Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pilny temat z Zakupem T32 1.6 dCI , manual skrzynia ,


katazipen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , was .

Mam możliwość kupienia T32 , z silnikiem  1.6 dCi , 130 KM , facet mówi SERWIS - EMIL F.... , że auto 100% , że przebieg ok 53 000 km 2017 rok prod. , auto z serwisu-salonu z Niemiec , itd w ful wypasie , Tekna i w ogóle cud , ale ... czy mogę sprawdzić przebieg tego auta , oczywiście mogę zapłacić , tylko gdzie się udać i do kogo ?

Ewentualnie jak sprawdzić w Polsce taki przebieg jak auto z Niemiec ?

A może dzwonić do Niemiec, jest w ogóle  jakakolwiek baza Nissana , z takimi danymi ?

Auto mi wygląda na 100,000 ponad wizualnie ok ale , ten motor 1.6 to dla mnie zagadka ? Czy to były awaryjne modele ?

Dużo palą ?

Każdą pomoc zrekompensuję , jest to pilny temat do dziś mam czas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są firmy, które za opłatą weryfikują takie rzeczy. Nawet mogą pojechać i obejrzeć auto, zrobić zdjęcia, wycenę ew. napraw. Znajomy korzystał kilka razy szukając auta używanego. Ekspertyzy są aż za dobre moim zdaniem (zniechęcają do zakupu :) Znajdą wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
10 godzin temu, katazipen napisał:

A może dzwonić do Niemiec, jest w ogóle  jakakolwiek baza Nissana , z takimi danymi ?

Gdybyś podał chociaż VIN tego auta, to już by można było coś poszperać, ale po tym co napisałeś, to wiemy tyle co Ty.
Możesz poprosić sprzedawcę o skan z książki przeglądów okresowych i już poznasz przebieg auta. W końcu auto na gwarancji fabrycznej musiało odwiedzać ASO i z tych wizyt wpisy w książce powinny być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady , podobno książka serwisowa się znalazła , a nie było ,  w ogłoszeniu jest inne auto natomiast pojechałem i było inne ...... Vin u mi nie dali , nie miałem jak spisać .

Szukam nowego auta w salonie , może leasing ?

Szukam 1,3 DIG-T Tekna , 2WD , niby otrzymałem zgodę w banku ale w BNP Paribas ... wszedłem w google a tu ....https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=leasing+paribas  , ręce i majtki.. mi opadły .... Macie jakieś doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, katazipen napisał:

Dzięki za porady , podobno książka serwisowa się znalazła , a nie było ,  w ogłoszeniu jest inne auto natomiast pojechałem i było inne ...... Vin u mi nie dali , nie miałem jak spisać .

Szukam nowego auta w salonie , może leasing ?

Szukam 1,3 DIG-T Tekna , 2WD , niby otrzymałem zgodę w banku ale w BNP Paribas ... wszedłem w google a tu ....https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=leasing+paribas  , ręce i majtki.. mi opadły .... Macie jakieś doświadczenia ?

jeśli to nie pilny zakup, czy nie warto poczekać na T33.Przesiadasz się z modelu z 2014 z liftem po drodze. Gorąca głowa jest najgorszym ekspertem i doradcą . dobrze że w porę skumałeś przekręt.  A dla innych gdzie to jest ?{ wystarczy nr drogi i kilometr by innych ostrzec} i  ich omijać z daleka.   Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz , za szybki zakup to zły doradca . A kiedy bedzie T33 ? Tylko jest mały problem , finansowy  i dlatego mam czas do stycznia ..

Jest to w łodzi . na rzgowskiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, katazipen napisał:

Tylko jest mały problem , finansowy  i dlatego mam czas do stycznia ..

