Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1,3 opinie serwis uwagi


CZARNO_CZARNY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze co do ruszania, wg mnie, to kwestia wielkości kół.

QQ ma dość duże koła, więc ruszanie jest większym obciążeniem dla silnika.

Taki Auris, a szczególnie Yaris mają malutkie koła (średnica), więc ruszanie będzie łatwiejsze (potrzebny mniejszy moment obrotowy). Jeszcze gra rolę ustawienie przełożeń jedynki.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam z fizyki chyba większe koło łatwiej się toczy niż mniejsze. Ma inny kat natarcia. Duże koło lepiej pokonuje mini nierówności stąd jest mu łatwiej. Ale większe koło = większa masa całego układu. Natomiast z ruszaniem wg mnie nie ma to nic wspólnego :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Smakor napisał:

Z tego co pamiętam z fizyki chyba większe koło łatwiej się toczy niż mniejsze. Ma inny kat natarcia.

Nieprawda, poczytaj o czymś takim jak moment obrotowy.

Poza tym, dyskutujemy o ruszaniu, a nie toczniu się.

Spytaj się dziecka, czy łatwiej mu jest ruszyć ma rowerku z małymi, czy dużymi kołami?

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, aquariusmax napisał:

Nieprawda, poczytaj o czymś takim jak moment obrotowy.

Poza tym, dyskutujemy o ruszaniu, a nie toczniu się.

Spytaj się dziecka, czy łatwiej mu jest ruszyć ma rowerku z małymi, czy dużymi kołami?

Nie mam pod ręką dziecka Einsteina :) Zostanę przy swojej opinii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, forumowiczów, jestem tu nowy. Mam od 3mies rocznego J11B 1,3 158kM z automatem. Jak u Was jest ze spalaniem? Mnie przy spokojnej jeździe w mieście przy "normalnych" korkach potrafi łyknąć ok 10. Ostatnio wracałem 3,5 km w zasadzie cały czas w korku, pokazał mi 19,4... Trochę się przeraziłem. SS coś w ogóle pomaga?.. A ogólnie autko super😀

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja średnia na podstawie tankowań (od zakupu nowego auta w grudniu 2019) to 9,36 l / 100 km. Także J11b w automacie i w 90% jazda po mieście. Tak więc nie masz się czym przejmować. START|STOP mam wyłączony.

spalanie-J11b.jpg

Edytowane przez Robert_B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za odpowiedź 😉 Robert, cóż, przyjemność z jazdy rekompensuje pewne sprawy. Na trasie za to jest komfortowo i chyba oszczędnie, bo np z Gliwic do Krakowa z pełnym bagażnikiem i 5 osobami po A4, plus trochę miasta, przy 120 - 130/h (A4) było 7,5... Dzięki raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie,ja przelatalem 29000 I nie zauważyłem .Olej zmieniam co 10 tyś. 

Edytowane przez Kruku1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, estradonai napisał:

Pytanie: czy ten silnik bierze Wam olej? ja mam zrobione dopiero 15 tyś. km i nie zauważyłem.

To pytanie w stylu...czy boli Was głowa? bo mnie nie!Rozumiałbym takie pytanie,gdyby coś się działo...ale szukać na siłę bólu głowy???

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, JACKO29 napisał:

To pytanie w stylu...czy boli Was głowa? bo mnie nie!Rozumiałbym takie pytanie,gdyby coś się działo...ale szukać na siłę bólu głowy???

Słuchaj jesteś moderatorem a piszesz nie na temat zaśmiecając wątek. Temat jest silnik 1.3 opinie serwis uwagi i uważam, że moje pytanie jest jak najbardziej normalne, na miejscu i na temat. Pytam i zbieram opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem...i nie zaśmiecam.Ale jak uważasz że słusznie pytasz ,nie mając problemu z olejem...to jakiej odpowiedzi oczekujesz? Dla tego napisalem "czy boli Was głowa"...Pytaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum, o zupełnie innej tematyce, dostałem bana za zwracanie uwagi moderatorowi, bo ich regulamin stanowił, że jeśli ma się uwagi do moderatora lub moderator robi coś wbrew regulaminowi to i tak zabronione jest zwracanie mu uwagi w wątku. Do uwag przeciw moderatorowi służył panel administracyjny moderacji lub wiadomość do szefa forum :) Niczego nie sugeruję i nie chciałbym by u nas był taki zamordyzm ale gdzie indziej dają ostrzeżenie lub od razu bana na 60 dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
W dniu 24.06.2022 o 09:36, estradonai napisał:

Słuchaj jesteś moderatorem a piszesz nie na temat zaśmiecając wątek. Temat jest silnik 1.3 opinie serwis uwagi i uważam, że moje pytanie jest jak najbardziej normalne, na miejscu i na temat. Pytam i zbieram opinie.

