Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Sign in to follow this  
multifan4

Almera Tino 2.2 DDTi jaki olej

Recommended Posts

multifan4

Witam

Zastanawiam się, jaki olej jest odpowiedni do silnika YD22. Tutaj http://almeraownersclub.com/threads/2-2-dci-oil-info.39165/   znalazłem poradę, jedak jest napisane, że olej API CG-4 jest nieodpowiedni i nie powinien być używany. Jest naprawdę mało olejów na rynku z API CF-4 i nie wyższym, jest to olej starej generacji. Czy to oznacza, że wszystkie oleje nowej generacji są szkodliwe dla tego silnika? Czy taki najtańszy olej jest do tego silnika najlepszy https://allegro.pl/oferta/k2-olej-syntetyczny-5w-30-5w30-sl-cf-cf-4-5l-7761126437 ?

Edited by multifan4

Share this post


Link to post
Share on other sites
stuff1000

Który rocznik tego samochodu ??

Na stronie mobil 1 możesz sobie dobrać olej do tego silnika

Share this post


Link to post
Share on other sites
J.a.n.o

Witam. Jeżdę już trzeci rok Tino, z tym samym silnikiem i leję mu za moim wieloletnim doświadczeniem z tego typu dieslami olej GM 10W40 półsyntetyk. Ten olej, oczywiScie wymieniany co 10kkm nigdy mnie nie zawiódł. Wię nie kombinuj tyjko za przykładem starszego kolegi go wlewaj. Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
multifan4
Posted (edited)

Rocznik 2000, chyba zdecyduję się na K2 5W30 z pierwszego linku. Jest najtańszy i spełnia wszystkie wymagania. Producent zaleca 5w30, silnik jest z turbiną więc nie wiem, czy warto stosować inny niż producent zaleca jeśli nie ma ku temu powodu. Na razie silnik pracuje na starym ponad 20 tys. km więc czas na wymianę. 

Kiedyś w Multipli 1.6 16V CNG mimo zaleconego zmieniłem z zaleconego 5w30 na 10w40 z powodu nadmiernego zużycia, które nie ustało mimo wymiany silnika (po awarii rozrządu). Wtedy wymiana oleju pomogła i od tego czasu zużycie oleju spadło do poziomu akceptowalnego. 

Edited by multifan4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×