Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wideorejestrator - gdzie i jak montujecie


kolor_pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w T32 wielka obudowa kamer i czujników praktycznie zabiera całe sensowne miejsce na montaż uchwytów wideorejestratora. Dodatkowo przyssawki perforowanej (wykropkowanej) powierzchni wokół tej górnej obudowy się nie trzymają. Aby nie ograniczać miejsca sensownie jest montować pod/przed lusterkiem ale tam nie ma możliwości. 
Jak rozwiązaliście ten problem bez nadmiernego zasłaniania pola widzenia.

Nabyłem Mio MiVue 795 z przysawką i nie widzę sensownego miejsca montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moim zdaniem rejestratory z własnym wyświetlaczem są zbyt duże, aby je sensownie zamontować Nissanach z wbudowanymi kamerami 360°. Ja zastanawiam się nad BlackVue DR750X-1CH. Ale przed zakupem chcę ją przymierzyć w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak:

obraz.thumb.png.6cd427f56449164042b1212c1313667a.png

obraz.thumb.png.ed196c59ad38fb481ed9913ad1184154.png

Kierowca go praktycznie nie widzi. A ważne aby był w polu pracy wycieraczek. No i kabelek można ładnie schować.

 

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Smakor napisał:

U mnie tak:

obraz.thumb.png.6cd427f56449164042b1212c1313667a.png

obraz.thumb.png.ed196c59ad38fb481ed9913ad1184154.png

Kierowca go praktycznie nie widzi. A ważne aby był w polu pracy wycieraczek. No i kabelek można ładnie schować.

 

Właśnie uchwyt klejony do szyby chyba byłby najlepszy, zastanawiam się jeszcze nad przymocowaniem/przyklejeniem do plastiku (obudowy kamer/czujników)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kolor_pl napisał:

Właśnie uchwyt klejony do szyby chyba byłby najlepszy, zastanawiam się jeszcze nad przymocowaniem/przyklejeniem do plastiku (obudowy kamer/czujników)

To nie jest dobry pomysł moim zdaniem. Poza tym gdzie wtedy byłby rejestrator? Wokół plastiku jest czarna chmura. Zdecydowanie większa niż potrzeba. Jak siedzę za kierownicą lusterko zasłania mi rejestrator praktycznie i jest git. A pod plastikiem już będzie zasłaniał sporo drogi. Wg mnie przestrzeń do połowy szyby z uwagi na przeszkadzanie kierowcy jest wyłączony. Niestety u pasażera wycieraczka wyciera 2/3 szyby tylko więc pole manewru też ograniczone.

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Robert_B napisał:

Niestety moim zdaniem rejestratory z własnym wyświetlaczem są zbyt duże, aby je sensownie zamontować Nissanach z wbudowanymi kamerami 360°. Ja zastanawiam się nad BlackVue DR750X-1CH. Ale przed zakupem chcę ją przymierzyć w aucie.

Ja zamontowałem ten. Obsługuje go aplikacja smartfona poprzez wi-fi. Można go kupić z modułem GPS.

Polecam (ja mam bez GPS bo wtedy nagrywa prędkość, co nie zawsze jest przydatne ).

Kamerka ma swój mały ekranik do ustawiania, aczkolwiek lepiej ustawia się z telefonu.

Zamocowałem po lewej stronie powyżej lusterka. Zrobię fotki to zalączę.

70Mai-Smart-Dash-Cam-Pr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70mai PRO mam u żonki w Swift, ale tam było prosto bo nie ma czarnej chmury na szybie. Za to był inny problem - mocno wygięta szyba, przez co miałem obawy o odklejenie się, ale jakoś się trzyma od ponad pół roku także te kleje dobrze trzymają.

obraz.thumb.png.6ddad071a9e9191bd9dac90347a2dadc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy zmieniałem miejsce montowania wideo rejestratora. Wreszcie znalazłem...

To na fotce wydaje mi się optymalne. Nic nie zasłania i w niczym nie przeszkadza.

 

IMG_20210323_150613335.jpg

IMG_20210323_151530119_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast oryginalnego zasilacza USB kupiłem taki z woltomierzem.

 Wolę mieć to (napięcie akumulatora) na podglądzie.

Pozdrawiam

Nowy-1.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po stronie kierowcy przeszkadzał więc dałem z drugiej. Tutaj dałbym co najwyżej taki bez wyświetlacza. Ale to trzeba przymierzyć, popatrzeć. Tylko dobrze przed zakupem rejestratora się zastanowić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj  kadr z filmu z tej kamerki. Umieszczenie jest dobre, nie ma problemu.

Gościu na foto...   wybitnie wredny (patrz rejestracja). 

Mam cały film, ale niech mu tam.... Nie zgłaszam.

Jeden taki z Brodnicy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos w temacie "jak montujecie?" - ja zawsze wideorejestratory mocowane na przyssawkę dodatkowo przywiązuję na cienkim sznureczku (smyczy etc.) do lusterka. Nie raz po odklejeniu się przyssawki (np. przy postoju w słonecznym miejscu) uniknąłem oderwania i uszkodzenia/połamania się kamerki, a zwłaszcza zaczepu/uchwytu. Tzn. oderwanie się nastąpiło, ale zamiast uszkodzenia kamerka tylko zadyndała na smyczy.

