Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bardzo długo się nagrzewa


Zimny123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono problem Pathfinder r51 2.5 dci 2005 rok mianowicie rano zimno wiadomo odpala bez problemu lecz bardzo pomalu sie nagrzewa wskazowka po ok pol godz sie dopiero podnosi i wtedy osiaga dopiero 90 stopni bardzo wolno sie grzeje plyn dolany lecz nie pomaga jak juz sie nagrzeje jest ok w aucie cieplo co moze byc przyczyna prosze o porady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien układu chłodzenia w Pacie 2.5dci. Ale jeśli ma duży i mały obwód, to najpewniej padł termostat i otwiera się non stop na obwód duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem cześć,

ja sprawdziłbym najpierw odpowietrzenie - to bardzo typowy objaw takich problemów. W moim, z zimnego startu nagrzewa się (bez klimy) w czasie jazdy w 10 min. Wydaje mi się, że jeśli potrafisz zmienić koło sam, to bez problemu odpowietrzysz sobie układ chłodzenia (połączony z układem ogrzewania i klimy). 

- pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki musze spróbować odpowietrzyc tylko czy mógł bys Pan mi troche podpowiedziec jak to zrobic bo nigdy tego nie robilem prosil bym o pomoc jakies wskazowki 

Edytowane przez Zimny123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zmieniłem termostat stary okazał sie dobry i dalej d*pa Mój 30 letni patrol grzeje sie w 5 minut a te zimny i wskazówka leży dopiero po ok pol godz jazdy mysli sie podniesc brak sil 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2021 o 07:02, Zimny123 napisał:

Witam zmieniłem termostat stary okazał sie dobry i dalej d*pa Mój 30 letni patrol grzeje sie w 5 minut a te zimny i wskazówka leży dopiero po ok pol godz jazdy mysli sie podniesc brak sil 

cześć. 

1. korzystasz z funkcji podgrzewania silnika? załączanej takim przełącznikiem:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/pathfinder-przelacznik-podgrzewania-silnika-czesci-i7045503224.html

2. czy sprzęgło visco wentylatora mechanicznego masz ok?

 

Edytowane przez kubeko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 17.01.2021 o 20:50, GregorX napisał:

U mnie w Pathfinderze to samo, niby łapie temp. roboczą, elm pokazuje 82st., a z nawiewów zimno...nie wiem od czego zacząć szukanie

Ciężkie są takie przypadki do diagnozowania. Najlepiej zacząć od najprostszych.

Sprawdzenie poziomu płynu,odpowietrzenie ukladu, jezeli szybko lapie temperaturę roboczą to wykluczylbym termostat,zapchany filtr kabinowy nie spowoduje braku ogrzewania,co najwyżej slaby nadmuch. Warto wziąść do auta wyłączyć zbędne generatory dźwięku i kręcąc galeczka od temperatury wsłuchać się czy pod deska.cos szura.byc może klapa ciepło zimno się.urwala uszkodził. Zerknąć tam zobaczyć pod deske czy coś nie wisi luzem. Uszkodzona może być pomoa wody lub co gorsza nagrzewnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...