Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy QQ - 18.02


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, tomkek1912 napisał:

BMW i Mercedysy dużo lepiej od Audi wyglądają. Jak jeżdżę po Krakowie to modele tych marek bardziej przyciągają oko. I piszę zarówno o tych gadżeciarskich, jak i tych nazwijmy zacnych, limuzyniarskich. Audi w ogóle wzroku nie przyciąga. No chyba, że trafi się świr w rs6, któremu to rs jeszcze jakiś look styling zrobiono.

Kadjar jest brzydki to fakt. Dla mnie to on jest brzydszy nawet od j10 po lifcie.

Audi e-tron wyglądają kozacko :) Lubię takie ostre rysy jak w QQ :) Mercedesy jakieś takie mamuśkowate, wszystkie od C do S wyglądają tak samo. I to disco-polo w środku nowej S to jakiś żart. Oczywiście M w tych modelach nie standardowych to inna bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie upiera na audi ale jak już dyskusja schodzi na taki tor to zawsze jest wywlekane audi, albo inne z vaga. Może porównujmy tak jak ktoś podał filmik do tucsona np.? Tak jak wspomniałem do 200000 to jest bieda audi i dla mnie to jest właśnie przepłacanie, bo tam nic nie ma jak na taki poziom cenowy. Nie widzę w ogóle sensu robienia audi poniżej 250 tys. zł jeśli jest vw. Tiguan dopakowany w wersji Life ma 190 kucy, ma masaż, ma kamery 360, ma matrixy led, ma system nawigacji, nagłośnienie harman, ogrzewanie postojowe, grzana przednią szybę, sportowe zawieszenie, napęd na 4 koła, keyless, panoramiczny dach i kilka innych rzeczy, których audi nie ma nawet przy 240 tys. No i ten tiguan kosztuje 194 tys. zł z konfiguratora bez rabatów. Czyli 8 tysi więcej niż przywołane q5 zrabatowane, niemające prawie nic za tę cenę. Naprawdę nie pojmuję toku rozumowania, że ktoś może patrzeć na audi, które ma cenę większą nie mając prawie nic w porównaniu dopakowanego qq, czy cenę nieznacznie niszą od dopakowanego vw. Jak nie lubię vw to wziąłbym tego tiguana jakby mi ktoś zaproponował pomiędzy q5, a vw.

 

Co do disco polo o ile kojarzę to prekursorem tego jest właśnie vag. To u nich widziałem najpierw animowane migacze, to oni pakowali te światełka, to oni ostatnio wymyślili tą listwę "led" na podszybiu (które w nocy odbija się od szyby). Reszta się dostosowuje do disco polo w vw. Dziwne czepiać się tego w tamtych, a nie widzieć tego w vagu.

Wam w podświadomości to audi czy vw chyba siedzi. Tylko wy póki co mówicie jakie to dobre, a inni to ciągną głównie używki po przejściach z zagranicy, byle mieć coś z vaga.

Z resztą znam kilka osób, które się już wyleczyły z vag i nie każdy miał używkę. Taki gość obok mnie garażuje niespełna dwuletniego tiguana. Trzeci tydzień jeździ zastępczym, a wypadku nie miał. No ale to qq ze swoją kosiarką, francuz jest i w ogóle be. Ja np. w naprawy swojego wpakowałem 6 tysiaków, ale dalej będę się trzymał nissana, bo mam znajomych z innymi markami i tam też się grube akcje dzieją. Z resztą każdy z was może sobie poczytać fora klubowe innych marek.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo takie coś:

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-rav4-selection-2-5-hybrid-awd-222km-mega-rabat-okazja-kamera-czujniki-ID6E1dxW.html

Wolałbym od QQ nawet za cenę 15 tys dopłaty :) Nie topowa wersja ale dla mnie ma wszystko co potrzeba. I to jedzie 😜

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smakor też bym wziął tą toyotę i to jest argument, ale mowa była o audi wcześniej co dla mnie było jednak żartem. 