Jeśli do stycznia to wątpliwe by się u nas pokazał. Dopiero wchodzi za sadzawką. U nas pewnie gdzieś latem się pojawi. Cóż nie znam Twojej sytuacji. Może coś się zmieni? Także w kwestii finansowania. Ale chyba lepiej poczekać na nowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby nowy model w EU czy w Polsce pokazał się w 2021 roku (raczej 2022) i raczej nie będzie w tak atrakcyjnych cenach jak obecny X-Trail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolor_pl też tak myślę , i dlatego wczoraj wpłaciłem na praktycznie ostatniego dostępnego od ręki XTRAILa  1.3 DIG T , zaliczkę i podpisałem Umowę .

Kiedyś myślałem że zakup auta to prosta operacja , niestety większość aut  w ogóle nie ma oferują auta które płyną albo dopiero dopłyną do Polski , i takich firm jest bardzo dużo .

Każdy tylko goni żeby podpisać umowę leasing u a potem martw się sam . Ogólnie , to spójrzcie jakie są opinie 90 % firm leasing owych , masakra , tutaj też moja obawa .

Co do samego zakupu , Jeździłem 1.6 dci , oczywiście 2019rok , potem wsiadłem w używanego 1.7DCI manual a , potem w nowego 1.3 DIG T , niestety stwierdzam że nie ma czym jechać , w porównaniu do mojego 2.0 dCi  173 KM .

Co skłoniło mnie do zakupu , na 100% gdybym nie dostał zgody na nowego z firmy leasing owej to kupił bym 1.7 DCI Manuala , wyboru nie było przebieg 25 000 km , cena 106,900 zł , auto pewne kupione i sprzedawane w tym samym miejscu i i tego samego dealera .

W dieslach bałem się zakupu i awarii silników tutaj to mnie dręczyło , ponieważ ostatnio czytałem na tym forum , właśnie wpis jak to po 100 000 padł silnik . I oczywiście serwis ma wywalone na klienta , ale nie myślcie że jest inaczej w innych serwisach i salonach .

Budowałem kiedyś w Łodzi dom p. ..... który ma dwa salony b. duże , i jak zaczął opowiadać jak to działa to włos się jeży na głowie . ZASADA JEST JEDNA W PRZYPADKU UZNAWANIA DROGICH USTEREK( NAPRAW)  , NIE UZNAĆ ....nie ma innej

Podsumowując , mam nadzieję że wszystko będzie okey z firmą leasingową , dealerem i autem .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z dwoma firma leasingowym EFL i mLeasing. Nie mam żadnych negatywnych doświadczeń. W zasadzie na zawarciu umowy ich rola jakby się skończyła. Płacę (czy płaciłem) raty i to koniec. Wiadomo jakie sytuacje sa problematyczne, ale to w każdej firmie leasingowej: szkoda całkowita. Bo wtedy zwykle trzeba rozliczyć leasing co zwykle nie jest takie fajne dla klienta. Dlatego wykupiłem polisę GAP aby takich problemów uniknąć. I to wszystko. Jak byłem na przeglądzie w Nissanie to w salonie stała większośc aut używanych, QQ i X po jednym nowym a reszta takie 1-2 latki. W cenie droższej niż nowe :) Pewnie po najmach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smakor no to kolego mnie uspokoiłeś . Bo miałem obawy . WIEM ZE EFL  jest ok ale mLeasing słabo wypada na opiniach ....

