Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Falujące obroty na zimnym silniku


Gucio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasy męczy mnie problem falujących obrotów na zimnym silniku. Po odpaleniu silnik pracuje ok 30 sek na 1400 obr nastepnie zaczyna falować 1400-500 obr , a czasem nawet zgaśnie i tak ok 2-3 minuty ,potem ok. Wymienione świece, wyczyszczona przepustnica z adaptacją, sprawdzony czujnik temperatury silnika, nowe płyny, olej filtry, żadnych błędów. Samochód niedawno kupiłem. Chodził i palił bez problemów jakieś 3tyg, potem do mechanika na serwis przy okazji w/w uszczelniona pokrywa zaworów, uszczelnienie miski olejowej i czyszczenie "smoka"(filtr w misce), no po odebraniu falujące obroty. Silnik jak sie zagrzeje pracuje na 660 obr po zapaleniu swiateł podbija na 0k 800, jeżdzi płynnie , nie szarpie nie ma "dziury" przy przyspieszaniu.

Moze ktoś przerabiał taki problem? Ewentualnie moze ma ktoś jakieś sugestie?

Nissan Note 1.4 88KM 2007r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nikt nie miał podobnego problemu? Zastanawiam się czy czasem mechanikowi podczas demontażu obudowa przepustnicą wraz z nią nie spadła mu. Tak zasugerował mi znajomy elektromechanik. Twierdzi że bardzo delikatny jest ten mechanizm. Ktoś może ma jednak jakieś pomysły? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ściągał przepustnice, odpinał ją ?? Jak tak to się rozkalibrowała. Mechanik musi mieć sprzęt serwisowy Nissana żeby zrobił kalibracje, takim do wszystkich modeli nic nie zrobi. Wizyta w ASO i ból w kieszeni. Albo poszukaj na forum moje wątki jak to zrobić aplikacją na androida.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po odebraniu auta od mechanika były wysokie obroty silnika ponad 2tys. Dokonałem ręcznej adaptacji przepustnicy wg instrukcji z naszego forum co zaskutkowało ustabilizowaniem obrotów przy ciepłym silniku na poziomie 660 obr. Obroty falują jedynie na zimnym i to po ok 30sek. od odpalenia i trwa to ok 1min-2min. Potem żadnych objawów. Spalanie po miejscu ok 6,5 l/100km. Kupiłem też wg forum złącze OBD2 na Bluetooth i niestety apki Nissana w nie działają w żadnej z 3 wersji. 

 

Przepustnica do czyszczenia była odpinania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn falujących obrotów może być wiele. Przeszukaj temat falujące obroty na zimnym na Google. Natomiast do złącza OBD II  polecam jedną z dwóch aplikacji,  ''Car scanner'' lub "Obd Harry".  Nie wszystkie app współpracują ze złączem OBD II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ustawiania obrotów w naszych Notkach najlepsza i sprawdzona to.....NDSII versja 1.51.

Nowsze nie są obsługiwane przez OBDII blu i nie łączą się.

http://prntscr.com/134rbc1

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem NDSII ale żadna z wersji nie podchodzi, nawet 1.32 bo to była najstarsza wersja jaką udało mi się znaleźć w czeluściach Internetu.  Nowa przepustnica w sklepie motoryzacyjnym koło 2tys. Ryzykować z używaną jakoś mi się nie widzi. Wydaje mi się że adaptacja jest poprawnie przeprowadzona. Czy rozrząd może robić takie psikusy? Może łańcuszek się naciągnął i póki napinacz nie złapie odpowiedniego ciśnienia to przez  tą minutę silnik pracuje nierówno. Co o tej teorii sądzicie? 

 

Przebieg 200tys

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja nie jest poprawnie zrobiona........obroty falują.

Nie szukaj usterek tam gdzie ich nie ma. Robisz adaptacje to zrób ją do końca. Jak nie dajesz rady to jedz do ASO, będzie taniej niż wymiana połowy silnika.

 

Co do OBDII z aplikacją do adaptacji.........pisałem jaki musi być interfejs OBD z jakim chipem, bo te totalnie chińskie nie nadają się do niczego. Jak masz czas znajdź mój temat o adaptacji po wymianie świec. Dokładnie opisałem co i jak.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Adaptacja jest poprawnie zrobiona. Przy obecnych temperaturach 25-30 st. C falowanie po odpaleniu ustało. Zobaczymy co będzie jak temp. powietrza spadną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Minął rok i ani razu nie powróciło falowanie obrotów na zimnym silniku. Cała zima na spokojnie. Nie napisałem, że w czasie falowanie do paliwa dodałem dodatek do paliwa z liquidmoly na czyszczenie układu paliwowego, zawory i wtryski. Objawy falowań ustąpiły po wy jeżdżeniu ok 70L paliwa z tym dodatkiem. Zapobiegawczo jak było już okej, kupiłem jeszcze jakiś inny też markowy dodatek do paliwa. Od tego czasu leję paliwo bez dodatków i jest spokojnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...