@Darkg7 cupra też dobry argument i też się zgodzę. Ale co do tamtego audi obstaje przy swoim.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można za bardzo przywiązywać się do marki :) ja lubie nissana i bardzo dobrze jeździ mi się QQ szczególnie po chipie i kilku zmianach podniesienia mocy ale nowego QQ bym nie brał pod uwagę właśnie ze względu na silniki , dla mnie za słabe ale każdy ma swoje zdanie :) bajery jak kamera itp są bardzo przydatne nie ukrywam sam korzystam z 360 czy nawet dachu panoramicznego ale jednak przyjemność z jazdy wygrywa więc wybrałbym gorzej wyposażone auto ale z lepszymi właściwościami jezdnymi i silnikiem:) no ale ja to ja :) pozdarwaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, JasiQ napisał:

Nie można za bardzo przywiązywać się do marki :) ja lubie nissana i bardzo dobrze jeździ mi się QQ szczególnie po chipie i kilku zmianach podniesienia mocy ale nowego QQ bym nie brał pod uwagę właśnie ze względu na silniki , dla mnie za słabe ale każdy ma swoje zdanie :) bajery jak kamera itp są bardzo przydatne nie ukrywam sam korzystam z 360 czy nawet dachu panoramicznego ale jednak przyjemność z jazdy wygrywa więc wybrałbym gorzej wyposażone auto ale z lepszymi właściwościami jezdnymi i silnikiem:) no ale ja to ja :) pozdarwaim

Generalnie dobrze mieć zapas pod butem. Choć mamy we flocie m.in. Octavię 2019 1,8 180 kM i..... głębokie rozczarowanie - przy energicznym ruszaniu koła zrywają przyczepność. Jakiś błąd w zestrojeniu elektroniki, bo w żadnej wcześniejszej takiego problemu nie było. Wyścig zbrojeń na samą moc może więc być niemiarodajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, JasiQ napisał:

Nie można za bardzo przywiązywać się do marki :) ja lubie nissana i bardzo dobrze jeździ mi się QQ szczególnie po chipie i kilku zmianach podniesienia mocy ale nowego QQ bym nie brał pod uwagę właśnie ze względu na silniki , dla mnie za słabe ale każdy ma swoje zdanie :) bajery jak kamera itp są bardzo przydatne nie ukrywam sam korzystam z 360 czy nawet dachu panoramicznego ale jednak przyjemność z jazdy wygrywa więc wybrałbym gorzej wyposażone auto ale z lepszymi właściwościami jezdnymi i silnikiem:) no ale ja to ja :) pozdarwaim

Temat kamer 360 cały czas się przewija - marketingowo jest to bomba, ale realnie, biorąc pod uwagę funkcjonalność i jakość obrazu - powiedzmy sobie szczerze, poza tylną kamerą i widokiem na przednie koło przy krawężniku widok jest tak zniekształcony i nie czytelny, że absolutnie nie można na jego podstawie żadnych wniosków wyciągnąć, a już na pewno czy się zmieścimy itp. Obraz z przedniej kamery jest tak zniekształcony i pod takim kątem, że bez czujnika parkowania to można stanąć... 80 cm przed obiektem :)

Pochwalić się znajomym - super - realnie - tylko tylna kamera a ona jest w każdym aucie w tej chwili, niemal w standardzie. Przydatniejsze są czujniki przód-tył - ale one w każdym większym aucie w zasadzie są w standardzie albo w 2 wersji wyposażenia. Nikt nie wspomniał jeszcze o systemie autonomicznego parkowania :) I dobrze to już jest mega gadżet. Mając Toyotę rok użyłem go ZERO razy :)Tylna kamera + czujniki wystarczają :)

Rozumiem gadżeciarstwo, choć dla mnie w aucie to bez sensu. Są bajery które moim zdaniem nic nie wnoszą. Co innego skrzynia, silnik i najważniejsze: radość z jazdy czyli sposób prowadzenia sie auta, żeby nie męczył tylko sprawiał przyjemność, ale tu nie ma nic uniwersalnego bo to są preferencje człowieka. Jeden woli czuć każdy kamyczek i każdą nierówność drogi (jak na letnich 19"), a inny woli pływanie pontonem (jak na zimowych 17")...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. nie umiem parkować z kamerami 360. Patrząc na tylną kamerę podjeżdżam ostrożniej niż jak oceniam tylko po lusterkach i patrząc przez ramię, jakbym miał u siebie w aucie to może bym się nauczył, a że mam styczność okazjonalnie to się boje zafać temu co widzę na kamerkach. Fajniejszy jest dla mnie bajer z opadającymi lusterkani bocznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że byś sie nauczył , ja się nauczyłem i korzystam z kamer cały czas i mimo zniekształconego obrazu podjeżdżam na centymetr jak trzeba:) bajery potrafią być przydatne ale zgadzam się też w pełni ze Smakorem :) po 1 mi również wystarczyły by jedynie czujniki i już parkuje gdzie chce 2. Zdecydowanie właśnie przyjemność z jazdy wygrywa:) dlatego nastepne auto na pewno nie będzie słabsze aczkolwiek na razie żadnych zmian nie planuje ale każdemu polecam chipa:)

