Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wideorejestrator - gdzie i jak montujecie


kolor_pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie więcej jak 10 minut na pewno. Po 20 nawet swiatla postojowe gasną. Nowe auta tak maja chronią aku...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, slr napisał:

Jestem nowym posiadaczem X-Traila T32 i także kupiłem i zamontowałem DVR (VIOFO A119 V3) w takim samym miejscu jak ty :)

Ile czasu trwa zwłoka z odcięciem zasilania w zapalniczce po zgaszeniu stacyjki i zamknięciu auta? W poprzednim aucie po zgaszeniu stacyjki w zapalniczce zasilanie było odcinane od razu tutaj widzę jest zwłoka tylko nie wiem ile bo nie chce mi się czekać dłużej niż 5 min :)Czy ten czas można jakoś modyfikować? 

miedzy 3 a 5 minut około 🤔

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2021 o 22:58, Smakor napisał:

 Nowe auta tak maja chronią aku...
 

A z drugiej strony jest start-stop i na ten przykład u mnie po 3 latach akumulator szmelc. Przebieg 40T km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Emjot napisał:

A z drugiej strony jest start-stop i na ten przykład u mnie po 3 latach akumulator szmelc. Przebieg 40T km.

Engine start, SS stop :) U mnie nawyk :) Przez 2 lata SS uruchomił się z 5 razy (roztargnienie przy odpalaniu i nie wyłączenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie się uczę wyłączać go zaraz po odpaleniu auta wcześniej nie miałem takiego systemu w aucie. Co lepsze żona już ma nawyk ja dopiero się uczę a ona się śmieje bo sam jej kazałem tak robić i już robi ja już parę razy złapany że mi zgasł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na FB widziałem jak salon KIA reklamował, że montują akcesoria do swoich Kijanek np automatyczny wyłącznik SS. Pytanie czy to legalne w wykonaniu ASO. 

BTW. przycisk w QQ/X działa fajnie bo od razu po odpaleniu auta można go kliknąć i na pewno zadziała, nie trzeba czekać. 

Przy ręcznej skrzyni tak bardzo nie przeszkadza, bo ma więcej czasu zanim wciśniemy sprzęgło do końca aby się odpalić, ale przy automacie puszczasz hamulec i auto zamiast ruszać dopiero się odpala. Ta zwłoka jest jak dla mnie nie do akceptacji. Pomijając wpływ gaszenia silnika na prace skrzyni automatycznej (wiem, że niby wymyślono specjalny system który zapewnia odpowiedni poziom ciśnień w skrzyni na tą okazję... ale widać, że to niezła kombinacja jest, dlatego najlepsza metoda to OFF i tyle, wcześniej automaty po prostu nie miały SS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zamontowałem wideorejestrator Blackvue DR750X-2CH LTE Plus + Cellink NEO8+ (powerbank z ogniwami LiFePO4). Zbudowany w ten sposób zestaw zasilany z bezpiecznika gniazda zapalniczki. Powerbank dostaje 9A, do pełna ładuje się w 40 min. i po naładowaniu wystarcza na 22h pracy w trybie parkingowym i z włączoną komunikacją z chmurą poprzez LTE. Sam rejestrator wylądował centralnie pod modułem czujników.

IMG_8991.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod panelem, który jest sam w sobie duży i nisko, nie za bardzo zasłania? Ja dałem po prawej od puszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Smakor napisał:

Pod panelem, który jest sam w sobie duży i nisko, nie za bardzo zasłania? Ja dałem po prawej od puszki.

Nie bardziej niż choinka zapachowa. Widoczność do zaakceptowania. Rejestratory Blackvue po lewej stronie obudowy mają czujnik zbliżeniowy do wyzwalania akcji dłonią stąd taki właśnie montaż. Przymierzałem się do lewej strony puszki ale ostatecznie stanęło na centralnym punkcie szyby czołowej.

Edytowane przez dOob
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...