Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pomyśl na zakup Juka dla dziewczyny


leigimas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mojej dziewczynie spodobał sie Juke.

Mamy kilka pytań na które zamierzamy zanalesc tu odpowiedź i radę.

Budżet na zakup 35tys zł z możliwością dołożenia paru groszy ;)

1.Planujemy do auta założyć LPG, dobry pomysł?

2.kupić przedlifta czy polifta?

3. 1.6 117km czy 1.6 190km?

4. Na co zwrócić uwagę przy zakupie, słabe punkty auta?

5. Jakiej wersji wyposażenia najlepiej szukać?

 

Dziękuję za radę:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
1. Moim zdaniem nie, szczególnie do turbo, ale to tylko moja opinia.
2. W tym budżecie porządna sztuka to przed lift, lub polowanie cenowe na polift (lecz moim zdaniem okazję nie istnieją)
3. Jeśli ktoś nie będzie czasem jeździł dynamiczniej to zwykłe 1.6 jak znalazł (dla mnie trochę ślimak, lecz mojej by wystarczył)
4. Standard, branie oleju, pewna historia serwisowa, bezwypadkowość, korozja (lepiej z importu gdzie nie sypią solą + konserwacja po zakupie)
5. Najlepiej Upper , Tekna kamera cofania składane lustra przydają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. daj sobie spokój z LPG - zawory - brak hydrauliki = wypalanie gniazd - było omawiane na forum;

2. bez znaczenia, kwestia paru różnic w wyglądzie;

3. 1.6 117 KM to bezawaryjna i długa jazda - jeden z lepszych wolnossących silników wogóle - tylko jeszcze żeby tolerował LPG to byłby ideał. 1.6 190 KM - konsumpcja oleju, rozciągające się łańcuchy, turbiny - poczytaj na forum - też sporo tego było. Poza tym po co twojej dziewczynie 190 KM - może być niebezpiecznie jak się zapomni. Coś za coś - ja mam 1.6 117 KM i nie zamieniłbym na 190 KM;

4. przy zakupie - w miarę pewna historia auta, dwa klucze i chyba bardziej z polskiego salonu - sporo tego sprzedali i można coś sensownego trafić z większym prawdopodobieństwem że bezwypadkowy. sprowadzany to na 99% po przejściach - nie wierz w te bajki o bezwypadkowości - jeśli tak to obowiązkowo miernik lakieru i sprawdzenie po VIN historii. jak ma rdzę to na 90% po dzwonie, ja mam z 2011 i zero rdzy - polski salon. słabe strony - wszędzie ten sam tani, twardy plastik, przecierające się oparcie siedzenia kierowcy, plamy na tapicerce siedzeń nawet po wodzie, zagłówki przednich siedzeń przy naciśnięciu czuć na plecach, stukająca klapa bagażnika (znalazłem patent na to niedomaganie 😊) brak osłon pod silnikiem, brak plastikowych nadkoli, brak regulacji wzdłużnej kierownicy, przewody od akumulatora fabrycznie owinięte taśmą izolacyjną jakby naprawiał jakiś pan henio w szopie po dzwonie, wystająca wata wygłuszająca pod schowkiem pasażera - generalnie czuć taniochę a auto do tanich nie należy. awaryjna skrzynia automatyczna - najechałem 125tkm - właśnie jestem po naprawie - znajomemu w kaszkaju też padła po 100tkm - poczytaj nt. tych skrzyń - JATCO CVT;

5. wersja - na pewno z automatyczną klimatyzacją i sterowaniem w kierownicy - to chyba od wersji TEKNA w górę, koła 17 cali - fajnie jedzie, fabrycznego radia z nawigacją moim zdaniem nie warto - uaktualnienia drogie i rzadko wychodzą - ja kupiłem chińczyka GMS - sterowanie z kierownicy chodzi bez problemu - nawigacja AUTOMAPA lub NAVITEL i podpiąłem kamerę cofania.

Największy atut - fajnie wygląda i w miarę bezawaryjny - gdyby nie ta skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, leigimas napisał:

U Nas LPG to raczej piorytet.

