Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p12] wymiana chłodniczki nagrzewnicy


1arb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

Podczas normalnej jazdy nagle zaczął mi się gotować płyn chłodniczy i zanim zdążyłem zrobić cokolwiek, aby się schłodził wylało go po ciśnieniem pod maskę...

Przyczyną zagotowania prawdopodobnie był niewłączający się wentylator, ale w tym przypadku to nie przyczyna, a skutek jest ważniejszy.

Dotarłem do uszkodzenia, polegającego na tym, że plastikowy króciec/wyjście z chłodniczki nagrzewnicy odłamał się tuż przy ścianie grodziowej (jak na zdjęciu w załączniku).

I teraz pytanie... czy sam ten plastikowy krócieć jest osiągalny w sprzedaży gdziekolwiek? Spotkał się ktoś z Was z czymś takim?
Czy to w ogóle jest chłodniczka nagrzewnicy, czy jakaś inna część (bo oczywiście mogę się mylić)?

I pytanie numer dwa- kluczowe - jak się dostać do tej chłodniczki, aby ją wymienić? Szukałem na forum tematów związanych z wymianą nagrzewnicy, albo z demontażem deski/kokpitu i nic nie znalazłem 😕

będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
 

20210424_135834.jpg

Zrzut ekranu 2021-04-25 214142.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie raczej nie obejdzie się bez demontażu deski i wyciągnięciu nagrzewnicy i jej wymiany. Deskę ściągnąć nie jest problem ale dalej to już nie wiem gdyż jeszcze nie miałem okazji rozbierać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej liczę się z demontażem deski... niestety.

Pytanie tylko, czy gdzieś znajdę jakiś tutorial, żeby nie urwać od razu wszystkich spinek i nie męczyć się z tym przez dwa dni?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisowce jest napisane krok po kroku tylko że w języku angielskim ale są też obrazki jak chcesz serwisówke to na PM wyślij mi swój mail to ci prześlę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2021 o 01:10, Devil1986 napisał:

W serwisowce jest napisane krok po kroku tylko że w języku angielskim ale są też obrazki jak chcesz serwisówke to na PM wyślij mi swój mail to ci prześlę 

elegancko. napisałem pm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dostępnością części niestety jest słaba - mam tu na myśli ASO. Jeżeli już coś mają to ceny są z kosmosu (znaczek nissan na pokrywę silnika 270 zł netto). Większość części trzeba szukać w używkach lub zamiennikach. Czasem coś można kupić w ASO renault jak już pokona się niechęć do pomocy pracowników ASO (ja kupiłem uszczelkę EGR).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chytry.lis napisał:

Niestety dostępnością części niestety jest słaba - mam tu na myśli ASO. Jeżeli już coś mają to ceny są z kosmosu (znaczek nissan na pokrywę silnika 270 zł netto). Większość części trzeba szukać w używkach lub zamiennikach. Czasem coś można kupić w ASO renault jak już pokona się niechęć do pomocy pracowników ASO (ja kupiłem uszczelkę EGR).

Fakt. Z dostępnością i cenami jest słabo. Udało mi się kupić używaną chłodniczkę za 40 zł, ale "dojście"  do niej i wymiana to jakiś dramat. Drugi dzień rozkładam wnętrze, żeby się do niej dostać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...