Ja dopiero zaczynam przygodę z nowymi Nissanem także będę miał wiele Titanic na przykład to czy jeżeli zakupię go w serwisie u dealera w Opolu to cię serwis będę mógł wykonać w Łodzi? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy oprocentowanie przy kredycie na samochód to stałe jest czy zmienne i czy wliczone w to są jakieś gwarancje rozszeżone, pakiety serwisowe? Tak pytam bo zauważyłem ciekawą rzecz. Na początku grudnia niektóre banki dawały pożyczki bez prowizji i RRSO wychodziło ok. 7-7,2% Patrzę na stronę Nissana czy jakieś inne strony a tam RRSO 8,5-9%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie oprocentowania do końca ci nie powiem bo prawdopodobnie mam zmienne i nie miałem możliwości stałego  choć Byłem Zastałem oprocentowaniem jeśli chodzi o wewnętrzne leasing Nissana jest dość drogi  powiedziałbym że bardzo dobrym  na dzień dzisiejszy nie wydaje się żeby  oprocentowanie Poszło do góry a co będzie to zobaczymy  jeśli chodzi o firmy to koszty kredytu leasing  kształtują się na poziomie 13000 zł a ja znalazłem za 7000 zł na 4 lata ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo się tak zastanawiam. U mnie w rodzinie to zawsze się kupowało nowe lub używki za gotówkę. Nigdy na leasing, najem czy kredyt. Z tym, że ja sam osobiście to zawsze używki. Myślę kupić drugi samochód tak za rok, półtora i zastanawiam się czy są kredyty na samochód mniejsze niż 8%, tyle, że ja celuje w mniejszy samochód na miasto i chciałem wkładu własnego tak z 60% Pewnie niedługo zaczne dealerów katować prośbami o symulacje, ale właśnie mnie zaciekawiły te grudniowe pożyczki bez prowizji. Biorąc takie na 7% na 4-5 lat wyjdzie wyszłoby taniej niż choćby kredyt przez takie RCI w Nissanie. 1,7% to oszędzić jakieś kilka tysiaków. Dziwi mnie, że kredyt jest droższy niż pożyczka na byle co. Bank mi chciał dać pożyczkę na 116 tysięcy, z ratą 1580 zł. Oprocentowanie ok.  6,9% Potem patrzę symulacja u Nissana na qq 160 dct. Tekna+ 1540 zł przez ileś miesięcy z jakąś kosmiczna ratą wykupu. Nawet nie wiem czy takie raty można nadganiać czy można sfinansować to na np. 7 lat, że z ostatnią ratą samochód jest mój, bez żadnych wykupów. Jasne, że ja na wkładzie bym był bo przecież nie mam zamiaru dołożyć kilkadziesiąt tysięcy do czegoś co traci wartość... Wy to pewnie piszecie o leasingu na firmę bo pewnie na 3 lata i następne auto. W Dacii to przynajmniej jakiś fajny kalkulatorek jest, i w renówce chyba też. A w Nissanie d. A jak człowiek chce jakieś symulacje z neta to trzeba wszystkie dane podawać. To wygląda jakby chcieli dane wyłudzić w pierwszej kolejności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W leasingu chyba zawsze zmienne, ja mam zmienne i dzięki temu arat mi zmalała ok 150 zł. Mam umowę serwisową bo to był warunek kupienia 1 autowej floty :) Dzięki temu była super cena. Ta umowa serwisowa to 35 zł brutto co miesiąc i to w zasadzie wszystko :) Niektóre leasingi kombinują np getin, tam jest dużo niespodziewanych opłata tak czytałem na necie. Ja wziąłem leasing zamiast kredytu bo jest tańszy i tańsze auto można wyrwać. Firmę mam hobbistyczna więc z odliczania korzyści nie ma. Była na zakupie (cena). A przy wpłacie powyżej 10% nikt cię już o nic nie pyta

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Varicella
1 godzinę temu, Smakor napisał:

W leasingu chyba zawsze zmienne, ja mam zmienne i dzięki temu arat mi zmalała ok 150 zł. Mam umowę serwisową bo to był warunek kupienia 1 autowej floty :) Dzięki temu była super cena. Ta umowa serwisowa to 35 zł brutto co miesiąc i to w zasadzie wszystko :) Niektóre leasingi kombinują np getin, tam jest dużo niespodziewanych opłata tak czytałem na necie. Ja wziąłem leasing zamiast kredytu bo jest tańszy i tańsze auto można wyrwać. Firmę mam hobbistyczna więc z odliczania korzyści nie ma. Była na zakupie (cena). A przy wpłacie powyżej 10% nikt cię już o nic nie pyta

Ja mam leasing na firmę na 3 lata bez umowy serwisowej... Może to zależy jaka firma? I nikt takiej nie chciał bym taką  pisał... co do firmy.... to pracuje na etat a firma jest po to by zatrudniać się  np. na dyżury... więc pół hobbistyczna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Varicella napisał:

