Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy QQ - 18.02


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś wyżej pisał o 150 k za qq

 

wczoraj w salonie  na wystawce - nie wiem kt wersja ale bardziej pokazowa niż eko - ok 130k

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Brzyk napisał:

ktoś wyżej pisał o 150 k za qq

 

wczoraj w salonie  na wystawce - nie wiem kt wersja ale bardziej pokazowa niż eko - ok 130k

 

Cały czas to powtarzałem - w dyskusji przewijał się wątek "nowy QQ za 176, a był za 120". Nawet przy odbiorze mojej Kaśki zapytałem o ceny starej wersji - różnica spora, bo przy najdroższym modelu o ok. 13-17 tys. w zależności od wersji. Ale po co słuchać, skoro napatoczyła się okazja do pustego narzekactwa. 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zeke napisał:

Podwójnie doładowane widlaste 3 litry i 6 cylindrów nie wpisuje się zbyt dobrze w europejski ekoterroryzm zapewne....

Żeby jedną taka sztukę sprzedac musza najpierw sprzedac 100 leafów bo inaczej excel się nie zgadza... PARANOJA ten eko-terroryzm. Ameryka ma w d*pie, chiny maja w d*pie a durna EU jak zwykle durna... 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos cen:

W tej chwili ze strony Nissana:

- J12 Tekna 160 KM automat 156 tys

- J11 Tekna j.w. 135 tys

To daje 21 tys różnicy. Sporo. Mam nadzieję,  że cena spadnie jak pozbędą się J11 bo inaczej by się go nie pozbyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, elsebo napisał:

Na bank... 

NO chyba, że mu wpitolą 1.33 + 4 turbiny :P 

Hmm, AMG ma mieć teraz silnik 2.0  🤣

Fakt faktem, że 421 kM 500 Nm. Czyli - sieda. Trwałość to inna sprawa.

Edytowane przez Grisza76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdza się 4x4 w Qashqaiu? Warto dopłacać? Konfiguruję sobie nowy model, najbliżej mi do tekny+, najlepiej w 4x4 ale w katalogu widzę rozbieżność wagi od 1465kg do 1564kg. Skoro w tej wersji nic nie można już dokupić to znaczy, że napęd na kolejną oś waży 99kg? Wychodzi jakbym woził 4 worki cementu, miał mniejszy bagażnik i jeszcze z 0,5l na każde 100km dokładał. Nie wiem czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2021 o 06:30, aquariusmax napisał:

Nie wiem, czy ATT są kiepskie. Jak kiedyś kupowałem, to porównywałem i najtańsze serie Ronali (ok. 500 zł za sztukę) sprawiały wrażenie gorszych i miały cieńszy lakier od polskich ATT. (...)

Ja na ATT 17 przejechałem 4 sezony J10 (50kkm) i 5 sezonów zimowych J11 (110kkm). Przy sprzedaży J11 wyglądały jak nowe. Zero ubytków lakieru. Więc wg mnie nie są takie złe jak tu niektórzy wypisują. ;) 

10 godzin temu, Grisza76 napisał:

Trwałość to inna sprawa.

Dokładnie... A EU ma to w d... niech klient się martwi...

___

Ostatnia szansa na 4 garkowe silniki w NIssanie... Lepiej nie będzie. ;) 

A tutaj moc 3 garnkowych nextGeneration (w starszej wersji) ze stajni Renault :P Masakra w którą str to idzie we wszystkich markach... 😕 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatnim półroczu widzę na prawdę dużo samochodów z USEj. fakt że połowa tej ilości to mustangi i camaro. ale....

Jak tak dalej pójdzie to sami zaczniemy ściągać nie z niemiec TDiki a z hameryki.... :P

 

nie wiem czy sprzedawca sie śmiał czy mówił prawdę w nissanie  - ale w UE trend leci na 2 cylindry.

Czyli wrócimy do świata syrenki. :)

 

 

A czy w silnikach nissana niby 0,99 a nie 0,9 - to ten sam silnik? Też chyba z francji idzie....

Edytowane przez Brzyk
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra chyba trzeba szanować Xa bo zostanie na dłużej... Przy moim przebiegu 6-7 kkm rocznie i delikatnym traktowaniu, to chyba posłuży z 10 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do głównego wątku - pojawił się wreszcie Qashqai J12 w wersji 4x4 (świeży odbiór dziś przez klienta) - tak wyglądają tryby pracy skrzyni (z niemieckiego forum QQ):
 

J12 4x4.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny hit, dotycząca Qashqai:
image.thumb.png.195181ea7017cdc95f7265ec3e1cb7f3.png

Dzisiejsze informacje nt opóźnień w dostawach - wszystko dotyczy zamówień personalizowanych. Dobieranie opcji kończy się właśnie kilkukrotnym przekładaniem terminów realizacji:

"Właśnie dostałem wiadomość od mojego dealera i wiadomość nie jest dobra.
Nissan nie ma pojęcia, kiedy mój samochód zostanie dostarczony... dostawa opóźniona o co najmniej 1 miesiąc.
To wszystko, co wiedzą na pewno.
Zamówienia J12 (które zostaną) złożone dzisiaj ... dostawa oczekiwana latem 2022 (w zależności od poziomu wyposażenia).
Mam zamiar na to poczekać (naprawdę dostałem bardzo dobrą cenę za mój J12 ... więc nie będę próbował anulować zamówienia w przedsprzedaży!)."

