Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

klimatyzacja W Q11


adam1968
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

szukam pomocy w rozwiązaniu problemu , mój auto skończyło 5 lat w marcu dokładnie 11 marca, czyli koniec gwarancji. 

15 marca miałem zrobiony przegląd w ASO z przeglądem klimatyzacji.

Ostatnie dni przed weekendem, zacząłem używać tej klimy i zonk,  zasyczało i właściwie syczy po każdym włączeniu klimy i oczywiście nic

nie chłodzi.

i mam pytanie do fachowców, jest sens jechać z reklamacją do ASO, czy szukać pomocy poza ASO? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syczy, bo jest mało czynnika czyli masz gdzieś ubytek. A skoro przegląd był robiony całkiem niedawno, a na dodatek w ASO, to rzeczywiście warto najpierw tam pojechać, bo jest szansa, że zrobią w ramach gwarancji. Z tym, że równie dobrze mogło powstać jakieś uszkodzenie mechaniczne w instalacji (np.od kamyka w skraplacz) i to już będzie płatna robota. Co by nie było, to ja mimo wszystko pojechałbym najpierw do tej ASO, która robiła przegląd klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze @colins pojechałbym do ASO na diagnostykę, zapytał czy aby nie dobijali czynnik chłodzący na tym przeglądzie. A gdyby się okazało, że jednak usterka mechaniczna np. rozszczelnienie chłodnicy klimatyzacji, podziękował bym za dalszą naprawę i naprawiał klimę poza ASO. Wymienią pół samochodu i puszczą ciebie z torbami. Za sam czynnik zapłacisz 2x tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czynnika to muszę zaprotestować. Mi policzyli jakieś 370 zł za nabicie do pełna. Co prawda odzyskali jakieś 50 gram bo by wyszło coś koło 410-420. W tamtym roku za nabicie u "prywaciarza" zapłaciłem jakieś 520 zł. Gdzie się nie pytałem to wołali 150 zł za 100 gram i znalazłem takiego co miał za 120 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie za tyle nabijają? :) 

Ze dwa lata temu jak byłem zmuszony nabijać klimę Qashqai-a po raz 2-gi za "1234Rsyf" w Gdańskim ASO zaśpiewali ponad 1200zł. Za bardzo nie miałem czasu na poszukiwania, podjechałem do NorAuto i nabiłem za 650zł. O ile dobrze pamiętam do J11 wchodziło coś ok 500g? Klima po 2-ch latach od 1-szego nabicia gwarancyjnego (wymiana chłodnicy klimy) ponownie już tylko syczała. 😕 Także sprzedałęm funkiel nówka nabitego 100% :D ... do następnego razu.

Wątpię aby ceny za ekosyf spadły.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle napisałem o 20 zł, popatrzyłem na fakturę. Na fakturze mam jeszcze osobno olej policzony, podczas gdy w innych serwisach liczą to jako jedno. Tak czy inaczej razem za 400 gram czynnika i olej policzyli 417 zł 03 gr. Patrzyłem w tym roku po Krakowie i nikt nie schodzi poniżej 100 zł za 100 gram. Wielu wciąż sobie liczy bliżej 150 zł. Tyle, że ja miałem wymianę skraplacza, więc może nie chcieli mnie łupić za bardzo, choć nie wierzę w taką szczodrość, ale jak widać te ceny są z 20% rabatem, bo tak to bym nic w aso nie robił (nawet jak ten rabat jest pozorny, w sensie robimy absurdalną cenę, a potem liczymy -20%, niech się klient cieszy). Ale patrząc na sam czynnik nie wyszło drożej niż poza ASO. Jasnogórska, Kraków.

Ja już drugi raz robię klimę, pierwszy raz było poza aso i wyszło ponad 1500 zł. I w sumie w końcu nie wiem co wtedy zrobiono. Może już wtedy skraplacz miał dziurę, choć twierdzili, że był ok...

20210505_062110.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie a ja mam takie pytanie - klimatyzacja bardzo dobrze chłodzi... zimne powietrze wieje z nawiewów ale co jakiś czas pojawia się syk.
Ostatnio jak byłem na przeglądzie to narzekałem na ten syk i została wymieniona chłodnica oraz dobite czynnika do pełna, zimne powietrze wieje ale syk pozostał.

Czy to normalne czy nadal cisnąć temat z serwisem?

Edytowane przez Jacoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten syk,to tak jakby czynnika było mało,ale mówisz że dobijali..

Ja dzisiaj byłem z klimą na niezależnym serwisie,po trzech latach miałem ubytek 60 g...natomiast oleju było mało chyba od nowości bo tylko 1g...Zapłaciłem 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To tak dla potomnych - byłem w serwisie i jak się okazuje taki syk, który słyszę to po prostu prawdopodobnie wyrównanie ciśnienia w układzie  i jest to normalne.
Czynnik i szczelność była sprawdzana i jest szczelnie, nic nie ubyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...