Ja mam leasing na firmę na 3 lata bez umowy serwisowej... Może to zależy jaka firma? I nikt takiej nie chciał bym taką  pisał... co do firmy.... to pracuje na etat a firma jest po to by zatrudniać się  np. na dyżury... więc pół hobbistyczna :D

Umowa serwisowa nie jest elementem czy wymogiem leasingu. Dla mnie była warunkiem promocyjnej ceny auta (flotowe, a kupiłem 1 szt. ), taki był wymóg PGD i pewnie Nissana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Varicella
2 godziny temu, Smakor napisał:

Umowa serwisowa nie jest elementem czy wymogiem leasingu. Dla mnie była warunkiem promocyjnej ceny auta (flotowe, a kupiłem 1 szt. ), taki był wymóg PGD i pewnie Nissana. 

:huh:U mnie chcieli tylko bym wziął.... lekarzom wciskają bez żadnych wymogów..... prawie pod dom chcieli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiedZiałem że jesteś lekarzem , od razu było to czuć :-) , Liczyłeś może sobie koszty takiego leasing u ? Dużo Tobie doszło kosztów ?

Lekarzom , hmmmm jak miał bym 20,000 na miesiąc to też by mi wciskali  , a u mnie 0,5mln na fakturach a policzyli że zarabiam 38,000 zł na czysto ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Varicella
Godzinę temu, katazipen napisał:

WiedZiałem że jesteś lekarzem , od razu było to czuć :-) , Liczyłeś może sobie koszty takiego leasing u ? Dużo Tobie doszło kosztów ?

Lekarzom , hmmmm jak miał bym 20,000 na miesiąc to też by mi wciskali  , a u mnie 0,5mln na fakturach a policzyli że zarabiam 38,000 zł na czysto ......

Leasing wziąłem w PKO, poprzednio QQ tak brałem. całość raty leasingowej rozliczam co właściwie wychodzi mi po kosztach... He he,,, nie zarabiam tyle co Ty... :D Ale dobrze że jakoś sobie radzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Varicellanie dopisałem że to na rok..... to zmienia chyba postać rzeczy .

A tak ogólnie jak fura chodzi , jeździłeś innym nissanem mówię SUv ach ?

Po mojej jeździe próbnej mam niedosyt mocy , tutaj wydaje mi się że jest za mało , co Ty na to ?

Jak spalanie wychodzi , miałeś już serwis ?

Edytowane przez katazipen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak to bywa ..... na koniec roku pojawił się problem , 

Auto to zamówione czyli Nissan Xtrail 2020r , 1.3 DIG T , zaliczkowane , udzielona zgoda na finasowanie , powinno zostać zarejestrowane do końca roku 2020 , zmiana w przepisach nie pozwala takiego auta zarejestrować po 1 stycznia 2021 r . 

Co się stanie a na 99% tak będzie , jak firma finansująca czyli leasing , nie zdąży zarejestrować auta do 31 grudnia 2020 r ?  Mówią że dealerzy zarejestrują to na siebie , ale to już nie będzie nowe auto , a w umowie jest napisane odbiór fabrycznie nowego auta , przewidywany odbiór 31,12,2020r ? 

Wpłacać pierwszą wpłatę czy rezygnować z leasingu i poczekać na inne auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, katazipen napisał:

dealerzy zarejestrują to na siebie , ale to już nie będzie nowe auto , a w umowie jest napisane odbiór fabrycznie nowego auta , przewidywany odbiór 31,12,2020r ? 

uwazasz ze zabieg formalny (rejestracja) zmieni stan fizyczny auta? pewnie dzieki zmianie przepisow zw. z norma emisji spalin, tegoroczni nabywcy aut maja sznse na spore rabaty

BTW silnik 1.3 w tym aucie to nieporozumienie

Edytowane przez borge
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie nowe a nie rejestrowane to nieco inne pojęcia... To było masowe przy zmianie normy WLTP. Ale to zawsze dobry pretekst do extra rabatu :)

Poza tym nic to nie zmienia, tym bardziej dla leasingu. 


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...