Temat brania oleju w różnych modelach i silnikach był na forum wielokrotnie poruszany, więc wystarczyło trochę poszperać, zamiast "odgrzewać kotleta".

29 minut temu, tomkek1912 napisał:

Na innym forum, o zupełnie innej tematyce, dostałem bana za zwracanie uwagi moderatorowi, bo ich regulamin stanowił, że jeśli ma się uwagi do moderatora lub moderator robi coś wbrew regulaminowi to i tak zabronione jest zwracanie mu uwagi w wątku

Normalna zasada i normalne konsekwencje na wielu forach. Na szanujących się portalach nikomu nie trzeba tłumaczyć, że moderator jest od pilnowania porządku i nie ma obowiązku tłumaczyć się przed kimkolwiek, poza "Prezesem". Natomiast tak jak wspomniałeś - masz uwagi do pracy/zachowań  moderatora, masz od tego PW, bo w przypadku wszczynania publicznej dyskusji (tak jak to ma miejsce w aktualnym przypadku), można zarobić w "baniak":emot060:

PS. To kolejny post poza tematem, który mam nadzieję wraz z poprzednimi "śmieciami" zostanie bezkarnie puszczony w kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek też zamknijmy (jak z 1.2), bo jest za dużo osobistych wycieczek.

Za chwilę forum trzeba będzie zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój...Zażartowałem sobie i tyle,uwagę kolegi puściłem mimo uszu,bez obrazy dla interlokutora.

Proszę dyskutować i nie robić indywidualnych uwag,ani podchodów.Tematu nie było.Wracamy na normalne ścieżki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 1.3 nie bierze, ale nie sprawdzam :) Tzn raz w roku na przeglądzie. Pod autem plamy też nie ma jak na razie. 20 tys 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w sumie nie wiem czy bierze, bo również nie sprawdzam. Przejechane 42 tys. / 2,5 roku. Olej wymieniany w ramach przeglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pytanie: czy ten silnik bierze Wam olej? ja mam zrobione dopiero 15 tyś. km i nie zauważyłem."

"hehe po wypowiedziach 2 ekspertów nie dowiedziałem się nic :) ".

Ja jestem ekspertem od... wiązek i drobych przeróbek, powiedzmy..

To skoro już dowiedzieliśmy się, że temu co pytał nie wie czy bierze i innym też nie bierze lub nie wiedzą to mam nadzieję, że każdy jest zadowolony...

Koledze proponuję mniej wycieczek (osobistych) robić. Bo słusznie już ktoś kiedyś zwracał uwagę, że kolega ma do tego skłonności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy silnik 1,3 – wspólne dzieło Nissan-Renault-Mitsubishi  i Daimlera raczej jest więcej niż dobry. 

Jakie tam branie oleju ????

A dwusprzęgłowa skrzynia biegów DCT to... poezja, trzeba spróbować.

Ot i tyle.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, romeks napisał:

Nowy silnik 1,3 – wspólne dzieło Nissan-Renault-Mitsubishi  i Daimlera raczej jest więcej niż dobry. 

A dwusprzęgłowa skrzynia biegów DCT to... poezja, trzeba spróbować.

Silniczek tak poezja, skrzynia też, o lie już ruszysz, bo ma problem z ruszaniem szczególnie pod górkę. Pojawia się szarpanie. Czytałem na forach, że to znany problem przynajmniej w UK. Umówiłem się na sprawdzenie o co chodzi. Czasem szarpie czasem nie. Jakby na pół sprzęgle się wahała czy wysprzęglać czy nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeździ się tym cudnie, na trasie z Pyrzowic do Krakowa 6,5 spalanie, też nieźle. A skrzynia chodzi jak złoto. A co do oleju też nic niepokojącego nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie . Tak czytam co piszecie o naszych Nissanach , czy pobiera olej , czy nie i zapytam o odwrotną sprawę , czy komuś przybywa oleju ? Jeżdżąc od 3-4 miesięcy bardzo krótkie odcinki (2,5-3km ) zauważyłem , że wyraźnie czuć w oleju zapach benzyny , poziom oleju , to dobry max , ale ciężko dokładnie odczytać na tym bagnecie , bo olej przezroczysty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździsz krótkie odcinki to możesz mieć paliwo w oleju.Trzeba pociągnąć go gdzieś na trasę i dobrze rozgrzać,żeby odparowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...