Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pilny temat z Zakupem T32 1.6 dCI , manual skrzynia ,


katazipen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, stuff1000 napisał:

 Rogue 2018  CVT wył już przy 3 tyś rpm, i nie był to silnik

?? nie to że chcę się czepiać, może koledzy ci co użytkują XTRONIC czyli CVT wytłumaczą zasadę i bez urazy.

10 godzin temu, Smakor napisał:

A w CVT każde dodanie gazu = wysokie obroty.

A w manualu już nie ?? 

Edytowane przez vahanar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem kilkoma automatami.

Mam na myśli Nissana i ja tam wycia skrzyni nie słyszałem wyje silnik który pracuje na różnych poziomach mocy w zależności od wciśnięcie pedału gazu ale nie nowa skrzynia dct czy CVT 

Już jestem właścicielem 1.3 dig-t dct powiem szczerze że Wkurza mnie nawet jak śpisz czy skrzynia ale ewentualnie most tylni przy moim x-trail u z 2014 roku . 

Tutaj żadnego wycia nie ma I raczej długo nie będzie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vahanar napisał:

?? nie to że chcę się czepiać, może koledzy ci co użytkują XTRONIC czyli CVT wytłumaczą zasadę i bez urazy.

A w manualu już nie ?? 

Tak w manualu nie, bo jak wciśniesz gaz to żeby obroty wzrosły auto musi się rozpędzić - masz sztywne przełożenie (na danym biegu) obrotów silnika do prędkości jazdy,. w CVT nie ma takiego pojęcia. Skrzynia ustawia sobie płynnie dowolne przełożenie (nie bieg!), co powoduje, że jak wciskasz gaz (wg komputera chcesz przyspieszać) skrzynia "redukuje" czyli idzie w kierunku "niższych biegów" a obroty gwałtownie rosną. Wysokie obroty = wysoki moment obrotowy i moc. I stąd wycie - przewróć stronę - silnika :) Tzn takie moje zdanie na podstawie rocznych obserwacji w Corolli 1.6 benzyna z CVT 132 KM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam silnika nie słyszę, tylko skrzynia wydaje takie specyficzne wycie. Może uda mi się to nagrać to wam pokażę.  Ten sam silnik 2.5 w manualu, drugi  CVT te same obroty około 3 tyś a tylko ten z CVT słychać.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smakor , byłeś już może na przeglądzie , wymienili Ci płyny i olej ?

Pytanie do wszystkich użytkowników 1.3 DIG T 160 KM, jak u was przebiegały serwisy szczególnie pierwszy przegląd ? Jakie zalali wam olej , jak z częściami i jakie polecacie serwisy ? Jestem z Centralnej Polski także w promieniu  200 km  będę szukał serwisu . 

Dodam od Siebie  OLEJ : MOTUL , MILLERS I na koniec może CASTROL ,,,, ale ten Castroll pod znakiem zapytania .

Zapytałem wprost po odebraniu nowego auta z salonu ... Jakiego oleju mam dolać gdyby ubyło a gość że muszę jechać na serwis , ale .... itd itd ,,,,, w końcowej mowie powiedział że oleje jakich używa nissan to są takie jaka firma wygra przetarg na dostarczenie olejów dla nissana  w tamtym roku to był Castroll ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem pakiet z uwagi na cenę przeglądów. Nic więcej nie wiem poza tym, że przegląd się odbył zgodnie z przewidzianą instrukcją procedurą :) Miałem sprawdzić na rejestratorze co tam się działo ale oczywiście zapomniałem i się nadpisało (ni wiem czy nie odłączyli nawet - ale ja zostawiłem podłączony, po odebraniu dalej był podłączony - mam ładnie zamontowany, kable schowane, może nie zauważyli? - ekran się nie pali generalnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smakor tak właśnie jest za wiele nie wiadomo . Co masz wbite w książce serwisowej ? olej 0W20 ? czy może 5W30 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, katazipen napisał:

Pytanie do wszystkich użytkowników 1.3 DIG T 160 KM, jak u was przebiegały serwisy szczególnie pierwszy przegląd ? Jakie zalali wam olej , jak z częściami i jakie polecacie serwisy ? Jestem z Centralnej Polski także w promieniu  200 km  będę szukał serwisu . 

