Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana uszczelniaczy zaworów Qashqai J10 +2 benzyna 2 litry 140 KM

Recommended Posts

Ziggizag

Dzień dobry,

Pytanie - gdzie da się w Warszawie lub okolicach w sensownej cenie zrobić wymianę uszczelniaczy zaworowych w tym silniku? I czy da się to zrobić bez demontażu głowicy?
Uprzejmie proszę o odpowiedzi na pytanie bez komentowania "po co / na co" i dobrych rad w rodzaju "zmień pan cały silnik".

Pozdrawiam!

bogdanpwik

Witam , jest to operacja na żywym ciele  nissana, fakt że była to micra , nie łatwa ani prosta , wymaga  rozpięcia rozrządu  zdjęcia wałków, itp, ja to zrobiłem za pomocą sznurka , porozpinałem zawory , wymieniłem uszczelniacze na nowe ,odwrotnie złożyłem micra lata do dzisiaj . 

pozdrawiam

Ziggizag

@bogdanpwik No tak - tylko ja sam tego nie zrobię. Nie mam nawet garażu :-D Nie do końca takiej odpowiedzi poszukuję, jakiej mi tu udzieliłeś :-/

bogdanpwik

Fakt ja to zrobiłem sam ale czemu chcesz to robić jakie są objawy, prawdopodobnie bierze olej , dymi na niebiesko , ale według mnie to masz zużyte pierścienie olejowe i to wymaga wymiany.

powodzenia

• Like 1
Ziggizag

Jak ja lubię polskie fora internetowe. Nieomal nigdy klarownej odpowiedzi, za to zawsze pewna krytyka i "dobre" rady.

Kurna - człowieku. Jeśli uszczelki można wymienić bez zdejmowania głowicy, to za kilka stówek mogę sprawdzić, czy przyczyną ubytków oleju są uszczelniacze. Nie będę, kurna, pchał się w rozbieranie silnika za kilka tysięcy, żeby się przekonać, że jednak pierścienie są w porzo a to uszczelniacze padły. Tak trudno to samemu wykoncypować?