Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy QQ - 18.02


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skrzynia CVT w mocnym kulturalnie pracującym motorze w wyciszobym aucie może być choć wolę obecną DCT.
Najgorsze są ceny aut które wydają się byc z czapy...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, aquariusmax napisał:

Od ludzi odpowiedzialnych za PR prawdy się nie dowiesz... Mają dbać o dobre imię marki a nie głosić upadek rynku w PL... 

Coś mi się wydaje, że z Nissana w PL to zostanie tylko to forum... :| 

C-li na Węgrzech już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej stracie (>3 miliardy USD) jaka podają w artykule - nie dziwie się, że wyłączyli usługę Nissan Connect.

Cytat

Skrzynia CVT w mocnym kulturalnie pracującym motorze w wyciszobym aucie może być choć wolę obecną DCT.

Mi bardziej chodzi o jej trwałość. Jeżeli ja miałem na gwarancji wymieniany już dwa razy rozrząd (po 40 i 80 tys. km), który wg książki miał starczyć na 300 tys. km (!) - ot co mogę myśleć i tym pasie transmisyjnym (czy jak on się nazywa) w skrzyni przenoszący nieporównywalne większe obciążenia? Tym bardziej, że jak ta skrzynia była na początku to 1.2 z manualną miał 190 Nm, a przy CVT tylko 160Nm - więc z jakiegoś powodu te niutony obcięli.

Oczywiście to tylko moje przemyślenia: dlaczego: NIE - bo na forum nie widziałem postów narzekających na skrzynie automatycznie w kaszkajach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozrząd to nie skrzynia. Rozrząd padał w 1.2. Kolega jukem do domu z salonu nie dojechał a drugiemu padł ipo 2 miesiacach chyba. Oba manuale. Skrzynie cvt to żadna nowość więc nie powinno z nimi być problemu.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio czekajac na odbior samochodu z przegladu posiedzialem pare minut w nowym QQ i mnie akurat w ogole nie zachwycil :)  Ani na moment nie pojawila sie mysl 'musze go miec!' :) Bagaznik choc ponoc wiekszy od J11 to dalej wydaje mi sie bardzo maly :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg ględzącego Pertyna silnik 1.33 w nowym Qashqai-u z CVT jest niestety dramatem i nie chce jechać... 😕 

Tak go wykastrowali...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek Drives w trybie sport: 11s do 100km/h z 160KM... 13 sekund w trybie normal. Automat

Edytowane przez Quadro26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od tygodnia jeżdżę nowym QQ w wersji Premiere Edition. Zmieniłem go z poprzedniego, 7-letniego Qashqaia (2014). Jestem bardzo zadowolony:

 

PLUSY:

  • super cicho w środku
  • b. dobra automatyczna skrzynia biegów - bardzo komfortowo się jeździ, fajna opcja, że nie trzeba przełączać ręcznie na "P" (tylko samo się przełącza)
  • 158KM daje radę - w ogóle nie jest "ospały"
  • wykończenie materiałów lepsze niż w QQ2014
  • lepszy design / dwukolorowy
  • bajery w środku - HUD z wyświetlaniem trasy / propilot fajnie działa (sam jedzie - jedynie kierownicą trzeba sterować)
  • kupiony za dobrą, pierwszą cenę w najmie 2-letnim (cena za wersję Nissan Qashqai 1.3 DIG-T mHEV Premiere Edition Xtronic 5D Hatchback 158KM (2021-) 158 KM - 128 100,00 brutto

MINUSY:

  • nie ma Android Auto (nie wiem jak z Apple Car)
  • pali średnio ok 8l/100km (QQ2014 diesel po 220tys km miał średnie spalanie 6.2l/100km - a go nie oszczędzałem)
  • PREMIUM TRAFFIC działa (czyli informacja o korkach od TomToma) - ale gorzej niż Google Maps (gdzie pokazuje stan aktualizowany na bieżąco). Jednak jak testowałem obie nawigacje jednocześnie to w sumie jedna i druga pokazała podobny czas dotarcia do celu (mierzone już po dotarciu :D)

image.thumb.png.c6d268d5c4ec115676e84b824ea2c0c0.pngimage.thumb.png.d71afea362059d0f2bb7d503fda6ae39.png

Edytowane przez huckster
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, huckster napisał:
  • nie ma Android Auto (nie wiem jak z Apple Car)

To raczej niemożliwe. Zdaje się Android Auto i Apple Car jest w każdej wersji nowego QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

👍 I oby się dobrze sprawował! :)

A te fele to 18-19' ??? Przy 20-stkach te małe tarcze hamulcowe w J12 wyglądają śmiesznie... :P 

Cena odstrasza no ale teraz wszyscy z cenami wystrzelili pod sufit... :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 brutto za full wersję z 160 KM Aut ujdzie oby nie więcej. Bo będzie kicha ze sprzedażą.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2021 o 17:45, Robert_B napisał:

To raczej niemożliwe. Zdaje się Android Auto i Apple Car jest w każdej wersji nowego QQ.

o - dzięki - będę musiał sprawdzić dziś.

odpiszę od razu tu jeszcze nowe spostrzeżenia:

