Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Radio Junsun - pytania przed zakupem


mcraczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachęcony licznymi pozytywnymi opiniami przymierzam się do zakupu radia Junsun do mojego Qashqai'a J10 rocznik 2008. Tutaj link do rzeczonego radia:

Junsun aliexpress

Czy ktoś z użytkowników forum posiada zamontowane u siebie takie radyjko? Czy montaż przebiega na zasadzie plug & play czy konieczne są jakieś dodatkowe przejściówki? Na oryginalnym radiu dobrze działa zestaw głośnomówiący czy po zamontowaniu radia Junsun nie stracę tej funkcji? Czy jest to ogólnie rzecz ujmując przedmiot wart zakupu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mcraczek napisał:

Zachęcony licznymi pozytywnymi opiniami przymierzam się do zakupu radia Junsun do mojego Qashqai'a J10 rocznik 2008. Tutaj link do rzeczonego radia:

Junsun aliexpress

Czy ktoś z użytkowników forum posiada zamontowane u siebie takie radyjko? Czy montaż przebiega na zasadzie plug & play czy konieczne są jakieś dodatkowe przejściówki? Na oryginalnym radiu dobrze działa zestaw głośnomówiący czy po zamontowaniu radia Junsun nie stracę tej funkcji? Czy jest to ogólnie rzecz ujmując przedmiot wart zakupu?

Poczytaj tematy na forum, tam beda odpowiedzi na Twoje pytania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mcraczek napisał:

Zachęcony licznymi pozytywnymi opiniami przymierzam się do zakupu radia Junsun do mojego Qashqai'a J10 rocznik 2008. Tutaj link do rzeczonego radia:

Junsun aliexpress

Czy ktoś z użytkowników forum posiada zamontowane u siebie takie radyjko? Czy montaż przebiega na zasadzie plug & play czy konieczne są jakieś dodatkowe przejściówki? Na oryginalnym radiu dobrze działa zestaw głośnomówiący czy po zamontowaniu radia Junsun nie stracę tej funkcji? Czy jest to ogólnie rzecz ujmując przedmiot wart zakupu?

Witam Kolego,

Zakupiłem ten sam model radia wersję 4G z WIFI. Radio zamontowałem i uruchomiłem. Pozostaje mi jeszcze montaż kamery cofania.  No ale po kolei. Radio się wpina w oryginalny przewód przez przejściówkę którą producent dostarcza. Ważne aby dobrze wtyczkę wpiąć. Bo jak nie jest do końca wpięta to może nie być jakiegoś styku. Tak miałem u siebie. Myślałem że radio jest uszkodzone bo były słyszalne trzaski w głośnikach. Jakby przesterowanie powyżej ustawienia gałki od wzmocnienia. Ale na szczęście to tylko nie dociśnięta wtyczka. W paczce otrzymujemy też plastikowy panel montażowy który na górze nie do końca jest dopasowany. Jest szpara około 2-3mm. Nie widać bo to jest na wysokości szyby. Do montażu kamery brakuje podstawki aby estetycznie zamontować w lampie podświetlenia tablicy. Znalazłem w internecie, ale brak stocku. https://sklephadron.pl/do-nissana/1182-podstawka-do-kamery-cofania-noxon-nissan-qashqai-x-trali-ech-23n3.html . Jestem jeszcze przeprowadzeniem przewodów przez podsufitkę. Muszę wyczaić jak ją się ściąga bez jej uszkodzenia. Co do radia. Jestem mile zaskoczony radyjkiem. Bardzo fajny multimedialny kombajn. DSP ma spore możliwości. Jak mi się uda to podeślę kilka fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po co ściągać podsufitkę sztywny drut przeciągnąć z boku podsufitki od strony pasażera do druta przyczepiasz przewód od kamery i przeciągasz 15 min roboty bezinwazyjnej sam tak zrobiłem i nic nie uszkodzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Adamsky napisał:

Witam Kolego,

Zakupiłem ten sam model radia wersję 4G z WIFI. Radio zamontowałem i uruchomiłem. Pozostaje mi jeszcze montaż kamery cofania.  No ale po kolei. Radio się wpina w oryginalny przewód przez przejściówkę którą producent dostarcza. Ważne aby dobrze wtyczkę wpiąć. Bo jak nie jest do końca wpięta to może nie być jakiegoś styku. Tak miałem u siebie. Myślałem że radio jest uszkodzone bo były słyszalne trzaski w głośnikach. Jakby przesterowanie powyżej ustawienia gałki od wzmocnienia. Ale na szczęście to tylko nie dociśnięta wtyczka. W paczce otrzymujemy też plastikowy panel montażowy który na górze nie do końca jest dopasowany. Jest szpara około 2-3mm. Nie widać bo to jest na wysokości szyby. Do montażu kamery brakuje podstawki aby estetycznie zamontować w lampie podświetlenia tablicy. Znalazłem w internecie, ale brak stocku. https://sklephadron.pl/do-nissana/1182-podstawka-do-kamery-cofania-noxon-nissan-qashqai-x-trali-ech-23n3.html . Jestem jeszcze przeprowadzeniem przewodów przez podsufitkę. Muszę wyczaić jak ją się ściąga bez jej uszkodzenia. Co do radia. Jestem mile zaskoczony radyjkiem. Bardzo fajny multimedialny kombajn. DSP ma spore możliwości. Jak mi się uda to podeślę kilka fotek.

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Też zamierzam nabyć wersję 4G z WIFI. Czy zestaw głośnomówiący oraz sterowanie kierownicą działają bez zarzutu? Czy mógłbym Cię prosić o wykonanie fotki tej szpary? Nie wiem czy moja pedantyczność będzie w stanie to zaakceptować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mcraczek napisał:

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Też zamierzam nabyć wersję 4G z WIFI. Czy zestaw głośnomówiący oraz sterowanie kierownicą działają bez zarzutu? Czy mógłbym Cię prosić o wykonanie fotki tej szpary? Nie wiem czy moja pedantyczność będzie w stanie to zaakceptować :)

Zestaw głośnomówiący działa, ale wydaje mi się że lepiej by działał poprzez mikrofon dedykowany który jest zamontowany przy lusterku. O ile charakterystyka na to pozwoli to będę próbował go podłączyć, tym bardziej że w kostce jest wejście na mikrofon. Jak sprawdzałem jakość dźwięku to jak przy dużej kompresji przy majku do CB. Sterowanie z klawiatury działa poprawnie. Programujesz sobie dowolny guzik. Zapomniałem jeszcze ci napisać o zasilaniu. Bo przekręcenie kluczyka odcina zasilanie do radia. Dobrze by było radio cały czas podpiąć pod aku. Androidy nie lubią wypinania bateryjek. Poniżej kilka fotek z mocowaniem kamery w oryginalnym mocowaniu i szpara w plastiku przy szybie.

1.jpg

3.jpg

4.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w najwyżej wersji Junsuna jest wtyczka z wejściem na mikrofon, w niższych trzeba dokupić to wejście. Mam zewnątrzy mikrofon do tego radia i rozmowcy nie widza specjalnie różnicy ale zaznaczają ze na pewno jest lepiej niz w oryginalnym - oryginalny ma 3 zyly a nie dwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamsky bardzo dziękuję za foty i porady. Dzięki temu temat zyskuje dużo wiedzy merytorycznej dla przyszłych zainteresowanych zakupem tego radia. Czy podpięcie zasilania pod akumulator tak jak sugerujesz będzie trudne do wykonania?

Scanik czyli w tej wersji, którą zamierzam nabyć ( 4G WIFI ) nie będzie możliwości podpięcia się pod oryginalny mikrofon umieszczony przy lusterku? Jeśli tak, to czy mógłbyś podać link, gdzie można zamówić taką przejściówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mcraczek napisał:

Adamsky bardzo dziękuję za foty i porady. Dzięki temu temat zyskuje dużo wiedzy merytorycznej dla przyszłych zainteresowanych zakupem tego radia. Czy podpięcie zasilania pod akumulator tak jak sugerujesz będzie trudne do wykonania?

Scanik czyli w tej wersji, którą zamierzam nabyć ( 4G WIFI ) nie będzie możliwości podpięcia się pod oryginalny mikrofon umieszczony przy lusterku? Jeśli tak, to czy mógłbyś podać link, gdzie można zamówić taką przejściówkę?

