Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy QQ - 18.02


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale potwierdzili silniki?

Widzę dalej 1.3 140 i 160 tylko to cholerne CVT zamiast DCT?

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nawiewy pojawiły się na tylnych kanapach
Ogólnie to sprawia wrażenie takiego ugrzecznionego. Faktycznie progres na miarę VW, bardziej ewolucja niż rewolucja.
Przód z podzielonymi światłami taki bezpłciowy, tak jakby niedorobiony (kwestia oswojeni). Z zewnątrz najlepiej wygląda z boku, przetłoczenia i felgi 20” robi robotę (tylko gdzie na takim kapciu jeździć?).
Największy postęp to wnętrze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak światła zdecydowanie bez polotu. Nie potrzebnie rozdzielone. Była Vka w różnych postaciach i to było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że coś konkretnego na temat wersji, wyposażenia i ceny to będzie wiadomo dopiero w drugim półroczu a to chyba najbardziej interesuje zwykłych "zjadaczy chleba".  Pokazano oczywiście chyba full wersję. Jeśli się okaże że ceny odjechały kosmicznie do góry to przestanie to już być QQ za rozsądne pieniądze jak wielu z Was się ze mną zgodzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ceny wszystkich marek odjechały. Mazda chyba zaczęła z "3" + 20 tys potem się posypało. Teraz do kompakta żeby podejść trzeba mieć 100 w kieszeni, to chore ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze niezłe, duuuży plus za gałki i przyciski, ale co możliwości Nissan Connect szału się  nie spodziewam .

Za to jak dla mnie przód nie do zaakceptowania.

Tak więc Nissan -bye, bye.

Skrzynia CVT to też porażka, pewnie Renault dostanie DCT.

Ceny na pewno poszybują bo będzie produkowany poza EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tomi_St napisał:

Ceny na pewno poszybują bo będzie produkowany poza EU.

X jest japońcem a ceny mniam mniam (jak do tej pory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qashqai, przynajmniej j11 był jedną z tańszych opcji na rynku uwzględniając porównywalny poziom wyposażenia. Jeżeli chcą utrzymać się wśród najlepiej sprzedających się aut w segmencie, to raczej powinni przy takiej strategii pozostać. Osobiście z zewnątrz bardziej podoba mi się wersja j11 FL, niż ta nowa. Chyba mocno musiałbym zastanowić na zakupem Nissan QQ po raz trzeci, atrakcyjna cena mogłaby być argumentem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus - w końcu będzie tylna klapa otwierana elektrycznie i bezdotykowo i nawiewy na tył.

Maska dale podpierana patykiem więc Jacko będzie miał co robić.

Poniżej opis możliwości Nissan Connect>

Połączona kontrola
Nowy Qashqai oferuje zaawansowany system informacyjno-rozrywkowy z szeroką gamą usług internetowych, w tym bezproblemową integracją smartfonów, 
bezprzewodowym łączem Wi-Fi w samochodzie dla maksymalnie siedmiu urządzeń oraz usługami NissanConnect - dedykowaną aplikacją umożliwiającą 
interakcję i monitorowanie pojazdu.Większy, 9-calowy wyświetlacz NissanConnect o wyższej rozdzielczości jest cyfrową bramą do nawigacji, 
rozrywki i ustawień pojazdu i jest kompatybilny zarówno z Android Auto®, jak i Apple CarPlay®, a także z bezprzewodowym Apple CarPlay®.
Nowy, w pełni elektroniczny ekran informacyjny TFT o wysokiej rozdzielczości o przekątnej 12,3 cala oferuje wybór konfigurowalnych układów wyświetlania 
nawigacji, rozrywki, informacji o ruchu drogowym lub pojazdu, a wszystko to jest sterowane za pomocą nowego dotykowego przełącznika na kierownicy. 
Cyfrowe tło TFT ma również tradycyjną, ciętą teksturę szkła „Kiriko” - ukłon w stronę japońskiego DNA Nissana.
Innowacyjny, nowy 10,8-calowy wyświetlacz Head-Up (HUD) zapewnia największy w segmencie rozmiar obrazu. Na przedniej szybie w polu widzenia kierowcy 
wyświetlane są kluczowe nawigacje, pomoc dla kierowcy i informacje drogowe.
Umiejętności z domu do samochodu są zgodne z urządzeniami Google Assistant i Amazon Alexa. System obsługuje szeroką gamę poleceń, w tym możliwość wysyłania 
przez kierowców miejsc docelowych do nawigacji samochodowej poprzez rozmowę z ich inteligentnym urządzeniem, minimalizując czas potrzebny na wprowadzenie celu.
Dzięki aplikacji na smartfony NissanConnect Services dostępne są funkcje sterowania pojazdem, takie jak zdalny klakson i światła, a także zdalne 
blokowanie i odblokowywanie drzwi. Można również ustawić inteligentne alerty, w tym prędkość, czas i strefę z powiadomieniami aplikacji, jeśli pojazd 
przekroczy ustawione parametry.
Jeśli nie korzystają z nawigacji w telefonie, kierowcy mają dostęp do map 3D i informacji drogowych na żywo, które obejmują zaawansowane funkcje nawigacyjne, 
takie jak aktualizacje map bezprzewodowych, informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, Google Street View i ceny paliwa. Nawigacja od drzwi do drzwi 
jest również dostępna za pośrednictwem aplikacji, w tym funkcji My Car Finder.
Łączność obejmuje wszystkich pasażerów, a konsola oferuje teraz przednie i tylne złącza USB do ładowania z portami USB-A i USB-C.

