Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

|p12 1.6| awaria skrzyni biegów


kreciolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

Zdarzyła mi się niemiła przygoda. Zakupiłem primerkę z huczącą skrzynią biegów, może dyfrem. Nie wiem tego. Zaraz po zakupie wykonałem serwis w ramach którego wymieniłem też olej w skrzyni na 75W85. Biegi zaczęły trudniej wchodzić. Czasem ciężko było wbić jakikolwiek i tak po przejechaniu ok 150 km było jedno wielkie twarde stuknięcie i jest awaria. Autko czeka na wolny termin u mechanika ale zanim to nastąpi potrzebuję zdobyć namiary na tą skrzynię. Czy posiadamy jakieś nr skrzyń, rodzaj itd?? Oglądając na szybko skrzynię widziałem tylko część napisu na niej ...#1 Prośba o wsparcie.

pzdr. Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj Vin to znajdzie się nr części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr części  4M40 32010AV708 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padły ci łożyska w skrzyni biegów miałem ten sam objaw w 1.8 musiałem wymienić skrzynie biegów na używaną za 250 zł. Koszt wymiany łożysk ok 3 tys w serwisie kod skrzyni 6J00 #1 ja mam osobiście #4 tylko nie wiem jakie są różnice pomiędzy tymi numerami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że moja skrzynia to 4M40#1, to jeszcze potwierdzę po wyjęciu

Sprawdziłem sobie w ofertach sprzedaży i spotkałem się z oznaczeniami ...#2, 3, 4, 5, i 6. Prośba o info czym one różnią się między sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia czym się różnią też pytałem niestety nie otrzymałem odpowiedzi więc zamontowałem z taki  samym oznaczeniem. Po obejrzeniu skrzyni z twoim numerem to można by powiedzieć że twoja skrzynia i moja są bliźniaczo podobne. Różnica jest w wybieraku inaczej jest montowany możliwe że stąd jest inne oznaczenie.

Edytowane przez Devil1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia z 1,6 pasuje do Almery 1,5. W 1,8 jest zapewne różnica w przełożeniach. 

Wg Vin wychodzi taki nr OEM jak pisałem wyżej i tego trzeba szukać na obudowie. Zapytaj sprzedającego.

IMG_20210409_151709.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest fajna rozpiska gdzie można szukać tego typu skrzyni, dodatkowo przy zakupie sprawdze nr o którym piszesz

obraz.thumb.png.54fe3a6d26095be5ae404300ff2c7c8b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem już po naprawie. Kupiłem skrzynie z almery 1.5 o oznaczeniu 4M40#4. Moja w primerze to była 4M40#1. Siadła bez problemu. Zrobiłem sobie test prędkości max na drugim biegu i na obu skrzyniach przekroczyłem nieznacznie 100 km/godz i stąd stwierdzam ze na 99% przełożenia są te same. Na pozostałych biegach także nie czuję różnicy.

Skrzynia kosztowała mnie 550 zł do tego nowe sprzęgło, docisk, łożysko wyciskowe 230 zł, uszczelniacz wału korbowego chyba 15 zł, i robocizna z zakupem uszczelniaczy półosi 490 zł no i olej 75W90 3 litry chyba z 65 zł. Także ta awaria pociągnęła 1350 zł

Dopiero po tej awarii uświadomiłem sobie jak wiele tych skrzyń pada. Jedną z przyczyn na pewno jest zbyt rzadkie wymienianie oleju. Zamierzam robić to co 30 tys km

 

Dzięki wszystkim za pomoc i nakierowanie.

Edytowane przez kreciolo
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz popatrzyłem sobie dzisiaj na moją starą skrzynię bo odebrałem od mechanika i okazuje się że

4M401 #1 - takie oznaczenie jest na starej skrzyni, wytłoczone na zewnętrznej obudowie od góry

4M402 #2 - takie oznaczenie jest wytłoczone wewnątrz dzwonu nad wałkiem też w tej starej skrzyni

a kupiłem i mechanik założył 4M40 #4 z almery

Edytowane przez kreciolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...