Podpięcie pod aku nie powinno być trudne. Jeden przewód podpinasz pod zasilanie np. przy stacyjce i gra muzyka. Można by się zastanowić nad wpięciem dodatkowego bezpiecznika na przewodzie oraz zastosować grubszy przewód do zasilania i do masy. Muszę jeszcze napisać do Chińczyka aby podesłał opis tych wszystkich gniazdek w radyjku bo tego brakuje.  Nie wspomnę że instrukcja jest trochę skąpa, ale oni tak wszyscy mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamsky w jaki sposób wrzucić do pamięci radia własną muzykę? Jest możliwość wpięcia pendriva z plikami? Mam wrażenie, że aby wgrać sobie jakąś nutę trzeba będzie za każdym razem wyjmować ramkę z radiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, agit11 napisał:

Witam

Po co ściągać podsufitkę sztywny drut przeciągnąć z boku podsufitki od strony pasażera do druta przyczepiasz przewód od kamery i przeciągasz 15 min roboty bezinwazyjnej sam tak zrobiłem i nic nie uszkodzisz

A możesz mi powiedzieć gdzie wyjdzie ten przewód jeśli zrobię tak jak piszesz. Czy potem to kwestia tylko zdjęcia podsufitki przy przedniej szybie czy zdjęcie osłony plastikowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciągasz drut sztywny od tylnego słupka aż do przedniego słupka od strony pasażera na skraju podsufitki doczepiasz do drutu przewód od kamery i wyciągasz koło przedniego słupka od strony pasażera, ściągasz plastikowe osłony słupka i przeciągasz aż do miejsca zabudowy radia. U mnie trwało to kwadrans i miałem przewody koło radia

Edytowane przez agit11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera podłączona i działa. Przewód poprowadziłem od tylnego słupka w dół pod plastikami idąc dalej pod kanapami z prawej strony do krawędzi dalej pod listwą platikową przy drzwiach a potem już do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie odnośnie tego radia ze sklepu junsun bo też bym chciał tam kupić , mój nissan jest z 2007 roku przedlift i ma na dole te kontrolki od pasów czy da rady zamontowa takie radio 9 cali ,a drugie pytanie odnośnie zasilania orginalnego czy po wyłączeniu radia a pużniej po włączeniu trzeba np ustawiać stacje radiowe czy jest pamięć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, krzysztof118 napisał:

Mam pytanie odnośnie tego radia ze sklepu junsun bo też bym chciał tam kupić , mój nissan jest z 2007 roku przedlift i ma na dole te kontrolki od pasów czy da rady zamontowa takie radio 9 cali ,a drugie pytanie odnośnie zasilania orginalnego czy po wyłączeniu radia a pużniej po włączeniu trzeba np ustawiać stacje radiowe czy jest pamięć 

Wszystkie ustawienia sie zapisują, jak wyłączysz na rmfm to sie samo włączy rmfm. Radio da rade zamontować ale tych kontrolek miał juz nie będziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za odpowiedz ,na tych kontrolkach akurat mi nie zależy ,jeszcze sie zastanawiam którą wersje radia wybrać i czy brać z 4g , bo ten najtańszy z jednym GB ram to chyba troche słaby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, krzysztof118 napisał:

a jeszcze pytanie czy w tych radiach jest polskie menu ?

Jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wiedzieć przed zakupem, że te radia mają bardzo słabe głowice i z czasem zaczynają kiepsko odbierać fale radiowe. W mieście jest oki, ale na trasie gubią zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zolti2 napisał:

Warto wiedzieć przed zakupem, że te radia mają bardzo słabe głowice i z czasem zaczynają kiepsko odbierać fale radiowe. W mieście jest oki, ale na trasie gubią zasięg.

Mam ten najwyższy model 3 mc, tez sie balem jak będzie odbierać radio ale poki co odbiera nawet tu gdzie oryginał ledwo ścigał fale... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie jak ustawić logo nissan w radiu junsun ,bo jak sie uruchamia to pisze android 10 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam też pytanie do użytkowników radia junsun w jaki sposób można zaktualizować radio do najnowszej wersji junsun ul 3.0 ,bo pisze na ich stronie że po zakupie proszę się skontaktować w kwestji aktualizacji ,ja napisałem email ale odpowiedzi nie dostałem ,może komuś sie udało ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello friend.
This is the latest firmware, UI 3.0
Please check this link to download the firmware: https://drive.google.com/file/d/1VxjoHGssmL7CPTz7aBdQ-bvBkPuNxVwY/view?usp=sharing

How to update?:
1. Use the computer to download the firmware, unzip the firmware, and copy the firmware to the SD card
2. Connect SD card and computer through card reader
3. After booting, the radio will detect the firmware and it will update automatically, please wait patiently
Note: If the update fails, please try another USB cable

This is the video to update the firmware:
https://drive.google.com/file/d/14gVw5UHWRCSTin1en7ROlk7Zu064Ivz7/view?usp=sharing
If you have any questions ,you can contact us
JUNSUN will continue to serve you
best wishes
LI

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...