Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Działa - Radio z Androidem i kamery 360 oryginał


wmaciek86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ponieważ wiele można znaleźć informacji i filmików o zmianie radia oryginalnego na androida o tyle nigdzie nie znalazłem dokładnej informacji czy działają i jak działają z nim oryginalne kamery 360 stopni. Dużo obejrzałem filmików i przeczytałem forum ale postanowiłem spróbować sam gdyż nie było jasnej odpowiedzi a przynajmniej takiej nie znalazłem. Więc miałem oryginalne radio LCN1 z kartą sd i kamery 360 (wszystko oryginalne) denerwowało mnie to radio gdyż mam mały wyświetlacz i kiepsko działającą nawigację. Zakupiłem radio na alliex.... marki Junsun V1 2gb ram 32gb pamięci radio wysłane z polski - przyszło wszystko w 3 dni i ładnie zapakowane. Po podłączeniu co było bardzo proste wyszło że nie podłącze oryginalnych kamer (wiedziałem o tym gdyż jak piszecie zasialanie mają 6V), oryginalnego gniazda usb i oryginalnego mikrofonu. Radio działa bardzo fajnie na dodatek wygląda nowocześniej. Więc gdy już miałem założone radio zacząłem poszukiwania interfejsu oryginalnych kamer (nie raz nazywają go adapterem) jest kilka stron w Polsce na których można je zakupić od 150zł do 190zł max. Natomiast jeżeli chodzi o dostępność owego interfejsu już jest gorzej na aleg.. też czasem się pokazuje aukcja ale po wielu telefonach okazało się że nikt go nie ma na stanie po 2 tygodniach udało mi się go zakupić wyszło 196zł z przesyłką. Po otrzymaniu interfejsu jego podłączenie jest banalne okazało się że wszystko DZIAŁA. Po właczeniu wstecznego muzyka się ścisza o parę tonów a na ekranie ukazuje się widok kamer czyli po lewej widok z wstecznej kamery a po prawej widok 360 stopni. Pewnie macie pytanie co z przyciskiem Kamera otóż po jego naciśnięciu zmieniają się widoki z kamer na prawej części ekranu to znaczy mamy włączony wsteczny i po lewej jest widok z kamery wstecznej a po prawej zmieniają się widoki z kamer. Ogólnie stwierdziłem iż przycisk nie jest mi potrzebny więc go schowałem za radio. Co do reszty kabli jestem na etapie zakupu adaptera do usb i mikrofonu to znaczy nie oryginalnego ponieważ nie znalazłem informacji jak go podłączyć za to jest adapter do radio by podłączyć zewnętrzny mikrofon gdyż ten słabo zbiera. Ogólnie polecam każdemu kto ma dosyć użerania się z obecnym radiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz jak mnie pocieszyłeś tym wpisem bo tez mam 360 i sie mecze...

1. Możesz pokazać albo jakos naprowadzić na ten interfejs do kamer? 

2. W ogóle nie dziala zestaw głośnomówiący teraz? 

Jesli jest jak mówisz to kupuje tego Junsona razem z LTE i 4GB ?

3. Jakbys mógł podać konkretny link z ali? 

Edytowane przez scanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interfejs kamery:

https://www.car-tronic.pl/interfejs-do-zachowania-oryginalnej-kamery-cofania-nissan-qashqai-navaranote-pathfinder-x-trail-2010-p9840?gclid=EAIaIQobChMI-Y-TkYuo7wIVj7WyCh2nhAD4EAQYBCABEgJy-_D_BwE

Radio:

https://a.aliexpress.com/_mP1DHxh

Zestaw mówiący działa ale ten wbudowany w radio to znaczy w górnej części radia jest mikrofon który wyłapuje dźwięk ale trzeba bardzo głośno mówić wręcz czasami krzyczeć dlatego chce kupi poniższy zestaw który jest przeznaczony do tego radia i mikrofon zewnętrzny zamontować w koło mikrofonu oryginalnego.

https://pl.aliexpress.com/item/32969587592.html?spm=a2g17.12010615.0.0.68216c8c02RCRi&gps-id=pcStoreJustForYou&scm=1007.23125.137358.0&scm_id=1007.23125.137358.0&scm-url=1007.23125.137358.0&pvid=3124fc04-f703-4c82-926e-1263c8285d69

Edytowane przez wmaciek86
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten interfejs jak się podłącza? Bo widze na nim tylko jedno wyjście wideo a kamery sa 4..i taka sama wtyczka chyba jest w kablach do radia, też jedna.
image.png.c859d7c20a4c5622362683c9e2c15950.png
 

 

Gdzie idą wtyczki 1,2,3,4? 

image.png.fd9901cf821039b4ed4cff0e20c9fe9d.png

Radio kupowałeś w wersji B z tej aukcji??

