Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem z grzaniem w kabinie


pmagdziak

Rekomendowane odpowiedzi

jestem nowym posiadaczem R50, 3.3 V6 2000r / USA

we wrzesniu na to nie zwracalem uwagi ale jak sie zrobilo chlodniej- owszem. otóż nie dmucha mi ciepłe powietrze w żadnej z opcji ani manual ani w AC

czy to nagrzewnica ? czy to moze czujnik temperatury silnika..? takie rożne ifo znalazłem gdzieś na forach amerykańskich .. 

płyn w chlodnicy nalany..

ps. mam w nim gaz .. który w we wrzesniu odpalał po minucie a teraz nie odpala ... w etapie przesjciowym odpalał ale pomimo pelnego baku gazu, wskaźnik poziomu gazu po 3-5 km jazdy nagle zaczął pokazaywać coraz niższy poziom 

gazu i na koniec wyłączał instalację... teraz, kiedy zminiej w ogole nie uruchamia się instalacja. czy to moze być też wina czujnika temp. silnika ..?

i ostatnie - gdzie ten czujnik jest ? gdzies wyczytałem że za chowekiem od pasażera i da się to samemu wymienić ... ?

 

pomożcie bo zimno ! :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2020 o 22:24, pmagdziak napisał:

jestem nowym posiadaczem R50, 3.3 V6 2000r / USA

...mam w nim gaz...

 

 

Może właśnie gaz jest tu problemem. Gdzieś czytałem o tym że źle zamontowany/podpięty do chłodzenia reduktor może być przyczyną tego co piszesz. Ja się na tym nie znam, ale może @DINO coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że instalacja jest w tym aucie już 7 lat i jak tylko kupiłem wszystko działało (jakoś nie sprawdziłem grzania we wrześniu) ale gaz i chłodzenie było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pmagdziak napisał:

Tylko że instalacja jest w tym aucie już 7 lat i jak tylko kupiłem wszystko działało (jakoś nie sprawdziłem grzania we wrześniu) ale gaz i chłodzenie było ok

Czyli od kiedy autko jest w Twoich rękach? Możesz nie wiedzieć jak było wcześnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reduktor jest podpiety pod przewody chłodzące ktore go grzeją ciepłem silnika. jak przewody sa zapowietrzone to mogą być problemy. możesz dolać płynu i spróbować odpowietrzyc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pmagdziak napisał:

Masz na myśli reduktor od gazu ?

tak. czesto przewody doprowadzajace płyn z braku miejsca puszczone sa gorą przez co łatwo sie zapowietrzają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...