Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Szyberdach terrano

Recommended Posts

zgrabny

Witam serdecznie

Po długiej przerwie wróciłem do Terrano i poszukuję sprawnego szyberdachu. Ma moE ktoś na sprzedaż 😁😁

• 4 weeks later...

Witam. Mam szyber (jeśli Cię nadal interesuje). Zakupiłem drugi z silniczkiem gdyż mój był zablokowany - tak mi zasugerował pan z warsztatu specjalizującego się w szyberdachach. Po moich osobistych weryfikacjach dokonanych podczas wymiany (całego szyberdachu) stwierdziłem iż mój problem tkwił w zatkanych odpływach a co się z tym wiąże zalaniu wodą i zjedzeniu przez rdzę dużej części korpusu silniczka - cały dach wraz z elementami konstrukcyjnymi jest O.K. Jeśli Cię interesuje to co posiadam, czyli cały zestaw minus silniczek to polecam.

Ja z kolei szukam metody udrożnienia odpływów, gdyż pomimo sprawnego dachu i jego umownej szczelności woda która się przedostaje pod uszczelki nie mając którędy spłynąć robi mi saunę w aucie po każdym konkretniejszym deszczu. Nie chcę już zaklejać taśmą klejącą całego dach, gdyż ten jest sprawny. Może znacie jakiś rzetelny warsztat w okolicach Warszawy który zna się na tych sprawach? Ten który mi polecił kupno całego drugiego dachu już zaliczyłem i nie chcę powtarzać ponownie błędów spowodowanych lipną diagnozą. Próbowałem udrożnić odpływy sam, ale bezskutecznie - pomimo iż posiadam dość sztywną linkę stalową, która mieści się od góry w otwory rurek odprowadzających, gdzieś na wysokości progów dwa odpływy są zablokowane i nie mając wiedzy gdzie wychodzą z podłogi nie potrafię się do nich dobrać.

Przepraszam że się tak bezczelnie podpiąłem do tematu ale nie widzę sensu w zakładaniu nowego. W sprawie dachu - jeśli Cię interesuje to się odzywaj.