Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup używanego Juke


abelarddyzma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

rozglądam się za Nissanem Jukiem. Interesuje mnie raczej rocznik 2013-2015. Na taki mniej więcej mam budżet (40 tysięcy).

Auto wizualnie bardzo mi się podoba. Problem w tym, że nie wiem jaki silnik wybrać. Zawsze jeździłem benzynami.

Mam zarezerwowanego Juke z 2014 roku z silnikiem 1.5 dci. Jestem jednak trochę negatywnie nastawiony do Diesli, ale to raczej kwestia złych opinii, które słyszałem od znajomych (sam jestem laikiem), dlatego też proszę o pomoc i Wasze opinie.

 

Jaki silnik polecali byście i czy 1.5 dci jest w miarę bezawaryjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne - benzyna 1.2 Dig-T jest ryzyko, że będzie chlała olej.

Jest na forum sporo opinii dot. silników zarówno w Dżukach, jak i QQ-łkach, więc trochę lektury masz na interesujący Cię temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak benzyna z silnikiem HR 1,6 DE wiem, że jeszcze w 2014 r. wychodziły z tym silnikiem a to co wiem nie są to złe jednostki. Sam taki silnik miałem w TIIDZIE co prawda zrobiłem tylko 100 tyś. ale za to bez żadnego problemu. Z czystym sumieniem mogę polecić ten silnik, oczywiście jeżeli taki silnik był odpowiednio serwisowany w czasie eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam Juke 1.5 dci z 2015 roku . Zero problemów jeśli chodzi o silnik. Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł

Wymieniam tylko rzeczy eksploatacyjne, jak w każdym aucie. :jump:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2021 o 12:29, Bosman napisał:

Sam posiadam Juke 1.5 dci z 2015 roku . Zero problemów jeśli chodzi o silnik.

Do pewnego momentu chyba ten silnik jakieś tam problemy sprawiał (obracające się panewki) i chyba stąd ma do teraz złą opinię, teraz już niekoniecznie zasłużoną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda , wcześniejsze przedliftowe miały z panewkami problem i nie tylko . Doszedł jeszcze dpf który zapychał się , co było dla właścicieli  utrapieniem. 

Obecnie te w/w defekty zostały wyeliminowane. Panewki się nie obracają , dpf po dodaniu piątego wtryskiwacza nie zapycha się. Wypala się nawet w jeżdzie po mieście.

Czyli lać paliwko , najlepiej premium, wymiana oleju co 10 tyś .  Zero problemów z silnikiem

Ja tak robię.  :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mexxmen30 napisał:

Ja sądzę że jedyny dobry silnik do Juke to był 1.6 l 117 kucy ....

Kwestia definicji słowa "dobry" :D - na pewno to jest wybór obarczony najmniejszym ryzykiem i patrząc wyłącznie z tego punktu widzenia to bardzo możliwe, że jest on najlepszy. Ale są też inne kryteria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 15.01.2021 o 12:29, Bosman napisał:

Sam posiadam Juke 1.5 dci z 2015 roku . Zero problemów jeśli chodzi o silnik. Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł

Wymieniam tylko rzeczy eksploatacyjne, jak w każdym aucie. :jump:

hey czytam ze masz juke 1,5 dci i ja z pytaniem do ciebie jak ci sie sprawuje bo te zakupilem juke F15 2014 1,5DCI samochód ma przejechane 119 tys

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam . Również posiadam Juke 1.5 dci z 2015 roku. Przebieg 60 tyś km  Tylko materiały eksploatacyjne np: olej co 10 tysięcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w 1.6 117 km zrobione 121 tys. km. Samochód jest z  2012 roku i jak do tej porty jedyna rzecz jaką musiałem robić poza tematami stricte eksploatacyjnymi to wymiana chłodnicy klimatyzacji, która straciła szczególność. Z tego co wyczytałem w Nissanach montowane są chłodnice lichej jakości i wcześniej czy później każdego ta wymiana czeka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

TO ja się podłącze pod wątek aby nie tworzyć nowego co sądzicie o tej ofercie https://www.olx.pl/d/oferta/nissan-juke-panoramadach-kamera-360-rvm-asystent-pasa-ruchu-serwis-tempomat-aktywn-CID5-IDKF0Tx.html

W zasadzie największa nie wiadomo to przebieg który chciał bym zweryfikować, z tego co wiem z PL salonie nie powiedzą mi nic. Natomiast biegle mówię o niemiecku i zastanawiam się czy uzyskam w salonie informację na podstawie VIN...

Zmotywował mnie do tego post wiec chyba się da.

 

Edytowane przez darekpro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.05.2021 o 07:11, dario napisał:

Potwierdzam . Również posiadam Juke 1.5 dci z 2015 roku. Przebieg 60 tyś km  Tylko materiały eksploatacyjne np: olej co 10 tysięcy.

Ja również potwierdzam bezawaryjność i niezawodność Juke 1.5 dci - przez 8 lat przejechałem 85 tys.km i robiłem jedynie rzeczy eksploatacyjne (oleje, filtry co roku, wymiana łożyska i przegubu oraz tulei wahacza, niedawno wymieniłem też rozrząd.

Edytowane przez Lucky24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...