Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wyświetlacz/komputer resetuje się p12 1.9 dci


SirCichyBob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowym członkiem tego forum więc proszę o wyrozumiałość, w razie jakby temat gdzieś się powtórzył to proszę mnie nakierować i ten można będzie zamknąć. 

Mam problem z Nissanem Primera p12 1.9 dci

Wyświetlacz się resetuje (włącza i wyłącza) po włączeniu auta,  tzn. auto zostaje uruchomione, chwilę wszystko jest w porządku i zaczyna się włączanie i wyłączanie monitora, w trakcie tego włącza i wyłącza się klimatyzacja, guziczki sobie czasem szaleją, radio też wtedy raz gra w trakcie resetowania raz nie gra, czasem jak monitor się w końcu włączy to nie gra ani radio ani klimy nie ma.

Nie trwa to przez cały czas, jest tak tylko na początku przez kilka/kilkanaście minut później wszystko gra jak nowe, no ale problem jest dla mnie uciążliwy i denerwujący. Czasem odnoszę wrażenie że dopiero jak silnik się nagrzeje to wtedy monitor i wszystko działa poprawnie już bez jakiegokolwiek wyłączenia, odnoszę też wrażenie że latem jest to mniej uciążliwe/krótsze niż w okresie bardziej wilgotnym.

Na filmiku widać jak monitor się włącza i wyłącza, czasami jest taki szary ekran, często zdarza się że wszystko wróci do normy ale często jest też tak że pozostaje tyko ten szary ekran i wtedy nie ma nic, i nie da się nic włączyć czy wyłączyć (radia czy klimy itd.), po wyłączeniu auta ten szary ekran zostaje jakby monitor był cały czas włączony i właśnie raz mi się zdarzyło że rozładował mi się przez to akumulator jak postał na tym cały dzień bo w świetle dnia można tego nie zauważyć, musze wtedy rozłączać akumulator żeby wrócił powiedzmy do normy.

Gdyby ktoś miał jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny, na co zwrócić uwagę, chętnie się dowiem. Ewentualnie proszę o info co jeszcze napisać na temat auta jeżeli będzie to konieczne.

Niżej jest film który nagrałem, zaprezentowany jest tam problem.

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym wymienić wyświetlacz na taki sam z takim samym nr np av617, wg mnie coś jest nie tak z układami na płycie w wyświetlaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

1. Sprawdź bezpiecznik 15A pod maską od audio. Mogą być zaśniedziałe wtyki, wtedy masz niższe napięcie, trzeba wyczyścić. Sprawdź jeszcze połączenie z CD kostki mogły się poluzować. W P12 jak komp nie dostaje sygnału, że ok jest napiecie na  CD/dvd to tak się dzieje. Jeżeli to nie pomoże to znaczy że prawdopodobnie problem z DVD. 

Rozwiązanie pod tym linkiem

http://kskucha.github.io/g35_nav_fix/

Drugim rozwiązaniem jest wymiana wyświetlacza siada tam układ scalony (dostaje wilgoci) można go podsuszyć lub wymienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za podpowiedzi, będę sprawdzał i próbował ale teraz zimno, ewentualnie poszuka się jakiegoś magika w ostateczności. Jak się uda ogarnąć coś dam znać jeszcze tutaj, nie wiem tylko kiedy się uda.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobra problem udało się rozwiązać, niestety powstał w międzyczasie inny ale po kolei.

Główna przyczyną był wyświetlacz i to z jego powodu tak się działo. Miałem do dyspozycji inny używany wyświetlacz i tez inna używaną zmieniarkę płyt by mieć pewność że to wina wyświetlacza, i tak przy podmianie zmieniarek CD a starym wyświetlaczu dalej się resetował, jak zamieniłem wyświetlacze wszystko jest jak należy (w sumie wystarczyłoby wymienić tylko tą zieloną płytę z wyświetlacza, niestety nie znam fachowej nazwy). Jeden problem z głowy.

Drugi problem który był a o którym zapomniałem wspomnieć we wcześniejszym poście to taki że w mojej zmieniarce CD był uszkodzony napęd tzn. w środku zakleszczyła się stara płyta i nie chciała już wyjść (stan ten miał miejsce od czasu kupienia kiedyś auta, było to mówione przy sprzedaży). A żeby nie podmieniać zmieniarek CD, żeby uniknąć programowania nowej zmieniarki do auta, po prostu zamieniałem sam napęd ze środka i wszystko działa idealnie.

Moja zmieniarka CD ma numery 28185 AV800 i z takiej samej brałem. Tutaj zdjęcie jak wygląda stary napęd z płytą w środku, nie wiem czy widać ale po prawej stronie jest on jakby zalany pastą termoprzewodzącą czy czymś podobnym i może to był przyczyna jego zepsucia, mniejsza z tym ważne że działa drugi.

Teraz problem jaki powstał.

Mój wyświetlacz który był zamontowany w Aucie to 28090 AV618, nie mogłem nigdzie takiego znaleźć i trochę w ciemno zaopatrzyłem się w model 28090 AV617, wszystko działa nic się nie resetuje itd. Gdy rozbierałem oba wyświetlacze na części pierwsze zauważyłem że ich płyty (te takie zielone z podzespołami, nie wiem jak się nazywają) leciutko różnią się od siebie. 

To co mi przestało działać do kamera cofania, tzn. działa, włącza się tylko obraz z kamery strasznie wariuje na wyświetlaczu, tak przelatuje szybko. Gdy sprawdzałem jeszcze ze starym monitorem to obraz jest normalny, poprawny. Teraz pytanie czy ten obraz z kamery może być spowodowany tym że użyłem starszego modelu wyświetlacza, czy może jednak tym że ten stary wyświetlacz może mieć jakieś uszkodzenie dotyczące podawania obrazu z kamery cofania. Może powinienem użyć innego modelu wyświetlacza albo zaopatrzyć się w taki sam tylko po prostu trafił mi się lekko uszkodzony. Porady mile widziane, dodaję zdjęcie jak to wygląda.

 

Co prawda jest to dla mnie już mniejszy problem niż ten co miałem , bo teoretycznie wolę już to niż ciągle rozłączać akumulator żeby się nie rozładował przypadkiem, ale dla komfortu jazdy jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to z miłą chęcią poczytam. Dzięki za dotychczasowe podpowiedzi które nakierowały mnie na rozwiązanie problemu

IMG_20210204_150547.jpg

IMG_20210204_150832_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...