Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Sign in to follow this  
Zimny123

Bardzo długo się nagrzewa

Recommended Posts

Zimny123

Witam szanowne grono problem Pathfinder r51 2.5 dci 2005 rok mianowicie rano zimno wiadomo odpala bez problemu lecz bardzo pomalu sie nagrzewa wskazowka po ok pol godz sie dopiero podnosi i wtedy osiaga dopiero 90 stopni bardzo wolno sie grzeje plyn dolany lecz nie pomaga jak juz sie nagrzeje jest ok w aucie cieplo co moze byc przyczyna prosze o porady. Pozdrawiam

Popeye

Nie jestem pewien układu chłodzenia w Pacie 2.5dci. Ale jeśli ma duży i mały obwód, to najpewniej padł termostat i otwiera się non stop na obwód duży.

Zimny123

Dziękuje pewnie zmienie i sie odezwe tylko czy pomoze mi ktos namierzyc termostat 

ert

czołem cześć,

ja sprawdziłbym najpierw odpowietrzenie - to bardzo typowy objaw takich problemów. W moim, z zimnego startu nagrzewa się (bez klimy) w czasie jazdy w 10 min. Wydaje mi się, że jeśli potrafisz zmienić koło sam, to bez problemu odpowietrzysz sobie układ chłodzenia (połączony z układem ogrzewania i klimy). 

- pozdrawiam,

Zimny123

Wielkie dzięki musze spróbować odpowietrzyc tylko czy mógł bys Pan mi troche podpowiedziec jak to zrobic bo nigdy tego nie robilem prosil bym o pomoc jakies wskazowki 

Edited by Zimny123

Zimny123

Witam zmieniłem termostat stary okazał sie dobry i dalej d*pa Mój 30 letni patrol grzeje sie w 5 minut a te zimny i wskazówka leży dopiero po ok pol godz jazdy mysli sie podniesc brak sil 

kubeko
W dniu 15.01.2021 o 07:02, Zimny123 napisał:

Witam zmieniłem termostat stary okazał sie dobry i dalej d*pa Mój 30 letni patrol grzeje sie w 5 minut a te zimny i wskazówka leży dopiero po ok pol godz jazdy mysli sie podniesc brak sil 

cześć. 

1. korzystasz z funkcji podgrzewania silnika? załączanej takim przełącznikiem:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/pathfinder-przelacznik-podgrzewania-silnika-czesci-i7045503224.html

2. czy sprzęgło visco wentylatora mechanicznego masz ok?

Edited by kubeko

GregorX

U mnie w Pathfinderze to samo, niby łapie temp. roboczą, elm pokazuje 82st., a z nawiewów zimno...nie wiem od czego zacząć szukanie