Edytowane przez DD_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nigdy nic nie odpadło odkąd mam samochód :) A te taśmy 3M są naprawdę solidne. Nawet u zony w Swift, gdzie widać, że naklejka trzyma punktowo bo szyba obła, w dodatku naklejona nie na szybie tylko na foli od rejestratora i trzyma już długo. Lato przeżyła i parkowanie w słońcu. Nie obawiałbym się a każdy dyndałek mnie rozprasza i nie lubię. A jeszcze nie dajboże jakby się ruszał podczas jazdy. Podziwiam ludzi, którzy maja na lusterku maskotkę itp. Ja bym 5 minut nie wytrzymał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie podważy folii (dołączona do rejestratora) to ciężko jest to oderwać.

Wideo rejestrator ma zasilanie z  nowej ładowarki z woltomierzem. 

Nie ma ingerencji a  dobrze jest odczytywać jakie jest napięcie przy różnych trybach jazdy, no i w czasie rozruchu.

 

 

Dzienny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

też zastanawiam się nad montażem 70mai Dash Cam i zastanawiam się cz jest wersja lewa i prawa 😜 (bardziej pasowałoby mi przykleić po prawej stronie lustra na chmurze ale kamera musiałaby być z prawej strony urządzenia.

 

Taki off top, (skorzystałem ze zdjęcia @Smakor), poszukuję tego plastiku bo gdzieś wylatał poprzedniemu właścicielowi, czy może ktoś coś, gdzieś?

 

brakujący plastik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko klejone uchwyty.
I tak też zrobiłem - dokupiłem uchwyt na kleju do mojej Mio MiVue 795
ale nakleiłem go na obudowie (na plastiku, centralnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiałem się nad wideorejestratorem zabudowanym pod lusterkiem, jest wiele modeli takich kamer do różnych samochodów. Szukałem u chińskiego kolegi ale o dziwo te modele które są przeznaczone do X-a zabudowane w ten cały plastyk nie pasują bo w modelu 2019/2020 jest inna ta obudowa. Fajnie by było gdyby można było mieć taki ukryty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ArtM napisał:

Ja zastanawiałem się nad wideorejestratorem zabudowanym pod lusterkiem, jest wiele modeli takich kamer do różnych samochodów. Szukałem u chińskiego kolegi ale o dziwo te modele które są przeznaczone do X-a zabudowane w ten cały plastyk nie pasują bo w modelu 2019/2020 jest inna ta obudowa. Fajnie by było gdyby można było mieć taki ukryty.

Pewnie tak, ale chodzi też o jakość obrazu, bo tak można by podpiąć się pod przednią kamerkę 360' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.03.2021 o 10:28, Smakor napisał:

U mnie tak:

obraz.thumb.png.6cd427f56449164042b1212c1313667a.png

obraz.thumb.png.ed196c59ad38fb481ed9913ad1184154.png

Kierowca go praktycznie nie widzi. A ważne aby był w polu pracy wycieraczek. No i kabelek można ładnie schować.

 

Czy w tej plastikowej obudowie jest szansa się podpiąć pod jakiś prąd, czy ciągnąłeś do zapalniczniki tylko tędy poprowadziłeś?

Zastanawiam się nad własnie taką opcją - tylko nie wiem co z zasilaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadziłem pod skrzynka pod uszczelka kolo drzwi pod schowkiem do gniazda zapalniczki pod radiem. Pradu jak juz szukalbym kolo lampki. Tam mozna tez upchnac zasilacz.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Navitel przyklejony do szyby. Rozmiar diwajsa ok. 5x5 cm. Poprzednio mialem na przyssawkę ale odpadała. Ten 3 lata i nic.

Nie zasłania i łatwy dostęp do menu i ekranu.

Kabelek poprowadzony podszybiem w prawo, za osłoną slupka A, potem do schowka pasażera gdzie podłączony do huba z gniazda konsoli. 

20210717_121456.jpg

20210717_121427.jpg

16265172604568466977604915466493.jpg

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.03.2021 o 10:28, Smakor napisał:

U mnie tak:

obraz.thumb.png.6cd427f56449164042b1212c1313667a.png

obraz.thumb.png.ed196c59ad38fb481ed9913ad1184154.png

Kierowca go praktycznie nie widzi. A ważne aby był w polu pracy wycieraczek. No i kabelek można ładnie schować.

 

Jestem nowym posiadaczem X-Traila T32 i także kupiłem i zamontowałem DVR (VIOFO A119 V3) w takim samym miejscu jak ty :)

Ile czasu trwa zwłoka z odcięciem zasilania w zapalniczce po zgaszeniu stacyjki i zamknięciu auta? W poprzednim aucie po zgaszeniu stacyjki w zapalniczce zasilanie było odcinane od razu tutaj widzę jest zwłoka tylko nie wiem ile bo nie chce mi się czekać dłużej niż 5 min :)Czy ten czas można jakoś modyfikować? Kabel puszczony w podsufitówce, po słupku od szyby pod gumą i do dołu pod schowkiem i wyprowadzone do USB pod radiem. Zasilanie jest tam też wystarczające a w zapalniczce miejsce zostaje na zasilanie czegoś innego :)

Edytowane przez slr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...