Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kasowanie inspekcji - Note E12. Jak?


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Zniknęły mi liczniki przebiegu kilometrów i miga sobie zero wraz z symbolem klucza. Do serwisu się nie wybieram, bo nie mam po co dlatego chciałbym się dowiedzieć czy zna ktoś patent na samodzielne skasowanie inspekcji serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj co napisałem.

Po włączeniu zapłonu wyświetla się klucz i zero. Po chwilowym naciśnięciu przełącza się na wyświetlanie przebiegu. Nic innego się nie dzieje. Przyciskałem dłużej, krócej, włączałem zapłon, wyłączałem. Zeruje się tylko dzienny przebieg lub przełącza między dziennym przebiegiem A i B. Tylko tyle. Nic innego nie działa.

U mnie przebieg do inspekcji doszedł do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienny przebieg i przebieg A, B to są ustawienia komputera, nie inspekcji olejowej. Po prostu nie umiesz wejść w menu inspekcji olejowej i tyle. Nie to naciskasz, albo nie na tak długo jak trzeba. Ale co ja tam wiem, każdemu działa a tu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, M@reS napisał:

Dzienny przebieg i przebieg A, B to są ustawienia komputera, nie inspekcji olejowej. Po prostu nie umiesz wejść w menu inspekcji olejowej i tyle. Nie to naciskasz, albo nie na tak długo jak trzeba. Ale co ja tam wiem, każdemu działa a tu nie.

Włączam zapłon i od razu miga mi zero z kluczem, nie ma wyświetlanego przebiegu jak na filmie.

Gdy nacisnę dłużej nic się nie dzieje, gdy nacisnę krócej wyświetla się przebieg pojazdu.

Tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto film.

Jak widać nie jest to tak jak na innych filmach. Kombinowałem na miliony sposobów i nie ma efektu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście coś jest nie tak. Licznik powinien pokazywać kilometry do przeglądu a nie "'0"'. Jeśli przekroczymy  limit kilometrów do przeglądu powinien pokazywać nap: '' -250 km''  Po przekręceniu kluczyka  poz. On na chwilkę powinien pojawić się stan z kluczykiem. Po przytrzymaniu i kilka krotnym naciskaniu powinny zmieniać się kilometry np: od 30 000 w dół, aż do ustawienia żądanego przebiegu.  Chyba należałoby podjechać do warsztatu? Może jeszcze pokombinować. Co mówi instrukcja? Jeszcze jeden film z YT

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i sprawa się wyjaśniła.

Poczytałem i w instrukcji obsługi jest wszystko wyjaśnione.

To co pokazuje większość filmów na YouTube to kasowanie inspekcji w samochodach z silnikiem benzynowym.

W samochodach z silnikiem wysokoprężnym - który posiadam - robi się to inaczej. Dlatego nie sprawdza się sposób pokazany na filmach. No i zarzut, jakoby robię coś nie tak, również jest chybiony.

Po włączeniu zapłonu trzeba nacisnąć jednocześnie, na 5 sekund, dwa przyciski na zestawie wskaźników. Po prostu naciskamy i trzymamy do momentu aż pojawi się domyślna wartość 30000. I to wszystko. Nie ma możliwości ustawienia innej wartości. Pojawia się tylko 30000.

Inny sposób kasowania inspekcji olejowej w samochodach Nissan Note E12 z silnikiem wysokoprężnym jest spowodowany tym, że silnik ten jest po prostu wrażliwy na niski poziom oleju lub na zaniedbanie jego wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I brawo Ty ;).........a na serio to nikt nie wiedział, że masz diesla :( nie ma w opisie nic o Notku z tym silnikiem. Więc nie obrażaj się od razu :D. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...