Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klapa tył z Euro do Usa


Kfar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie mam takie pytanie, mam do wymiany klapę tył  w swoim murano z USA  i mam okazje kupić w niedużych pieniądzach klapę ale z wersji europejskiej, 

czy podejdzie ona bez problemu? Chodzi mi o sprawy elektryczne ? Wiązka kostki itd, z góry dziękuje za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektrykę zawsze możesz przełożyć ze swojej klapy. nie pamietam jak się tam różniły światła ale wydaje mi się że powinna pasować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem po wymianie klapy i dla was wszystkich :) nie jest to zabawa typu ściągasz USA zakładasz Euro :) klapa pasuje w otwory itd ale zabawa zaczyna przy podłączeniu wtyczek,   I tak kurtyny pasuje od ogrzewania szyb pasuje i to by było na tyle :) główna wtyczka od podświetlenia tablicy światła stopu itp nie pasuje,w USA jest mniej bodajże o 2 piny i wtyczki nie pasują:) trzeba się pobawić trochę, nie wiem może ja trafiłem klapę taka( kamea cofania) ze otwieranie mam na mikrostyk ? Chyba tak się to nazywa, a w swojej USA miałem normalny zamek co trzeba pociągnąć taka jakby dźwignie,

a co do kolegi co pisze o przełożeniu instalacji, według mnie to nie wiem jak to zrobić, instalacja schowana jest cała pod plastikiem który jest zanitowany, zaklejony ja próbowałem ale nie udało się ze tak powiem wyciągnąć kabli a co dopiero je wkładać do nowej klapy, może ja jestem nie udolny ;) 

najwazniejsze ze trafiłem w kolor i nie trzeba malować :) jakby ktoś potrzebował jakiejś porady proszę pisac :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kolegi normalnie zdjelismy ten plastik był na zwykłych kołkach i zatrzaskach bo wymienialismy silnik od wycieraczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bubuss napisał:

u kolegi normalnie zdjelismy ten plastik był na zwykłych kołkach i zatrzaskach bo wymienialismy silnik od wycieraczki. 

To co Ty z kolegą ściągaliście to żaden wyczyn. @Kfar  napisał, że chodzi o wewnętrzy szkielet klapy. To faktycznie jest zgrzewane wraz z górnym poszyciem. 

Jedyne co można zdemontować do zaślepka stop i tą pokrywę, którą demontowałeś.

Reszta skutecznie uprzykrzy Ci życie w jakiejkolwiek ingerencji w instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.03.2021 o 18:40, Jakub.S83 napisał:

To co Ty z kolegą ściągaliście to żaden wyczyn. @Kfar  napisał, że chodzi o wewnętrzy szkielet klapy. To faktycznie jest zgrzewane wraz z górnym poszyciem. 

Jedyne co można zdemontować do zaślepka stop i tą pokrywę, którą demontowałeś.

Reszta skutecznie uprzykrzy Ci życie w jakiejkolwiek ingerencji w instalację.

 

W dniu 18.03.2021 o 22:16, Kfar napisał:

Witam, jestem po wymianie klapy i dla was wszystkich :) nie jest to zabawa typu ściągasz USA zakładasz Euro :) klapa pasuje w otwory itd ale zabawa zaczyna przy podłączeniu wtyczek,   I tak kurtyny pasuje od ogrzewania szyb pasuje i to by było na tyle :) główna wtyczka od podświetlenia tablicy światła stopu itp nie pasuje,w USA jest mniej bodajże o 2 piny i wtyczki nie pasują:) trzeba się pobawić trochę, nie wiem może ja trafiłem klapę taka( kamea cofania) ze otwieranie mam na mikrostyk ? Chyba tak się to nazywa, a w swojej USA miałem normalny zamek co trzeba pociągnąć taka jakby dźwignie,

a co do kolegi co pisze o przełożeniu instalacji, według mnie to nie wiem jak to zrobić, instalacja schowana jest cała pod plastikiem który jest zanitowany, zaklejony ja próbowałem ale nie udało się ze tak powiem wyciągnąć kabli a co dopiero je wkładać do nowej klapy, może ja jestem nie udolny ;) 

najwazniejsze ze trafiłem w kolor i nie trzeba malować :) jakby ktoś potrzebował jakiejś porady proszę pisac :) 

Jakub.S83. Tak jak napisałeś kolega pomylił sobie osłonę klapy(co jest oświetlenie wnętrza 2 lampki) od wnętrza klapy,  robiłem drugie podejście z rozczłonkowanie tego nawet po 3 piwach już nie miałem siły;) jest to nie wykonalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...