Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Programator czujników tpms


balrog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może posiada programator czujników tpms? Szukałem do Pulsara ale najtańszy jaki znalazłem to 400pln. Ma ktoś jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
4 godziny temu, balrog napisał:

Szukałem do Pulsara ale najtańszy jaki znalazłem to 400pln. Ma ktoś jakieś pomysły?

Warsztaty oponiarskie za taką usługę kasują 50 - 100 pln.
Można też zamówić gotowe - nie wymagające programowania. Kiedyś jeden z kolegów zamówił i podał taki link. Był zadowolony

Czujniki TPMS do Nissanów za 140 zeta

I na koniec coś co widzę pierwszy raz
Programowanie przez NFC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno to wyglądać jak przy wymianie opon, kalibracja i dziękuję, komputer czyta dane i tyle. Ale po co, lepiej naciągać użytkownika.

W Hyundai i20 czujniki są na ABS i przy zmianie całych kompletnych kół jednym przyciskiem resetuje się ustawienia i tyle. Nie ma problemu.

Nie rozumiem tego rozwiązania w Nissanie😑

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
Godzinę temu, balrog napisał:

Nie rozumiem tego rozwiązania w Nissanie

Tu nie ma czego rozumieć. Jeżeli zmieniasz opony, lub robisz rotację kół, oryginalne czujniki założone fabrycznie same się skalibrują po przejechaniu kilku km. Jeżeli kupisz już przystosowane do Nissanów, sytuacja identyczna.

Natomiast jeżeli kupujesz czujniki "no-name", czyli do każdego auta, ale z właściwą częstotliwością pracy, to musisz je zaprogramować.

Oryginalne czujniki nissanowskie to wydatek ponad 5 stów. Te które pokazałem w linku, 140 pln i nie trzeba ich programować. Czego więcej Ci potrzeba do szczęścia ? Przecież poniżej 140 pln nie kupisz nawet 4 szt. takich, które musisz programować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem komplet czujników za 400pln, oryginalne nissana, po przejechaniu kilku km niestety się nie skalibrowały, kontrolka się zaświeciła. Może są trefne albo wyczerpane, nie wiem. Wiem jedno, że Pulsara chyba nie lubią w Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
37 minut temu, balrog napisał:

Kupiłem komplet czujników za 400pln, oryginalne nissana, po przejechaniu kilku km niestety się nie skalibrowały, kontrolka się zaświeciła.

Może jakaś fotka na której będzie widać numer OEM tych "oryginałów" i link do oferty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Te czujniki łaski nie robią - powinny zaskoczyć. Nie wiem po co Ci jakiś programator.

Czasami to trochę trwa, zanim komputer znajdzie wspólny język z czujnikami. Taki już urok Nissanów. Żeby mu pomóc zerknij na procedurę jaką opisałem TUTAJ

Ja zrobiłem tylko rotację fabrycznych kół i też miałem gimnastykę zanim komputer zauważył nową lokalizację czujników. Pomogła w/w procedura.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem również do firmy z tej oferty i powiedziano mi, że nie powinno być problemu. Spróbuje jeszcze zresetować opony i ustawić ciśnienie ręcznie w kompie, kalibracje robiłem już wiele razy i nic. Niestety, mimo wielu prób komputer w ogóle nie znajduje nowych czujników, może są wadliwe, będę je reklamował. Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły.

Edytowane przez balrog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja kilka lat temu kupiłem jakieś do Reno i jak przystało działają w produkcie prawie Reno, jakim jest to coś, od kilku lat 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...