Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ustawienie godziny na zegarku w p12


zbigniewopitek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przepraszam z góry ale mam dziwne pytanie niby banał ale nie idzie mi tego zrobic

otoz jak zmienic godzine w zegarku na ekranie radia w nissanie p 12?

no za chiny ludowe nie umiem , wiec jakby ktos był tak miły i napisał mi krok po kroku co i jak.

pozdrawiam i z góry dziekuje

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz navigacje to zegarek jest brany z gps. Zapewne masz przestawiony zegarek o godzinę ? Nie zmienisz tego sam mam problem od 9 miesięcy zaczęło to się jak w uni ogłosili ze nie będziemy przestawiać godzin a odpowiednie służby zaczęły grzebać w satelitach z ustawieniami i coś się wysypało bo posiadacze nissanow fordow i mazdy maja podobne problemy nie wszyscy ale są przypadki w starszych autach ze nie da się zmienić godziny. Ponoć odpięcie Gps pomoże bo powinna odblokować się funkcja w wyświetlaczu ręcznego ustawisnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie przez zmiany w przestawianiu czasu czy jakieś tajne służby, problem dotyczy starszych odbiorników gps, tu np info https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/od-6-kwietnia-gps-moze-nie-dzialac-prawidlowo-przez-nowa-pluskwe-milenijna-wyjasniamy/365qj2t

A co do Nyski, to mi się wydaje, że czas brała z rds z radia (mogę się mylić), w menu ustawień o ile pamięć mnie nie myli można było ustawić czy mamy czas letni czy zimowy, miałem obie P12 z gps i faktycznie latem czy zimą musiałem przestawiać to ustawienie, ale nie było ono jakoś ukryte, robiłem to w menu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

tak mam nawigacje

a w ustawieniach znalazłem opcje ze tak powiem zmiany godziny tylko to nie działa ze tak powiem nie podswietla sie i nie da sie wprowadzic zmian

poszukam ustawien z tym czasem zimowy czy letni poniewaz to wydaje sie bardziej proste

jesli to nie pomoze to poprubuje odpiac wtyczke wedle porady, ale do tego pasuje nieco cieplejsza pogoda

z tym zegarkiem to nie wielka sprawa ale denerwujaca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z fabryczna navigacja godzine pobiera z gps i mozliwosc ustawienia godziny jest nie aktywne. Auto macie polifcie ? nowy ekran niebieskie ikony to powinno sie dac ustawic lato / zima. A najlepszym testem bedzie odpiecie anteny gps bo i tak map nowych nie ma to i navigacja jest do smietnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za info no to poszukam tego lato/zima ale cos nie moge znalesc ale w sobote poszukam na spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć

Udało się rozwiązać :) ten banalny problem z przestawiona godzina. Tak jak wcześniej wspominałem opcja z navigacja godzinę pobiera z GPS tak wiec ten poradnik tyczy sie opcji z navi.

A za tym iż padł mi czytnik dvd w konsoli środkowej auto przed liftem. To zostałem bez radia i sterowania nawiewami zmuszony byłem zakupić wersje taka sama dvd

28330-AV601

Temat znany odklejony tranzystor smd z układu zasilania dvd z tyłu obudowy ja zakupiłem dawce i przełożyłem sam układ zasilania. Całe DVD woła o security code a nie chciało mi sie bawić w kodowanie kluczyka w nissan consult 3 żeby radio działało

O to nasz element pod to blaszka do naprawy

20210320_195712.thumb.jpg.55af41ea77db3d253e9778fd28a05a6a.jpg

 

20210320_195639.thumb.jpg.9e2147eff8a4c8f260a0353e5099f8d4.jpg

Tutaj mamy nasza baterie do podtrzymywania ustawien

Ale do rzeczy zawsze przy odpinaniu aku radio się resetuje itp ale godzina i pewne ustawienia już nie dla tego że na płycie DVD mamy wlutowana baterie, która podtrzymuje nam zapisane ustawienia coś ala bios.

Tak wiec po złożeniu konsoli środkowej z działającym moim starym dvd godzina i inne ustawienia dalej były jak zostawiłem a odpięty czytnik był 12 godzin.

Przypomniałem sobie o ukrytym menu w radiu tak wiec

Wyłączamy radio przyciskiem Off następnie trzymamy guzik info i kręcimy pokrętłem od głośności aż ukaże nam się menu serwisowe

20210321_123957.thumb.jpg.45e17c9279618e9266ba7719fd680b48.jpg

Teraz idziemy dalej opcja 2

20210321_124005.thumb.jpg.4f93c7b2fb8cf0949db1e0624c0b7c31.jpg

Dajemy opcje Navigation

20210321_124013.thumb.jpg.9e45e84a8ce6dce0ed11ba63a0a522ad.jpg

20210321_124022.thumb.jpg.49abe33d06cda296486d9ca6372febeb.jpg

I klikamy w opcje Initialise Location

20210321_124029.thumb.jpg.329ac3b8169c44d0a43bd572fe8d7c9c.jpg

Czekamy aż przemieli z 2 min jak nie wyłączy się samo wychodzimy back

20210321_124039.thumb.jpg.2a16c5d1e51a3fc13ed9c192ab207015.jpg

Zobaczymy takie coś po wyjściu z ukrytego menu Zegarek ma same Zera i tak ma być po około 1 do 5 min godzina ustawi się nam sama na prawidłowa :)

O to cały myk z ustawieniem godziny jeśli komuś się przestawi i świruje. Odpinanie aku nic nie da bo mamy wbudowana baterie jedyny sposób na reset gps i godziny.

Pozdro i mam nadzieje ze naprawicie swoje Primerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jednak podana opcja nie dziala zegarek po paru minutach wraca z przestawiona godzina czyli blad zaciąga z gps 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...