Do 4G dają taki jakiś kabel podobny do tego Twojego do mikrofonu, mam nadzieje ze to nie bedzie kolidowało ze zajmie jakieś gniazdo i trzeba bedzie wybierac mikrofon lub gsm..

image.thumb.png.9480a30c24ee7a23049840613b4610f8.png





Super, ze to publikujesz, inni dostają prezent na tacy! Dzięki

Jesteś zadowolony, ze zmiany?

Edytowane przez scanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja radia to A bo B było nie dostępne. Co do kabli powyżej : Interfejs taka białą wtyczkę (nr 1) długą podłączasz pod oryginalną wtyczkę w aucie, czarny masowy (nr2) podłączyłem do śruby w głębi dziury po radiu znaczy śrubę odkręciłem oczko założyłem i przykręciłem, czerwoną (nr3) złączyłem z kablem brązowym wychodzącym z R1 (powyższy rysunek) a żółty (nr4) połączyłem z  kablem wychodzącym z radia z androidem R2 (w R2 nic nie podłączałem oprócz złączenia żółtych wtyczek). Co do wersji z 4G to moduł jest podpinany osobno i kable też osobno znaczy ze pod inne wejścia więc wydaje mi się że nie będzie z niczym kolidować.

Co do zadowolenie to tak polecam. Antenę gps od radia zamontowałem pod jednym z wywiewów tych okrągłych. Gps szybko łapie, radio ma lepszy dźwięk po za tym więcej ustawień, można sobie wgrać co by dusza nie chciała wi-fi działa fajnie nawet jak się udostępni z telefonu to ładnie mapy z googla działają. Jest to wersja 2gb ram i 32gb pamięci wydaje mi się optymalna gdyż słabsza jest tania ale wydaje mi się ze mogła by być za wolna. Jedynie radio mogło by się szybciej uruchamiać znaczy po przekreceniu kluczyka trzeba chwilę zaczekać by się załadował android ale jest to nie wielka wada na wiele zalet. Aha i najważniejsze nie trzeba nic ciąć i niszczyć założenie radia trwało 10-15min a po założeniu środek zyskuje nowoczesnością i w końcu widać normalnie na dużym ekranie kamery a nie doszukiwać się na tym małym oryginalnym. Polecam każdemu bo jest to łatwe i wygląda oryginalnie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem do Chińczyka jak jest różnica między wersja A i B, bo trochę sie boje ze jakieś kostki nie podejdą.. 

 

A jak przekręca kluczyk to pojawia sie taki pulpit z ikonami jakbys telefon wyłączył i włączył czy pamięta, ze np radio FM bylo włączone? 

Edytowane przez scanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem też do niego jaka jest różnica przed zakupem to napisał mi że nie będzie działać oryginalna kamera i należy użyć tej z zestawu. Po przekręceniu kluczyka pojawia się logo Nissana takie sobie ustawiłem a później radio i stacja która grała ostatnio bądź ostatnia rzecz jaka robiłeś np youtube. Pamięta wszystkie ustawienia i inne opcje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy macie wersje z Bose? Bo ja mam wersje z bose. Radio wersji B. A dźwięku i kamery brak.
Drugie pytanie: mam zwykłą kamerę. Czy można upgrajdować do 360?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lutek1337 napisał:

A czy macie wersje z Bose? Bo ja mam wersje z bose. Radio wersji B. A dźwięku i kamery brak.
Drugie pytanie: mam zwykłą kamerę. Czy można upgrajdować do 360?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mógłbyś podesłać fotki jakie dostałeś kable do wersji B? Bo nie do końca wiadomo czym wersja A się różni od B... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kupiłem radio z Ali... od innego sprzedawcy do radia z oryginalną kamerką i nawigacją.
Zapomniałem sprawdzić czy obsługuje system bose i okazuje się ze nie
cd390c7d995c1de75257b8ee4b1f47f4.jpg

e256a1705b1fb7c874d84525a8f252d4.jpg
836b027cb9a66aa8bd8ce3960fd98ebb.jpg
d71fcac54fac9afee16eb1543ea2033a.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś w zestawie cos takiego? Radio ile GB? Podeślij jak możesz link do zakupu 

image.png.c859d7c20a4c5622362683c9e2c15950.png

Edytowane przez scanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio:

2 DIN Android 10 Car radio PX6 For Nissan Qashqai 2006-2013 2din stereo Navigation GPS screen auto audio bluetooth Multimidia
https://a.aliexpress.com/_m0ibY1v

e99369b742697965a1b600c70500070e.jpg


Modul kamery czy jak kolwiek nazwać ją, dupilem oddzielnie i nie działa puki co.jutro spróbuję podłączyć wg opisu wyżej opisanego.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ja zakupiłem radio typu A. Sprzedawca potwierdził ze będzie działać jedynie nie będzie działać oryginalna kamera ale wiedziałem że potrzebny jest interfejs więc się nie przejmowałem. Radio kupiłem firmy Junsun nie inne że względu na to iż łatwo dokupić do niego inne kable. Co do interfejsu zakupiłem go tutaj:

https://www.car-tronic.pl/interfejs-do-zachowania-oryginalnej-kamery-cofania-nissan-qashqai-navaranote-pathfinder-x-trail-2010-p9840

Koszt z wysyłką za pobraniem 196zl.