 

Swoja drogą właśnie chce kupić felgi ( te zimowe 17 pontonowe nie podobaja mi się :D) poleci ktoś może stronkę gdzie można sobie wizualizować co i jak? :) sam kilka przejrzałem ale mnie nie oczarowały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JasiQ napisał:

Swoja drogą właśnie chce kupić felgi ( te zimowe 17 pontonowe nie podobaja mi się :D) poleci ktoś może stronkę gdzie można sobie wizualizować co i jak? :) sam kilka przejrzałem ale mnie nie oczarowały :)

Ja bym z zimowymi nie szalał z wielkością. Jazda na 17 po nierównej drodze, ubitym śniegu to bajka. Na 19 można sobie zęby wybić (nie mówiąc co się dzieje z zawieszeniem). Dla mnie ważne aby felgi były też Nissan jakoś nie lubię takich kombinacji z Ronalami itp. Ze starej daty jestem :) Dlatego zapodałem oryginały 17. Oczywiście 19 dwukolorowe są o niebo ładniejsze, ale jak niektórzy jeżdżą zima z czarnymi stalówkami bez kołpaków (nie wiem co tym demonstrują)... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Smakor napisał:

[...] ale jak niektórzy jeżdżą zima z czarnymi stalówkami bez kołpaków (nie wiem co tym demonstrują)... 

Że są szkotami/krakusami/poznaniakami*)

*) - niepotrzebne skreślić

:jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie broń boże nie 19 :):) miałem okazje jeździć 19 co prawda jukiem nowym ale komfortu nie było żadnego :D chciałem zmienić na 18 lub nawet 17 ale ładniejsze po prostu :)

Chociaż jednak na 18 bo obecne letnie felgi byłby na zimę a nowe letnie ładne 18 bym kupił :) tylko te opony piekielnie drogie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2021 o 06:31, Robert_B napisał:

Że są szkotami/krakusami/poznaniakami*)

*) - niepotrzebne skreślić

:jump:

Ja nie jeżdżę na stalówkach w zimie więc wypraszam sobie taki komentarz :D
A tak serio to niektórzy przecież twierdzą, że alusy się niszczą w zimie od soli itp. :?

Edytowane przez Jacoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacoob napisał:

A tak serio to niektórzy przecież twierdzą, że alusy się niszczą w zimie od soli itp. :?

A stalówki nie niszczą się w zimie?

To jakiś cud.

Interesowałem się kiedyś tematem i komplet: oryginalne stalowe + oryginalne kołpaki, to był koszt przynajmniej około 3 tys. zł. Poza tym nie ma stalowych 17 cali, obecnie mam aluminiowe zamienniku 16 cali i źle się jeździ na takich balonach. Na j10 było ok, na j11 jest słabo.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, aquariusmax napisał:

A stalówki nie niszczą się w zimie?

Nie napisałem, że się nie niszczą :) ale ogólnie biję do tego, że są tańsze dlatego niektórzy zmieniają na zimę jak jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jacoob napisał:

Nie napisałem, że się nie niszczą :) ale ogólnie biję do tego, że są tańsze dlatego niektórzy zmieniają na zimę jak jest taka możliwość.

Oryginalne stalówki + porządne nawet nieoryginalne kołpaki mogą być droższe od średnich zamienników alu np. ATT.

Mam takie 9 lat i poza delikatnymi nierównościami na niektórych rantach, wyglądają jak nowe. Ale to efekt cosezonowej wymiany całych kół i to najczęściej samodzielnej.

