Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie działają szyby


PIGMENT33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Mam Pulsara 1,6. Przestały mi opuszczać się wszystkie szyby. Proszę Was o pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Za dużo informacji, to nie podałeś, by rozpocząć poszukiwanie rozwiązania. Akumulatora przypadkiem nie rozłączałeś ? Bezpieczniki sprawdziłeś ? ... Daj trochę "z siebie":rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator był rozłączony około 30 dni. Sprawdziłem bezpieczniki w dwóch miejscach 1) za deklem w desce/kokpicie od strony kierowcy gdzie łączy się deska z lewymi drzwiami 

2) pod maską przy akumulatorze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
3 godziny temu, PIGMENT33 napisał:

Akumulator był rozłączony około 30 dni.

No to masz już przyczynę. Przecież nawet jak się wymienia akumulator, to należy to robić z podtrzymaniem napięcia, by komputer pokładowy nie zgubił ustawień.

Gdzieś na forum był przepis na "szyby". Sprowadzał się do przytrzymania na 5 sek. przycisku zamykania szyb w położeniu zamykania. Sprawdź i daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za odpowiedź. Włączyłem auto, następnie przycisk otwierania / zamykania szyby kierowcy przytrzymałem ponad 5 s w pozycji do góry/zamknij. I nic. Zrobiłem tak samo z pozostałymi trzema przyciskami i nic. Czy jest jakieś lekarstwo. Radar również chyba zgubił ustawienia bo po około 20 s jazdy wyskakuje komunikat, że radar jest nieaktywny. Pomocy. Pozdrawiam. A może się zdzwonimy???

Edytowane przez PIGMENT33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wyjął panel sterowania szyb i rozłączył główną kość i tą trzypinową obok i sprawdził zasilanie multimetrem przy załączonej stacyjce (bez włączania silnika). W panelu głównym po stronie kierowcy są dwie wtyczki 16 pinwa i 3 pinowa. Za zasilanie odpowiada m.in bezpiecznik ignition ON (powinien być opisany jakoś tak - IGN ON czy IGN PWR 10A) z lewej strony od kierownicy pod plastikiem do którego dochodzą normalnie drzwi kierowcy. Zasilanie IGN ON daje sygnał do BCM,  zasilanie jest na 10 pinie z przekaźnika, a w drugiej z aku (bezpiecznik 50A w komorze silnika) na 18 pinie - wtedy działają szyby. Jeśli nie ma zasilania na którymś z pinów 10 i 18 to szyby nie działają. 17 pin to sygnał zamykania szyby kierowcy, 19 opuszczanie. Pin 4, 5, 12 i 14 to do "encodera" silnika szyby kierowcy, pin 2, 6, 7, 8, 9, 16 to sygnały opuszczania i podnoszenia do pozostałych szyb, które są rozdzielane z panelu kierowcy. Zasilanie na pinie 10 jest zależne od przekaźnika, a ten z kolei puszcza zasilanie poprzez sygnał do BCM (bezpiecznik 10A). Przy wyłączonej stacyjce wydaje mi się, że na pinie 18 powinno być zasilanie na 10 pinie nie. Jak nie ma na 10 to jest coś z sygnałem z BCM lub przekaźnikiem. Jak nie ma na 18 to jest coś ze ścieżką za aku od bezpiecznika 50A. Tyle, że nie mam pojęcia co jeszcze może mieć zasilanie po bezpieczniku 50A i 10A, bojeśli działają inne rzeczy współdzielące te bezpieczniki to nie mam pojęcia gdzie może być problem...

panel szyb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za wyjaśnienie.  Są jeszcze bezpieczniki w schowku w konsoli centralnej od pasażera kierowcy - dopiero je znalazłem. Czy one także odpowiadają za opuszczanie zamykanie szyb? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarze to tam są głównie bezpieczniki związane z oświetleniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tylko została wizyta w drogim serwisie.

Wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy sprawdziłeś chociaż multimetrem czy jest zasilania na pinach 10 i 18 przy włączonej stacyjce lub silniku? Na pinie 18 powinno być zaraz pod otwarciu auta, na 10 dopiero na zasilaniu. Ale sam panel nie zadziała bez obu. Oba przewody idą do modułu wewnątrz panelu przycisków. Dodatkowo każdy z pozostałch przycisków ma swoje zasilanie ale powrót na masę jest przez panel po stronie kierowcy. Najpierw sprawdź zasilanie. Po stronie pasażra zasilanie powinno być na pinie 8 - ostatni w grupie 3vpinów obok siebie. Z tyłu na jednym ze skrajnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. I tak muszę pojechać do serwisu  i skalibrować radar - potrzebny jest specjalny sprzęt. Może też rozwiążą problem z szybami. Wydrukuję i wezmę Twoje sugestie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie miałeś czasem wciśniętego przycisku blokady szyb?

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, manix napisał:

Nie miałeś czasem wciśniętego przycisku blokady szyb?

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Sprawdzałem. Nie miałem wciśniętego.

4 godziny temu, tomkek1912 napisał:

A co zrobili albo dlaczego nie działało? 

Po zmianie konsoli nie była podłączona jedna złączka.

Natomiast radar trzeba było skalibrować specjalną tablicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...