To raczej nie Juke dla was bedzie odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, zapomniałem dodać, że 1.6 190 KM to bezpośredni wtrysk - więc jak się uprzesz na LPG to koszt instalacji znacząco w górę, no i więcej spalonej benzyny bo tam musi podawać też benzynę cały czas. Po co ci wogóle to LPG - wszystko fajnie jak działa i założone przez fachowca a nie po taniości. Jak się zaczyna coś chrzanić to mechanik odsyła do gaziarza a gaziarz do mechanika, przeglądy droższe o prawie połowę, serwis instalacji co 10 tkm też swoje kosztuje, koło zapasowe zajmuje bagażnik (można zastąpić pianką), Jest lista PRINSA (bardzo dobry producent instalacji), które silniki dobrze chodzą na gazie - jak na siłę chcesz gaz to koniecznie tam zobacz. Przelicz koszt instalacji + rzeczy które napisałem i zastanów się czy faktycznie tyle jeździsz, żeby się opłacało w to pchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedlifcie 1.6 117km nie ma bezpośredniego.

 

Polifty już nas nie interesują nie ma tam silnika który by nas interesował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja pisałem o 1.6 190 KM że ma bezpośredni wtrysk - a takie chyba przed liftem były. Po lifcie dalej robili 1.6 117 KM - jego oznaczenie to HR16DE - chyba wkładali je jeszcze do poliftów razem z 1.6 DIG i 1.2 DIG - ten też jest z turbo i bezpośrednim wtryskiem - taka sama padaczka jak 1.6 DIG. Wypuszczali jeszcze 1.6 94 KM - chyba chodziło o ekologię. Powodzenia w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedliftowe 1.6 117km w polifxie zmieniło się na 1.6 90km

Wpolifxie była jednostka 117km ale miała pojemność 1.2

Jednostki 1.6 190km wprzedlifcie i lifxie na są bezpośrednim wtrysku. 

 

Wiec szukamy 1.6 przedliftem 117km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, leigimas napisał:

Przedliftowe 1.6 117km w polifxie zmieniło się na 1.6 90km

Wpolifxie była jednostka 117km ale miała pojemność 1.2

Jednostki 1.6 190km wprzedlifcie i lifxie na są bezpośrednim wtrysku. 

 

Wiec szukamy 1.6 przedliftem 117km

Mam trzyletni, a więc poliftowy. Kupiony w polskim salonie 1.6 117km.

Ta wersja silnika była dostępna do końca. 

Niestety gaz się nie opłaci. Zbyt droga instalacja, zbyt mało korzyści. 

1.2 117 km  też był. 

1.6 90km  w Juku?  Nie słyszałem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam 1.6 dig-t 190 męczę na codzień i jestem mega szczęśliwy default_smile.png 10.1l średnia głownie miasto zero awarii czy utrudnien w postaci brania oleju , a auto ma 10lat ! aha i pamiętaj, że Juke rdzewieje tam gdzie nie widać (zwłaszcza te z pl) default_wink.png z zewnątrz wszystkie malina.

Wysłane z mojego SM-A415F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla dziewczyny to tylko przed lift z silnikiem 1.6 117 koni weź wersję Tekna tam przynajmniej już coś jest z wyposażenia : lusterka składane system odpalania z przycisku system jazdy Sport Normal Eco radio wywal i kup dobrego chińczyka żeby z kamerami współpracował i będzie zadowolona .

 

Silnik 1.6 90 Koni był chyba tylko w katalogu bo w salonie nie był dostępny .

Edytowane przez mexxmen30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2021 o 22:28, leigimas napisał:

Dlaczego tylko przedlift?

Właśnie, dlaczego? 

Bo światełka odblaskowe z tyłu miał ładniejsze? 

Za to wloty powietrza z przodu brzydsze. 

Po lifcie masz led i kamery 180.

A silnik 16.6 117. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multimedia w Juku są na niskim poziomie. Zwykły poprawny chińczyk i ładniej zagra i mapę Google pociągnie, nie mówiąc już o kamerkach czy czujnikach parkowania. Przy wyborze samochodu na pewno nie warto na to zwracać uwagi

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2021 o 14:39, leigimas napisał:

Czyli lift też jest 1.6 117?

A w przedlifxie Jaka jest kamera? 

Ja mam z takim silnikiem, to znaczy, że jest. 

Przedlift owe nie miały systemu 180'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać wyżej wszystko kwestia gustu bo ja mam zupełnie odmienne zdanie w obydwu przypadkach.
Multimedia w Juke są na przyzwoitym poziomie dla mnie. Być może wyda się to dziwne ale wymagam (pisząc ogólnie, nie tylko o Juke):

BT , obsługa z kierownicy , system głośnomówiący, przyzwoita jakoś dźwięku z ori CD , jeśli USB to najlepiej z FLAC, bo z mp3 to akceptuję tylko muzykę dla dziecka.

