Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Samochód nie odpala


Kaka55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z Nissanem Micra K12 1.2 benzyna Kupiłam samochód na wyciągnięty łańcuszek rozrządu, rozrząd został wymieniony i auto jeździło tydzień. Tydzień po zaczęło gasnąć na postoju i także podczas jazdy. Po podłączeniu komputera pokazały się błędy P0011 czujnik położenia wału, sonda lambda po wykasowaniu błędów samochód zaczał jeździć lecz zglasł po 2 dniach i po tym czasie wywalił tylko błąd położenia wałku rozrządu. Część ta została wymieniona i samochód chodził przez ok. półtorej tygodnia bez zarzutu, po tym czasie wróciła usterka. Samochód nie odpala i nie pokazuje żadnych błędów, w ostatnim czasie wymieniłam również pompę paliwa i akumulator na nowy. Teraz pokazało błąd elektryki. Proszę o pomoc, nikt już nie ma pomysłu co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rozrząd był wymieniany razem z kołem zmiennych faz?

P0011 świadczy o złym ustawieniu wałka zaworów ssących który jest regulowany poprzez zawór znajdujący się na pokrywie zaworów. 

Zakładam że rozrząd jest dobrze złożony więc może szwankować zawór zmiennych faz albo koło zębate zmiennych faz... Stąd pytanie czy było wymieniane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...