Edytowane przez Grisza76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z czego wynika to u Nissana ale w wielu markach tak jest od pół roku, powodem są problemy z dostawami elektroniki (branża komputerowa i inne też oberwały). Czas realizacji zależny jest od wyposażenia. Czasem rezygnacja z czegoś przyśpiesza o miesiące :) Ale Nissan to NIssan powód może być inny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W branży elektronicznej podśmiewują się, że to kara za wieloletnie podduszanie producentów elektroniki przez branżę automotive. Jest okazja, to ta ostatnia odgrywa się za wieloletnie urzynanie cen. I tą metodą chipy zdrożały z 0,4 $ do ponad 30$. A i z dostępnością kiepściutko. 
To, co można zarzucić Nissanowi w tej sytuacji - to brak elastyczności. Np.: dostajesz info po miesiącu, że Twoje zamówienie jest opóźnione. Chcesz zrezygnować z opcji - nie ma możliwości edycji zamówienia w systemie. Składasz więc nowe i.... spadasz na koniec kolejki. Czyli obecnie na wiosnę 2022.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do tych co się już doczekali na wersję Premiere edition (sam oczekuję). Jak wygląda kwestia świateł przeciwmgielnych przednich - w tej wersji ich nie ma ale widziałem, że są w katalogu akcesoriów z UK stąd ciekaw jestem jak wygląda manetka do świateł - czy ona też wymagałaby wymiany czy jest to włączane przez przycisk?

w tym filmie od 2:35 widać manetkę z Tekny - ciekaw jestem jak wygląda ta z Premiere edition - czy są oba symbole czy jeden?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma świateł przeciwmgielnych (na zachodnich forach userzy komentują, że przy takich przednich światłach są niepotrzebne). 
Z kolei jest sporo informacji, że wybranie przeciwmgielnych skutkuje opóźnieniami w dostawie. W jednym przypadku - po wybraniu przeciwmgielnych Nissan UK po 2 miesiącach... anulował zamówienie klienta. Więc wiecie rozumiecie...,

image.png.8a46e0d9769c589f1023e02c181db3f4.png

EDIT: nie czekałem na Premiere Edition - pojechałem po wybrany kolor do salonu 200 km dalej

Edytowane przez Grisza76
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeciwmgłowe z przodu świecą tak jak w J11 - to jest to całkowicie zbędny dodatek. Strumień światła nawet nie jest widoczny przed zderzakiem. Te światła są żałosne.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Grisza76 napisał:

... nie ma pojęcia, kiedy mój samochód zostanie dostarczony... dostawa opóźniona o co najmniej 1 miesiąc.

To wszystko, co wiedzą na pewno.
Zamówienia J12 (które zostaną) złożone dzisiaj ... dostawa oczekiwana latem 2022 (w zależności od poziomu wyposażenia).
Mam zamiar na to poczekać (naprawdę dostałem bardzo dobrą cenę za mój J12 ... więc nie będę próbował anulować zamówienia w przedsprzedaży!)."

Po więcej informacji odsyłam do motodziennika na yt.

Tłumaczą tam, że producenci płacą karę za każdy samochód, który smrodzi ponad 90g/km, 100 euro za każdy gram. Dlatego nie opłaca się sprzedawać spalinowców i ograniczają to jak mogą. Nissan oferuje samochody elektryczne, które mają priorytet. Pewnie z chęcią zmienią zamówienie.

Gdzieś wyczytałem, że Dacia dostarcza auta bez radia (systemu audio-rozgrywki) z dziurą lub jakimiś radiami aftermarketowymi.

 

 

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



.
Gdzieś wyczytałem, że Dacia dostarcza auta bez radia (systemu audio-rozgrywki) z dziurą lub jakimiś radiami aftermarketowymi.
 
 


Tak było 25 lat temu.
Nie wiem czy dobrze czy źle.
W końcu nie będziemy narzekać że kiepskie radio włożyli.
A tak dacia będzie miała lepsze audio niż bosse za miliony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brzyk - chyba nie zrozumiałeś... albo ja nie zrozumiałem.

Ale wg mnie biorąc pod uwagę to o czym tu dyskutujemy - to chyba chodziło o to, że w związku z brakiem dostaw podwykonawców - Dacia rezygnuje z ich audio by ludzie tak długo nie czekali na zamówione samochody... a nie, że Dacia jest takim bieda-samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja nie zrozumiałem .

Ale w tym kontekście jakbym czekał na dacie to mi by to pasowało.

Na małe samochody na kt patrzyłem są przesunięcia obecnie do początku nowego roku.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Brzyk napisał:

Ale w tym kontekście jakbym czekał na dacie to mi by to pasowało.

Na małe samochody na kt patrzyłem są przesunięcia obecnie do początku nowego roku.
 

Z powodu braków na rynku układów scalonych, chipów, ekranów LCD do systemów audio do samochodów, setki tysięcy samochodów stoi miesiącami i czeka na komponenty.

Zamiast tego, niektórzy zdecydowali się wydać klientom auta bez systemów audio.

Podobno brakuje aut na sprzedaż. Pod trójmiastem stoją hektary nowych aut, skody, seaty, vw. Może one też na coś czekają.

A może producenci starają się wymyślić jakiś sposób na obniżenie emisji CO2, aby płacić mniejsze kary. Jakieś elektroniczne wyłączanie cylindrów, aby test wykazał 90 g/km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...