Testowałem trochę chińczyków typu tesla screen w różnych autach i niestety nie widzę NIC na + pomijając, że na razie android i google maps na nich działa (pytanie, jak długo jeszcze tzn do której aktualizacji) no i wygląd tzw pierwsze WOW, dopóki nie dotknie się pierwszego klawisza. Nie wspomnę już o takich stacjach, które przejmują na siebie coś więcej niż tylko sterowanie multimediami.
Kamery 180 dla mnie nie mają najmniejszego sensu, testowałem uznałem za bezsens. Sama cofania przydatna, ale wyświetlana na cały ekran z czytelnymi detalami widocznymi od razu na 1 rzut oka (180' dzieli i tak malutki już ekran jeszcze na 3 widoki) pomijając, że 1 ruch gałką oczną w lusterko i przez szybę :) 
 

Edytowane przez salikartur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać wyżej wszystko kwestia gustu bo ja mam zupełnie odmienne zdanie w obydwu przypadkach.
Multimedia w Juke są na przyzwoitym poziomie dla mnie. Być może wyda się to dziwne ale wymagam (pisząc ogólnie, nie tylko o Juke):
BT , obsługa z kierownicy , system głośnomówiący, przyzwoita jakoś dźwięku z ori CD , jeśli USB to najlepiej z FLAC, bo z mp3 to akceptuję tylko muzykę dla dziecka.
Testowałem trochę chińczyków typu tesla screen w różnych autach i niestety nie widzę NIC na + pomijając, że na razie android i google maps na nich działa (pytanie, jak długo jeszcze tzn do której aktualizacji) no i wygląd tzw pierwsze WOW, dopóki nie dotknie się pierwszego klawisza. Nie wspomnę już o takich stacjach, które przejmują na siebie coś więcej niż tylko sterowanie multimediami.
Kamery 180 dla mnie nie mają najmniejszego sensu, testowałem uznałem za bezsens. Sama cofania przydatna, ale wyświetlana na cały ekran z czytelnymi detalami widocznymi od razu na 1 rzut oka (180' dzieli i tak malutki już ekran jeszcze na 3 widoki) pomijając, że 1 ruch gałką oczną w lusterko i przez szybę  
 
Ja tylko pisze że szukając samochodu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego stan, a nie takie elementu wyposażenia jak radio, które jest obiektywnie niskiej jakości. Kwestią subiektywnej oceny jest to czy spełnia czyjeś oczekiwania czy nie. Za niewielkie pieniądze można dostać coś dedykowanego do juka co funkcjonalnością i jakością pobije fabrykę. Tutaj moge zaprosić na forum QQ, gdzie duża część użytkowników swoję radia wymieniła. Użytkownicy juka, co widać po aktywności forum raczej nic nie grzebią przy autach. ;P

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% racji, stan to priorytet :)

Na swojej drodze nie spotkałem jeszcze żadnego dedykowanego chińczyka, który by pobił jakością dzwięku z oryg. CD , czy to stary oryginalny system bose z rodzinnej marki premium czy zwykly z Juke. Chyba, że mówimy o poważniejszych systemach wartych co najmniej polowe zakupu auta. Lecz tak jak nadmienilem wyżej każdy lubi co innego, mnie piszczenie radyjka i jakość kodeka MP3 nie wystarcza. Jeden powie gra lepiej drugi gra słabo, a trzeci nie zobaczy zadnej różnicy.

Wysłane z mojego SM-A415F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba kolega podał kwotę w jakiej szuka dla tego podałem wersję Tekna z pierwszych lat produkcji choćby dla systemu sport Normal Eco i silnika co do samego radia to jak bym miał kupić drugi raz używane auto w tej wersji wyposażenia od razu bym je wywalił mam już od jakiegoś czasu inne auto z audio na androidzie jest to przepaść do Juke i jego prehistorycznego audio .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to inny temat rozmowy i nie audiofilskie forum, także niech zostanie, że chińczyki androidki są super :) 

Nie wiem czy to zależy od pakietu Tekna czy inne pakiety również to zawierały ale wersje z manualną klimą nie mają trybu eco/normal/sport. W sumie to nie wiem po co te tryby w zwykłym 1.6 moim zdaniem nie mają zupełnie sensu. W wersji turbo jest czym sterować i różnica jest diametralna zarówno w  dynamice jak i spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przełożone lampy pasują p&p ale musisz kupić z oprawkami i kostką i rozebrać tapicerkę aby to podłaczyć. Do tego mam też z przodu LED DRL z kierunkiem na przemian, pozycyjny i tablicy i wnętrze również w led.

Wysłane z mojego SM-A415F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...