Z tego co pamiętam w Lublinie będzie dobrze,masz swoje graty ok. nie robią problemów. Gdzie indziej usłyszysz że tylko materiały OEM Nissan które mają na stacji powlekane wiatrem słonecznym. cenowo ? jak byś zgadł. tu masz 

  • I Przegląd 2019r benzyna X-Trail DIG-T 163 (2017- )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli są już dwa serwisy nie robiące problemów i i oby więcej . 

MOBIL MAD i w Lublinie .

Tylko Ty masz @vahanar 1.6 DIG T ?  Tam podobno inny olej ?

@Smakor w impwar miałem kupić używanego podobno fajny serwis , ale masz jakiś olej na dolewkę , dali ?  Czy dolewacie do tych motorów oleju  ?

@ArtM ile zrobiłeś km , dolewki jakieś były ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dolewam. Nic nie dali. Nie sprawdzałem nawet poziomu. Ja jeżdżę 7kkm rocznie. W salonie mieli więcej używek niż nowych (1-3 latki)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiaj mam 15543km, nic nie dolewałem. Generalnie chodzi bez zarzutu.

Jak go kupowałem to dostałem pierwszy przegląd po roku gratis, tylko muszę dopytac czy to gratis to całość razem z materiałami czy tylko robocizna.

Edytowane przez ArtM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem Impwar wchodzi tylko w sprzedaż używanych , ale ja tam nie dostałem leasingu , EFL mi odmówił i zdecydowałem się na Nowego .

Po co te wszystkie pytania , ano koledzy po to ponieważ mam szwagra mechanika był w VW , był w Renault , i teraz własna ręka,  i tak gadamy i zawsze mi mói o doładowanych benzynach że lubią olej a wymienia ich trochę , dlatego wałkuję tematy oleju , Ciekawostka , jak kiedyś zdął głowicę i jeździło auto na Mobilu nagar był duży ale po castrolu było czyściutko , ostatnio mi zadał pytanie dlaczego ja jeżdżę na Motul u i czy nie zastanawiałem się iż wlewając Motul do silnika silniki nie biorą oleju pytanie dlaczego , DODATKI ... ale jakie ?? TEMAT RZEKA...

Wracając do wymian będę szykował się do MILLERSA . i swoje części .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem lakiem albo wydaje mi się na zdrowy rozum, że różnica jakości pomiędzy markami topowych olei jest żadna. Bardziej bym się obawiał, że serwisy ich nie wymieniają, leją stare, nie odpowiednie itp itd. Niestety zaufania nie budzi ani ASO a ni pan zenek. Chyba, że to szwagier :) Ale co zrobić? Autem 20 lat nie zamierzam jeździć, więc nie będę stękał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, katazipen napisał:

Wracając do wymian będę szykował się do MILLERSA . i swoje części .  

w takim razie zrob to w stacji gdzie bedziesz mogl nadzorowac te czynnosci i uzycie materialow ktore dostarczysz,
chocby z daleka ale presja Twojej obecnosci moze byc pozytywnym bodzcem ; ) dla mechanika

13 godzin temu, Smakor napisał:

Jestem lakiem albo wydaje mi się na zdrowy rozum, że różnica jakości pomiędzy markami topowych olei jest żadna.... Autem 20 lat nie zamierzam jeździć, więc nie będę stękał.

roznica jest zasadnicza, wystarczy przeanalizowac metryczki produktow, pewnie nie zrobi silnikowi roznicy czy uzywasz Millers'a czy Orlenu w przypadku niewielkich, rocznych przebiegow i lekkich warunkow eksploatacji ale na pewno zrobi jesli beda te warunki gorsze,
co do krotkiego okresu uzywania i dalszej eksploatacji przez innego uzytkownika, nie badz egoista, sam pewnie tez nie chcialbys kupic potencjalnego szrotu i pozniej stresowac sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, borge napisał:

co do krotkiego okresu uzywania i dalszej eksploatacji przez innego uzytkownika, nie badz egoista, sam pewnie tez nie chcialbys kupic potencjalnego szrotu i pozniej stresowac sie

Egoistą na pewno nie jestem. Samochód traktuję jak kobietę a nie jak przedmiot codziennego użytku ;P Użytkuję jakby miał jeździć 100 lat (wyłączam SS za każdym razem, wolniutko na dziurach, delikatnie na zimno, jazda raczej spokojna, jak nie musze nie hamuję itp.) Ale nie będę się doktoryzował z marek olejów :)Jak do tej pory moje auta raczej znikały od reki niż wisiały na otomoto miesiącami :) Podejrzewam, że z Xem będzie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@borge wiesz że takich stacji jest mało albo wcale, wypraszają i nie masz tam dostępu .