Nie nie mam wersji Bose ale można do tego radia dokupić kable osobno i podłączyć wzmacniacz i cała resztę. Obecnie zakupiłem ten kabel że względu iż chce podłączyć zewnętrzny mikrofon bo ten w radiu słabo zbiera. Oto link do kabla:

https://a.aliexpress.com/_mt4dlan

Co do interfejsu nie znalazłem żadnego na aliexpress ale gdy dzwoniłem do firm które je sprzedają to wszyscy mówili że sprowadzaja je z Anglii. 

Tu link by zachować fabryczne usb:

https://allegro.pl/oferta/adapter-usb-nissan-qashqai-juke-navara-note-4-4pin-7015659863

 

Ponawiam link do sprzedawcy u którego ja zakupiłem radio. 

https://a.aliexpress.com/_mP1DHxh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się podłączyć kamerę cofania jak wspomniałeś w opisie. Kabel z modułu nr3 podpiąłem do brązowego z R1. Owy brązowy był wciśnięty w kostkę, którą musiałem rozpruć oraz złączyć kable, ogólnie wspomniana kostka nigdzie nie jest wpięta.

Co do Bose, napisałeś ze można kable dokupić, masz może linka gdzie można dokupić? Znalazłem na Allegro jedną ofertę, kable w drodze, zobaczymy czy się uda podłączyć :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lutek1337 napisał:

Wiadomo kupiłem radio z Ali... od innego sprzedawcy do radia z oryginalną kamerką i nawigacją.
Zapomniałem sprawdzić czy obsługuje system bose i okazuje się ze nie



836b027cb9a66aa8bd8ce3960fd98ebb.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Co to za puszka? Byla do radia? Moze to właśnie odróżnia wersję A od B 

 

Screenshot_20210313-130324_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, lutek1337 napisał:

Udało się podłączyć kamerę cofania jak wspomniałeś w opisie. Kabel z modułu nr3 podpiąłem do brązowego z R1. Owy brązowy był wciśnięty w kostkę, którą musiałem rozpruć oraz złączyć kable, ogólnie wspomniana kostka nigdzie nie jest wpięta.

Co do Bose, napisałeś ze można kable dokupić, masz może linka gdzie można dokupić? Znalazłem na Allegro jedną ofertę, kable w drodze, zobaczymy czy się uda podłączyć :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

No to cieszę się że się udało uruchomić kamerę. U mnie kabel brązowy luźno wychodzil z kostki był opisany jako revers. Co do kabla względem Bose wyczytałem że ten powinien uruchomić jest oryginalny Junsona do tego radia ale wydaje mi się że podejdzie do innych również. 

Link do kabla:

https://a.aliexpress.com/_mPBX2i7

52 minuty temu, scanik napisał:

Co to za puszka? Byla do radia? Moze to właśnie odróżnia wersję A od B 

 

Screenshot_20210313-130324_Chrome.jpg

Pokazana puszka jest najprawdopodobniej poniższa z linka:
https://a.aliexpress.com/_mPEZ7qn

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wmaciek86 napisał:

 

Pokazana puszka jest najprawdopodobniej poniższa z linka:
https://a.aliexpress.com/_mPEZ7qn

Ty to masz nosa! 

Wychodzi na to, ze ta puszkedajado wersji B, tylko po co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiem, kiedyś widziałem na jakimś filmiku na YouTube że dają taki kabel bo nie każde radio obsługę can nissana. Ale dokładnie nie jestem pewien. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lutek1337 napisał:

Wspomniana puszka to Canbus , który przyleciał z Chin z Radiem.
ce57e1d2b245c3141e9e8600a0607cbe.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

No właśnie ale kolega wmaciek86 tego nie ma i wszystko mu dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy bez canbus działa kierowanie radia przez kierownice, zmiana świateł, połączenie przez obd2?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lutek1337 napisał:

A czy bez canbus działa kierowanie radia przez kierownice, zmiana świateł, połączenie przez obd2?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kolega wmaciek86 pisał, ze sterowanie z kierownicy działa. 

OBD wydaje mi się, ze i tak łączy przez bluetooth z radiem?

Odnośnie świateł nie wiem co to ma działać? Jesli podświetlanie ekranu to tam jest chyba czujnik wbudowany w radiu i on steruję jasnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik światła jest wbudowany w radio ostatnio sprawdzałem i się ładnie sciamnia dodatkowo jest na ekranie przycisk gdzie można wyłączyć ekran całkowicie jak w mocy przeszkadza oczywiście radio dalej gra. Przyciski ma kierownicy ustawia się według własnego upodobania i każdy działa bez problemu. Telefon ładnie się łączy przez bluetooth co do obd nie próbowałem ale sądzę że na pewno nie będzie problemu co do WiFi ładnie się łączy zarówno z telefonem jak i domowa siecią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...