Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Jakie radio z navigacją polecacie do j10


Recommended Posts

Adamsky

Witam kolegów,

Przeglądam forum i widzę raczej pytania o problemach z kompatybilnością, jak podłączyć, nie działa dźwięk. Ja trochę z innej beczki. Dwa dni temu zakupiłem mojego pierwszego QQ J10 1.5DCi w totalnym golasie. Zamierzam trochę go doposażyć. Na początek zastanawiam się nad zmianą radia na radio z nawigacją. Zastanawiam się nad dwiema opcjami. Albo montaż wyświetlacza na górze oraz druga opcja wersja 2DIN z dużym LCD. Zastanawiam się która opcja jest lepsza, oraz jakie radio wybrać. Czy oryginalne czy od przyjaciół za miskę ryżu. Czy mogę prosić o wasze opinie w temacie. Jaka jaka jest reprodukcja dzwięku danej jednostki i co potrafi. Jeśli ją polecacie to poproszę o argumenty. Idealne radio dla mnie to taki kombajn multimedialny na adroidze z googlemaps i dobrym wzmacniaczem, albo dobrym przedwzmacniaczem i podpięciem dobrego wzmacniacza. Natrafiłem też na dedykowane subwoofery boose. Jest dużo opinii negatywnych, co mnie bardzo dziwi bo znam markę  z innej strony. 

Link to post
Share on other sites
Andrzej G
6 godzin temu, Adamsky napisał:

Przeglądam forum i widzę raczej pytania o problemach z kompatybilnością, jak podłączyć, nie działa dźwięk.

Zastanawiam się która opcja jest lepsza, oraz jakie radio wybrać. Czy oryginalne czy od przyjaciół za miskę ryżu.

Szanowny kolego. Jak widać niezbyt się przyłożyłeś do lektury forum. Wielu kolegów szczegółowo opisywało co kupili i na czym polegały problemy z montażem. Większość dotyczyła kompatybilności wtyczek, lub była związana z podłączeniem kamer, sterowania z kierownicy, etc. Jak sam piszesz - kupiłeś "golca", więc 99 % opisywanych problemów z podłączeniem Cię nie dotyczy.
Zastanawiasz się, czy kupić oryginalne radio, czy "chińczyka". Pokaż mi na forum jeden przykład, gdzie ktoś polecał oryginalne nissanowskie. Wręcz przeciwnie - to wywalanie pieniędzy w błoto. Już nie wspomnę o cenach kart do nissanowskich navi i jakości zawartych w nich danych.

Link to post
Share on other sites
Adamsky

Witam kolego. Moje spostrzeżenia są podobne co do kupna radia na androidzie niż montażu oryginalnego. Tu się z tobą zgodzę. Szukałem jakiegoś chińczyka, gdzie wyświetlacz by się znajdował na górze, ale nie znalazłem. To rozwiązanie wydaje mi się wygodniejsze przy nawigacji z map. A może da się podłączyć do radia na androidzie dodatkowy monitor?  Tak jak wspomniałem nie zlokalizowałem porównania jakości reprodukowanego dźwięku, a na tym mi najbardziej zależy przy publikowanych opiniach. Dlatego dopytuję licząc że ktoś będzie miał porównanie różnych sprzetów i będzie wstanie mi coś więcej  powiedzieć, że poleca "ten", bo ma bebechy  dobrej jakości, bo tor audio jest dobrze zaprojektowany. Bez kompromisów, tak jak kiedyś się  projektowało dobre audio, a obecnie wszystko się produkuje na sztukę, tania obróbka cyfrowa.  Szukam dobrego sprzętu który nie będzie mi dźwięku przesterowywał przy regulacji i przy tym nie będzie kosztował połowy wartości samochodu :).

Link to post
Share on other sites
MisilYE

 

Zdecydowana większość kolegów  zachwyciła się radiami na androidzie .

Poczytaj o radach markowyc h na win CE,praktycznie każde 2 din podejdzie .

W dziale j10 w postach o wymianie radia  któryś kol.wystawiał linki  z radiami do QQ z ekranem u góry ,pewnie już nie aktywne ale może jakiś ślad.....

 

Link to post
Share on other sites
Adamsky

Dzięki za podpowiedź. Zabieram się za szukanie.

Link to post
Share on other sites
Adamsky

O i o coś takiego mi chodziło. Ciekawe jak to działa z radiem oryginalnym. Muszę się zapytać chińczyka no i co to potrafi.  Bardzo dziękuję kolego za linka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...