Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Rogue czujniki ciśnienia.


darek505
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem koła z nowymi felgami tzn inny komplet felg z oryginalnymi czujnikami. I tak po przejechaniu 5km czujniki załapały i wyświetliło się ciśnienie z opon na wyświetlaczu. Samochód po jakimś czasie zgasiłem i gdy wsiadłem już ciśnienia nie pokazuje tylko świeci się taka kontrolka z wykrzyknikiem która mruga. Co robić ? Dodam że nie mam w opcjach na wyświetlaczu możliwości resetu czujników. 

IMG_20210422_110636.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu masz 2.3 i 2.3? Amerykańce tak mają bo mój ma 2.3 i 2.1 z tyłu.

Ciśnienie się pojawia po jakimś czasie po każdym uruchomieniu ale nie powinna się palić kontrolka.

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień w ustawieniach ciśnienie na tylnej osi na 2.1 może zniknie. Powinno też coś się wyświetlić w ostrzeżeniach.  może podali ciśnienie 2.1 a ustawione masz 2.3 Tak jak pisał Smakor ciśnienie pokaże po przejechaniu pewnej drogi. Na postoju niestety nie. 

Edytowane przez vahanar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rogue cisnienie w oponach to 33 PSi czyli 2.3 bar .Napompuj kola do tej wartosci . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też były napompowane były świeżo po wymianie. W ustawieniach na wyświetlaczu za kierownicą mogę jedynie ustawić zmienić jednostkę nie ma innych możliwości ani reset ani ustawienia innych norm dla danej osi. Nie wiem dlaczego ale też jak go kupiłem to na wyświetlaczu była grafika samochodu i pokazywało też na którą oś napędzany jest samochód a teraz nie mogę tam w żaden sposób tej grafiki uzyskać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą grafike ustawiasz w menu szukaj w opcjach napewno jest HOME czy cos takiego .  Ta twoja wersja to S, SV, SL ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika to co innego a resetowanie i ustawienia jest w opcjach w pozycji "settings"

 

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film już widziałem wcześniej. Ja mam tylko tak jak napisałem w opcjach jedynie wybór jednostki ciśnienia nic ponad to nissan to po wpisaniu Vin to ROGUE S SL. Ale to model S bo nie mam skóry i 17 koła.

Edytowane przez darek505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 lata później...
  • 2 miesiące temu...

Sam sobie odpowiem:)

Ze względu na to że wulkanizator uszkodził mi jeden z czujników (oczywiście nie przyznaje się do tego) postanowiłem na próbę kupić u majfrendów jedną sztukę czujnika 40770-4CB1B wraz z wentylem (zdj. w załączniku), za niewiarygodną kwotę 40 zł z przesyłką :) (cena za komplet 4 szt z przesyłką 110 zł ). Przesyłka dotarła po ok 10 dniach. Ku mojemu zadowoleniu, po zamontowaniu i przejechaniu ok 10 km, wskoczył odczyt z felernego koła :). Teraz po odpaleniu i przejechaniu ok 200 m czujnik odczytuje prawidłowe ciśnienie, tak jak w pozostałe koła. Będę go obserwował do końca roku, jeżeli wszystko będzie ok to zamówię komplet do zimówek.

1691157646851.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...