Podejrzewam, że stalowe byłyby już rude pod kołpakami. Przy kupnie j11, stalowe koło dojazdowe miało już rdzawe spawy (sprawdźcie u siebie, jeśli macie wersję z kołem).

Pokutuje u nas przekonanie (może i słuszne), że jak Pan Kazio uszkodzi rant felgi (co często się dzieje), to na stalowej nie będzie tak widać (lub zakryje kołpak) jak na alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołpakiem zakryjesz wszystko
A jak pisałem - dojdę do strychu to właśnie chyba att to raczej kiepskie.
Mam ronale i na razie są ok. Nawet odrapane na krawężniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Brzyk napisał:

Kołpakiem zakryjesz wszystko emoji16.png
A jak pisałem - dojdę do strychu to właśnie chyba att to raczej kiepskie.
Mam ronale i na razie są ok. Nawet odrapane na krawężniku.

Nie wiem, czy ATT są kiepskie. Jak kiedyś kupowałem, to porównywałem i najtańsze serie Ronali (ok. 500 zł za sztukę) sprawiały wrażenie gorszych i miały cieńszy lakier od polskich ATT.

Oczywiście oryginalne felgi alu Nissana, to inna bajka, dużo lepsza jakość w każdym elemencie. Do tego mają szerokość 6,5 cała w odróżnieniu do 7 lub 7,5 calowych zamienników, co wg mnie w zamiennikach gorzej chroni felgę. No ale cena 1500 zł, a nie 500 zł (piszę o nowych na fakturę).

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 alu lepiej chroni przed sola itp bo ma wyższy profil no i ew. poślizgami w krawężnik co zimą częściej możliwe np. na pochylonej jedni. A opony w X maja ochrony rant i sporo wystają poza felgę więc nawet 19 ciężko uszkodzić o krawężnik - można co najwyżej rozciąć/przytrzeć oponę.  We Wrocławiu miałem taka akcję QQ, jadąc w deszcz nocą zmęczony po pracy nie zauważyłem, że na jednej z ulic we Wrocku jest takie podwyższenie obok torów dla wsiadających do tramwaju i wjechałem jednym kołem na tory a jednym na to podwyższenie i nie widząc, że tam jest wysoki ostry krawężnik próbowałem wjechał z powrotem co się nie udało, nic się wielkiego nie stało, ale jak zmieniałem opony gumiarz powiedział, że jedna z opon jest do wyrzucenie bo jest nacięta... choć działała normalnie jeszcze jakiś czas zanim zmieniałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze. Mam oryginalne ali felgi Nissana 17’’. 
Dwukolorowe )srebrno- szare). Używam zimą i na każdej z nich są miejsca gdzie odchodzi lakier bezbarwny a pod spodem pojawia sie szary nalot. I są to miejsca bliżej środka koła więc uszkodzenie mechaniczne odpada. 
Trzeba by spolerować front całej felgi i pomalować bezbarwnym. 

IMG_5642.thumb.JPG.0c18b11beb472727df45916a203bbaef.JPGIMG_5641.thumb.JPG.f4ea074f637b8c7a9b877ab93125e751.JPG

Edytowane przez Tomi_St
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c.d. kastrowania Nissana w Europie... :( 

https://autokult.pl/42104,po-prostu-z-nissan-odslonil-nowe-coupe-ktore-ma-wszystko-by-godnie-kontynuowac-dzielo

"... Niestety nie zapowiada się, by samochód zagościł w Europie. Na razie Nissan Z będzie dostępny w USA, dlatego jedyną opcją jest import. ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, elsebo napisał:

c.d. kastrowania Nissana w Europie... :( 

https://autokult.pl/42104,po-prostu-z-nissan-odslonil-nowe-coupe-ktore-ma-wszystko-by-godnie-kontynuowac-dzielo

"... Niestety nie zapowiada się, by samochód zagościł w Europie. Na razie Nissan Z będzie dostępny w USA, dlatego jedyną opcją jest import. ..."

Podwójnie doładowane widlaste 3 litry i 6 cylindrów nie wpisuje się zbyt dobrze w europejski ekoterroryzm zapewne....

Edytowane przez zeke
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...