 

 

Edytowane przez Tomi_St
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z cenami to ich delikatnie mówiąc popier.....

"Słabszy Qashqai Premiere Edition kosztuje we Francji 36.240 euro (ok. 163 tys. zł). Za mocniejszy model trzeba zapłacić przynajmniej 39.340 euro (ok. 177 tys. zł). Pierwsze dostawy do klientów rozpoczną się latem 2021 roku"

Rozważałem wymianę w tym roku nowy QQ albo 3008 - czyli będzie lew :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Qashqai oferuje zaawansowany system informacyjno-rozrywkowy z szeroką gamą usług internetowych, w tym bezproblemową integracją smartfonów,

bezprzewodowym łączem Wi-Fi w samochodzie dla maksymalnie siedmiu urządzeń oraz usługami NissanConnect - dedykowaną aplikacją umożliwiającą

interakcję i monitorowanie pojazdu.Większy, 9-calowy wyświetlacz NissanConnect o wyższej rozdzielczości jest cyfrową bramą do nawigacji, (...)

 

 

Ciekawe przez jaki okres czasu te funkcjonalności będą działać. Czy tak jak w j11 dojdą do wniosku, ze nie cieszy sie zainteresowaniem użytkowników i wyłączą default_smile.png

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen we Francji to ja bym się nie sugerował. Robiłem konfigurację micry na stronie francuskiej i to co u nas z konfigatora wychodzi około 75 tys. zł tam mi wychodziło ponad 90 tys zł na nasze. Więc w przypadku qq może być nawet 30k różnicy. Ceny na dane kraje są dostosowywane w jakimś stopniu do zasobności portfela krajan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 150 nikt QQ nie kupi. Tyle może kosztować top wersja. Podstawa musi być poniżej 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że z maksymalnym wyposażeniem (fotele z masażem, head-up display, hybryda) kaszana może kosztować te 170 - 180 tys. Co oczywiście jest dla mnie dosyć zabawne - biorąc pod uwagę jakość naszej blaszanej wydmuszki.

Ale takie ceny mają Toyota Rav4, Tucson - czyli modele, na które mógłbym rozważać zamianę kaszany.

Nie interesują mnie sztuczne podziały na segmenty i rozmiary - ale wiem, że to ma wpływ na cenę i raczej trzeba by zestawić X-Traila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Varicella
Godzinę temu, Brzyk napisał:

Też tak myślę.
Poniżej 100 czyli pewnie 99 000emoji1.png

ale patrząc na cennik QQ obecny Nissana to podobnie wychodzi....(co prawda może i da się coś utargować... ale obecnie co model wchodzi to droższy... Jak wymieniałem QQ to oglądaliśmy Atecę i Tiguana. Ceny niby spoko, ale jak chciało się więcej to lista długa i było tylko coooraz drożej... tu łatwiej bo właściwie 4 konfiguracje.

qq.JPG

Edytowane przez Varicella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie tego cennika widać, że pojemność silnika jest troszkę jakby przemilczana w materiałach marketingowych:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Varicella
5 godzin temu, piterros napisał:

Na przykładzie tego cennika widać, że pojemność silnika jest troszkę jakby przemilczana w materiałach marketingowych:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ale to jest cennik obecnej a nie nowej generacji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...