Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problemy z odpaleniem, system bez kluczykowy


ArekNl

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Ostatnio stałem się właścicielem Nissana Micra k14 z 2017 roku z systemem bez kluczykowym.

Auto stało przez kilka tygodni, wczoraj normalnie je odpaliłem i zrobiłem sobie przejażdżkę. Po zaparkowaniu bawiłem się trochę komputerem pokładowym (na zgaszonym silniku). Gdy po jakimś czasie do niego wróciłem i chciałem odpalić, ten nie nie reagował. Gdy wciskam sprzęgło i naciskam starter nic się nie dzieje i po chwili wyskakuje komunikat z kierownicą i guzikiem (zdjęcie). Dodam, że kierownica jest zablokowana.

Dzisiaj spróbowaliśmy podpiąć go pod inne auto i uruchomić, ale nic nie pomogło.

Dodam, że przez cały czas mruga kontrolka z samochodzikiem i kluczem na nim (zdjęcie). Nie wiem czy to jest normalne czy też nie.

Link do filmu, gdzie pokazuję jak odpalam auto: 

Czy ktoś też się spotkał z takim problem?

1.JPG

2.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poruszać kierownicą, robi się tak gdy się ja zablokuje na skręconych kołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jusef19 napisał:

Trzeba poruszać kierownicą, robi się tak gdy się ja zablokuje na skręconych kołach

Nic się nie dzieje, jak ruszam kierownicą i wciskam starter :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem, ja mam co prawda na pokrętło a nie starter, ale czasem to pokrętło blokuje się gdy kierownica się zablokuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wciskasz przy odpalaniu hamulec? Nie wiem jak w 14, ale w k12 bez hamulca nie odpalisz.

Dodatkowo spróbuj odpalić wciskając start kluczykiem z immo (może bateria siada)

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...