obroty po wymianie świec.


TIIDA.C11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po wymianie świec pływają wolne obroty w zakresie 1800 - 2200. Wszystko szczelne - sprawdzałem dwukrotnie, świece wstawione zgodnie z serwisówką, przepustnica podczas wymiany była wypięta. Silnik benzyna 1.6 .Ma ktoś jakiś patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falują nie tylko po wymianie świec falują też od czyszczenia przepustnicy bez demontażu !!!!!!!

Raz czyściłem przepustnice z demontarzem raz bez raz wymieniałem świece i zawsze falują !

Adaptacja przepustnicy od 150zł do 350zl w ASO :D

Albo mechaniczna adaptacja którą ja zawsze wykonuję

1) Rozgrzać silnik do włączenia się wentylatora chłodnicy ,wyłączyć silnik odczekaj 10s. 2)Włączyć stacyjkę w pozycje ON i liczymy 1..2..3..i wciskamy pięć razy pedał gazu nie ważne czy wolno czy szybko! puszczamy pedał gazu i liczymy 1..2..3..4..5..6..7..ii w 8 naciskamy pedał gazu aż lampka zacznie mrugać (czas trzymania nie ważny) 3)Jeśli zacznie mrugać to trzymamy cały gaz i czekamy kiedy przestanie migotać, kiedy przestała liczymy 1..2..3.. i zapalamy silnik ! U mnie nie ważne czy ze sprzęgłem czy bez aby tylko uruchomić! Mało tego w taki sposób można wiele zadań dać do wykonania komputerowi właśnie przez pedał gazu-kasowanie błędów itp...

 

 

Edytowane przez Edek01
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek01 dzięki za odpowiedź :) ASO odpada, bo do najbliższego mam około 100 km oraz moim zdaniem - ceny kosmiczne. Wykasowałem wszystkie błędy MaxiDiag Elite. Manualną wykonywałem kilka razy i nie zadziałało, ale sugerowałem się tym, że pedał gazu trzymamy około 18 sek.  Jutro wypróbuję Twoją wersję i dam znać. Jak masz jeszcze jakieś patenty na TIIDĘ, chętnie przygarnę do wiadomości. Dzięki i pozdrawiam.

Edytowane przez TIIDA.C11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek01, Edziu jesteś wielki!!! :spoko: Procedura działa!!! Faktycznie, czas trzymania w ostatniej fazie - nieważny. W moim przypadku trwało to około 30 sek. Wszystko poustawiane i powyłączane jak pisze serwisówka. Obroty książkowe, w granicach 750!!! Super! Wielkie dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, paba napisał:

tutaj alternatywna metoda (nie testowałem, bo nie odpinałem, tylko odłożyłem na bok wpiętą)

 

http://www.racingforum.pl/index.php?s=7eecb992a6cb1d55be0bf941c01ec92f&showtopic=99841&st=20

paba Jeżeli chodzi o dławienie szmatą, też działa - sprawdzałem, ale można równie dobrze zastąpić tą procedurę w wrzucając jedynkę, zaciągnięty ręczny i puszczamy powolutku sprzęgło - też sprawdzałem i działa :o:blink: Najlepszy sposób to jednak podany przez Edek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...