  • super działa ProPilot Assist - daje poczucie samochodu autonomicznego (sam zwalnia, zatrzymuje, rusza trzymając odległość od poprzedzającego samochodu + skręca kierownicą (trzyma się pasa) - tu więcej info jak działa:
  • dziś odkryłem przycisk z obsługą głosową - ale mniej intuicyjne i dokładne niż Google Assistant
  • felgi - 18"
  • co do ceny - to była najniższa możliwa bo: 1. premiere edition / 2. z masterlease, który wynegocjował 15% rabatu na modele (tydzień później już był rabat tylko 10%). teraz ta konfiguracja ok 160k brutto (wg mnie to już jest za dużo)
  • serwis - miejmy nadzieję, że nie będę musiał korzystać :D (tylko przeglądy gwarancyjne)
Edytowane przez huckster
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 160 zakup qq mija sie z logika. Ale pewnie chętni się znajdą pytanie czy aż tyle...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem "na zakupie", więc wypowiem się o cenie - manualny Premiere Edition 140 kM wychodzi niecałe 123 (w ofercie z finansowaniem). Za gotówkę do wzięcia w podobnych pieniądzach - wystarczy chwilę poszukać. Ceny samochodów poszybowały o ok. 20% w górę, a w 2019 kupowałem Octavię 1,8 ambition za 90 tys (upust z 95) Nie da się porównać standardu obu tych samochodów, a 190 kM Skody (teoretycznie jedyna przewaga) jest niefunkcjonalne ze względu na dramatyczne ustawienia, wprowadzające ją w poślizg przy dynamicznym starcie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Smakor napisał:

Za 160 zakup qq mija sie z logika. (...)
 

Pełna zgoda 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny nowych chore. Używanych chore tak samo. Szczerzę jak widzę używane nconnecty z pakietem styl i zima z 2019 roku w manualu za 105000 to sobie myślę, że 130000 za premiere edition to rozsądna cena. Najśmieszniejsze jest to, że na początku roku salony miewały rejestrowane z początkiem 2020 (też pewnie roczniki 2019) za 92000-95000 zł z przebiegami 14 do 25 kkm i trafiały się tam automaty. Przecież te ceny realnie to z 15000 zł w górę poszły. A względem 4 lata do tyłu to już w ogóle abstrakcja. 3-4 letnie micry są do 10000 zł droższe niż były 2-3 letnie pulsary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie interesowałem się nowymi.

Ale patrząc na stronę  VW którego nie lubię:

passat z automatem - 132.

https://cenniki.volkswagen.pl/Passat-Limousine-RP2021-RM2022.html?intcmp=showroom_passat-xf_cenniki-cenniki

nie wiem co warte. ale róznica jest.

Pamiętam 100 lat temu czyli 10 jak kupowałem Cromę, Cena wyjściowa - 125 k. Kto za fiata da tyle. ?

Ja dałem 80 z wyprzedaży. Gdyby cena była jak QQ - teraz jeżdziło by 50% Cromek więcej. A 3-4 lata temu to było poszukiwane auto rodzinne.

Sprzedałem za 20 k . ( bo musiałem i tak w dobrej cenie  ) . Jeździ do dziś po mojej wsi i łza mi się kręci. 200 KM zostawia do dziś większość audików i vw z tyłu.  Z 12 letnim autem kompletnie nic się nie dzieje.

Ale czasy się zmieniły.

JA mam jeszcze rok spłaty. Będę myślał za kilka miesięcy.

Ale 160 nie dam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2021 o 17:45, Robert_B napisał:

To raczej niemożliwe. Zdaje się Android Auto i Apple Car jest w każdej wersji nowego QQ.

A jednak to była kwestia kabla USB. Elegancko działa Android Auto (dzięki za tipa):

obraz.thumb.png.94145576761455336bf0e1752cbb5124.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w QQ z 2018(końcówka) jest Android auto więc musiałeś mieć :) Miałem okazję jeździć najmocniejszym nowym QQ i narazie nie planuje zmian:) pomijam cene , autko rownież mi się podoba wizualnie ale wybór silników mnie zawiódł totalnie. Wiem , że to "rodzinny" SUV ale dla mnie mogłoby znaleźć się coś mocniejszego . Dużo większą radość mam z jazdy obecnym QQ może i po chipie i innych zmianach ale jednak przyjemność z jazdy zdecydowanie większa, a szkoda ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny nowych chore. Używanych chore tak samo. Szczerzę jak widzę używane nconnecty z pakietem styl i zima z 2019 roku w manualu za 105000 to sobie myślę, że 130000 za premiere edition to rozsądna cena. Najśmieszniejsze jest to, że na początku roku salony miewały rejestrowane z początkiem 2020 (też pewnie roczniki 2019) za 92000-95000 zł z przebiegami 14 do 25 kkm i trafiały się tam automaty. Przecież te ceny realnie to z 15000 zł w górę poszły. A względem 4 lata do tyłu to już w ogóle abstrakcja. 3-4 letnie micry są do 10000 zł droższe niż były 2-3 letnie pulsary.
Jest dokładnie tak jak piszesz, bo myślałem o J11 w 2019, zapisałem sobie nawet parę ogłoszeń jako punkt referencyjny na później i wtedy takie auta były nowe po 91k PLN. Obecne ceny to patologia.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, monkahead napisał:

 myślałem o J11 w 2019, zapisałem sobie nawet parę ogłoszeń jako punkt referencyjny na później i wtedy takie auta były nowe po 91k PLN. Obecne ceny to patologia.
 

Panowie, 

porównujecie ceny z 2019 z cenami dziś? 
Ok:
Skoda Fabia w 2019: ~49 tys. Teraz 65

Używana Fabia z rocznika 2018. W styczniu br. 31-34. Teraz 37-42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...