Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

|p12 1.6| awaria skrzyni biegów

kreciolo

Recommended Posts

kreciolo

Witam Was,

Zdarzyła mi się niemiła przygoda. Zakupiłem primerkę z huczącą skrzynią biegów, może dyfrem. Nie wiem tego. Zaraz po zakupie wykonałem serwis w ramach którego wymieniłem też olej w skrzyni na 75W85. Biegi zaczęły trudniej wchodzić. Czasem ciężko było wbić jakikolwiek i tak po przejechaniu ok 150 km było jedno wielkie twarde stuknięcie i jest awaria. Autko czeka na wolny termin u mechanika ale zanim to nastąpi potrzebuję zdobyć namiary na tą skrzynię. Czy posiadamy jakieś nr skrzyń, rodzaj itd?? Oglądając na szybko skrzynię widziałem tylko część napisu na niej ...#1 Prośba o wsparcie.

pzdr. Paweł

Thunder

Podaj Vin to znajdzie się nr części.

Nr części  4M40 32010AV708 

padły ci łożyska w skrzyni biegów miałem ten sam objaw w 1.8 musiałem wymienić skrzynie biegów na używaną za 250 zł. Koszt wymiany łożysk ok 3 tys w serwisie kod skrzyni 6J00 #1 ja mam osobiście #4 tylko nie wiem jakie są różnice pomiędzy tymi numerami 

Wychodzi na to że moja skrzynia to 4M40#1, to jeszcze potwierdzę po wyjęciu

Sprawdziłem sobie w ofertach sprzedaży i spotkałem się z oznaczeniami ...#2, 3, 4, 5, i 6. Prośba o info czym one różnią się między sobą.

nie mam pojęcia czym się różnią też pytałem niestety nie otrzymałem odpowiedzi więc zamontowałem z taki  samym oznaczeniem. Po obejrzeniu skrzyni z twoim numerem to można by powiedzieć że twoja skrzynia i moja są bliźniaczo podobne. Różnica jest w wybieraku inaczej jest montowany możliwe że stąd jest inne oznaczenie.

Edited by Devil1986

Skrzynia z 1,6 pasuje do Almery 1,5. W 1,8 jest zapewne różnica w przełożeniach. 

Wg Vin wychodzi taki nr OEM jak pisałem wyżej i tego trzeba szukać na obudowie. Zapytaj sprzedającego.

IMG_20210409_151709.jpg

Tu jest fajna rozpiska gdzie można szukać tego typu skrzyni, dodatkowo przy zakupie sprawdze nr o którym piszesz

obraz.thumb.png.54fe3a6d26095be5ae404300ff2c7c8b.png