Możesz sobie poczekać kilka godzin w poczekalni . Odnośnie @Smakor a , doktory tak mają , jak jest kasa ma się wszystko w d.... . Jak  by musiał ciężko zapracować własnymi rękoma i fizycznie inaczej by śpiewał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, katazipen napisał:

Możesz sobie poczekać kilka godzin w poczekalni . Odnośnie @Smakor a , doktory tak mają , jak jest kasa ma się wszystko w d.... . Jak  by musiał ciężko zapracować własnymi rękoma i fizycznie inaczej by śpiewał .

Hmm pracuję na etacie i żadnym doktorem nie jestem... Ale jak ktoś kupuje nowego X to ogólnie najbiedniejszy to chyba nie jest ;P Jakbym miał full kasy jeździłbym Lexusem bo mi się podobają, albo Volvo :) I dlatego kupiłem pakiet aby zaoszczędzić a jednak się nie doktoryzować z filtrów i oleju przynajmniej najbliższe trzy lata. Potem na pewno nie kupię filtra gwiezdnego z ASO za 300 i oleju galaktycznego za 500 :) Skoro markowy elf czy inny kosztuje 170. Orlen to paliwo i na tym koniec. Nic tam więcej nie kupuję poza hotdogami kawą :) To dla mnie jak opony debica - nic do nich nie mam, po prostu ich nie kupuje :)

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno pisać ogólnie szybki przykład nowe opony Nokian zamontowane w Passacie w pierwszym moim aucie Passat B5 pod górkę nie mogę podjechać dokładnie to pod przejazd i górkę następny sezon zakupiony opony Dębica Frigo 2 bez problemu podjeżdżają pod górkę to taki malutki – ci napisałem.

Nie będziemy się tu rozpisywać o co komu chodzi Nie napisałem że ktoś ma dużo kasy nie napisałem że ktoś ma mało kasy chodzi mi tutaj o to że jeżeli wydałem kupę forsy I jeszcze trzeba to spłacać to będę dbał o to jak o swoją żonę lubię tematy mechanizacji dlatego też żartuję te tematy poniekąd to moje hobby.

Co do doktora po prostu pomyliłem Nicki  sorki .

@borge Burger Dziękuję ci za możliwość rozmowy a tym bardziej że udostępniliśmy możliwość posłuchania silnika nie miałem okazji podjechać do ciebie na volvo.de w ogóle co będę to się rozpisywał w każdym bądź razie mój czarny x poszedł i Sprzedałem go .

Na marginesie gdyby ktoś potrzebował olej ravenol do skrzyni biegów do X a mam 3,5 opakowania nie zdążyłem wymienić taki mam

RAVENOL MTF-1 75W85 1L BIAŁYSTOK, UL. HETMAŃSKA 70 - Allegro.pl

Oddam za 120 zł 3,5 Litra 

Edytowane przez katazipen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiper kosmiczne filtry do aso dla nissana robią całkiem znane na rynku firmy. Np. filtr przeciwpyłkowy do wentylacji/ klimy jest najczęściej z purfluxa i do micry, qq, pulsara i x, pewnie do leafa też, a może i reszty. W aso przez lata miał cenę na mega promocji pod stówę, a ze zwykłym rabatem do 20% ponad 100. Podczas gdy można go kupić za 40 zł bez numerów oe nissana. Różnica w wyglądzie żadna. To samo filtr powietrza, chyba ten sam do większości modeli. Jest od co najmniej 20 lat, albo więcej, pakowali mi go do almery, mam go też w pulsarze, można go kupić nawet za 30 zł z logo nissana i mumerami oe, nie jest to podróba. W aso za jakieś 70-90 zł. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko po to jest forum aby wymieniać doświadczenia. Z każdej dyskusji zostaje jakaś wartość, czy jakieś doświadczenie dla kogoś. Nie ma uniwersalnych porad ani wyborów moim zdaniem :) A co do Passata może na Nokianach zapomniałeś ESP wyłączyć ;P (żartuję). BTW. Widziałem na YT fajny test czy auto na letnich z napędem 4x4 jest lepsze niż takie samo z napędem na przód ale na zimówkach. Oczywiście auto na letnich nie ma żadnych szans mimo lepszego napędu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...