Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czyszczenie przepustnicy obroty


tomala416

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moja Tiida świeżo po regulacji zaworów i czyszczeniu przepustnicy. Obroty na biegu jałowym przy włączonym nawiewie działającym radiu i włączonych światłach oscylują w granicach 900 jak wyłączam światła spadają na 800. Jest w granicach normy czy dążyć do obniżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroty masz poprawne z tego co piszesz, ale zawsze możesz zrobić Manualne ustawienie przepustnicy, z pozycji Kierowcy, aby się upewnić :D

Mam teraz do ciebie pytanie jaki był objaw złej pracy zaworów ?

Jak niby je wyregulowali ?? ile to kosztowało ??

Mi ASO wyliczało w 2016r na 1200zł a Mietek magik nie chce się bawić ......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za turtorial udało się za drugim razem obroty 850 światła i 700 bez.

Luzy wyszły bo wyskakiwał błąd wypadanie zapłonu samochód jeździł normalnie nic się nie działo. Sprawdziliśmy i wyszło że pierwszy i czwarty podparte.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu trwała zabawa z zaworami??

Jaki koszt ???

Przydaje się manualne ustawienie przepustnicy, nie mała kwota zostaje, warto też przemyć przepływkę w Tiida szybko się brudzą preparatem do czyszczenia!

Nie ma czego się bać o popsucie wykręcasz i psikasz aż zobaczysz kolor rezystorów ! odstawiasz aż wyschnie i gotowe ,po 10.000 km są zawalone brudem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa trwała 3 dni koszt 1700 mało kto chce się tego podjąć podobno nieciekawa robota.

Czyli takie czyszczenie przepustnicy raz na rok masz może jakiś filmik jak to się robi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam wielu wspaniałych mechaników ASO i żaden nie chciał się podjąć wymiany szklanek -regulacji luzu zaworowego!!

Tam się nie ustawia tam się wywala szklanki i wkłada nowe!!

1700zł 3dni grzebania :blink: ja cie nie p...., u mnie na razie cisza w klawiaturze szklanki nie pukajo zawory nie sztorcujooo.. dynamika silnika taka że już 7 komplet opon idzie ....:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie mam takie pytanie odnośnie Tiidy. Czy w naszym nissanie  występuje czujnik położenia pedału sprzęgła ? Bo zauważyłem że wraz z wciśnięciem pedału sprzęgła skaczą obroty . Chyba że to objaw zbliżającej się wymiany sprzęgła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma nie widzę jak zaglądam :D

Ale u mnie od nowości Tiidy ,sterownik podnosił mi obroty kiedy wciskam sprzęgło podczas zmiany biegów podczas jazdy  !

Nie podnosi tylko na biegu jałowym, wciskam pedał sprzęgła ile razy chcę i wskazówka obrotów stoi sztywno!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...