Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Po nabiciu klimatyzacji ogrzewanie w aucie wyraznie sie ochlodziło.


Lucjusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie. Wczoraj nabiłem klimatyzacje, działa bardzo dobrze. Jednak po wyłączeniu jej, samo ogrzewanie już tak nie grzeje jak przed. Wcześniej jak ustawiłem 22-23 stopnie ,to było ciepło, a teraz po nabiciu ta sama temperatura i wieje zimno. Dopiero jak ustawiłem 27 - 30 stopni to zaczęło trochę lepiej grzać.Co myślicie, czy tak musi być czy coś zepsuli w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie też to zauważyłem. Najszybciej dać więcej niż 25C i dmuchawę na max na chwilę i potem z powrotem na 22-23 i leci ok. Być może coś jest nie tak lub układ chłodzenia jest przy nagrzewnicy... Obserwuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Próbowałem zmniejszać i zwiększać ,jak zasugerowałeś.Niestety nic. Dziwna sprawa z tą klimą. Rano wracałem z pracy i ciepłe powietrze się jakby naprawiło ale klimatyzacja też zaczęła grzać i to strasznie(przy 18 tak mocno, że wyłączyłem cholerstwo). Na nastęny dzień wszystko wróciło do normy i klima i dmuchawa działa ale termometr pokazujący temperaturę na zewnątrz pokazywał 2 stopnie powyżej zera, a na zewnątrz plus 16. Podczas jazdy zaczął się stopniowo podnosić. Już sam nie wiem o co chodzi. Jade do serwisu we wtorek tam gdzie robili klimę, może coś wymyślą. W każdym bądz razie dziękuje za podpowiedz, no i oczywiście dam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może czujnik temperatury zewnętrznej. Nie sprawdzałem jak w Pulsarze jest umiejscowiony, ale być może nie jest na swoim miejscu. Inną sprawą, że takie przypadki już były w Almerze https://nz/viewtopic.php?t=20914 i to co opisane może i tu występować. Może tak już jest hmmm... A jak u innych forumowiczów ? Ktoś coś zauważył w tym temacie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W końcu udało mi się usiąść i napisać...

W serwisie nie byli w stanie mi pomóc. Serwisant stwierdził ,że nie może nic naprawić ,jeśli wszystko działa poprawnie. Może, jakiś sensor się zabrudził - stwierdził. Fakt ,że przez weekend wszystko wróciło do normy i działa do dziś bez zarzutów. Dziękuję bardzo za pomoc i wskazówki. Temat uznaję za zakończony. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury jest za panelem sterowania klimy, wiem bo rozbierałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam w sumie podobnie. Tylko u mnie wali gorące powietrze z nawiewu kierowcy, a na pasażera chłód. Poprawia się po gmeraniu w temperaturze, jakimś losowym włączeniu/wyłączeniu dual. W serwisie stwierdzili, że czujniki ok. No jak ok, to czemu świruje 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...