Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

cedricco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Szerokie grono użytkowników forum oraz wszystkich forumowiczów :/ Chciałbym zapytać o alternator w Nissan Primera P12 HB QG18DE 1.8 Pb bez LPG 2002r W jaki sposób można odkręcić tą nie szczęsną śrubę od strony nadkola czyli z pozycji kierowcy po lewej stronie a od silnika po prawej chodzi o dolny uchwyt ten podwójny czy trzeba do tego mieć specjalistyczne klucze? Czy można w chałupniczy sposób? Proszę o pomoc oraz wszystkie wypowiedzi są dla mnie cenne! Proszę o pomoc z góry Dziękuję i Przesyłam ozdrowienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię Nysę pod chmurką jutro punkt 09.00 Podnośnik zdjecie koła dostanie się do osłon i wbicie nasadki 14mm z przedłużkami albo się uda albo nie bo już zaraz na sygnale mnie odwiozą!!!

Odpływam od zmysłów...

Ale cały czas walczyłem do teraz jutro cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem od strony koła napinacz ze dwiema śrubami i wyjąłem altek odkręcając śrubę od niego tzn mocowanie alternatora. Ponawiawiam pytanie świeci się kontrolka akumulatora tzw ładowania co może być przyczyną świecenia powyższej kontrolki? Po południu idę sprawdzać multimetrem diody prostownicze oraz składać do kupy alternator szczotki w stanie praktycznie nie naruszone to może być obiaw nie ładującego akumulatora przez diody prostownicze bo nie mam pomysłów na tą świecącą kontrolkę aku tzw ładowania Proszę o pomoc co jeszcze. PS. Kolego Karabu Dziekuję za stronki z demontażu alternatora!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator mógł się zjarać. Nie odpalałeś czasem kogoś na kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 1 raz lub 2 max Kolego Thunder masz na myśli mostek prostowniczy? Ale ogólnie nie jak odpalanie to samo zapłon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W altku wraz ze szczotkami jest regulator ładowania. Lubi się zepsuć w trakcie odpalania drugiego auta na kable, zwłaszcza jak się trzyma na obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi że to regulator napięcia w szczotko-trzymaczu ze szczotkami Ale do końca nie jestem pewien ponieważ raz jest przejście raz nie ma w kontakcie jeżeli coś będę informował o dalszej naprawie tego altka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem do regeneracji alternator 235 zł taka usługa z robocizną ale wyjmowałem sam z Nissana. Jak uruchomię Primerę napiszę czy się powiodła naprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jazda testowa jednak to były diody na alternatorze jestem zadowolony że naprawa się udała i powiodła. Jeśli ktoś ma problem z alternatorem służę radą i pomocą... Dziękuję wszystkim forumowiczom oraz zaglądającym na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...