Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

klimatyzacja W Q11


Recommended Posts

adam1968

Witam 

szukam pomocy w rozwiązaniu problemu , mój auto skończyło 5 lat w marcu dokładnie 11 marca, czyli koniec gwarancji. 

15 marca miałem zrobiony przegląd w ASO z przeglądem klimatyzacji.

Ostatnie dni przed weekendem, zacząłem używać tej klimy i zonk,  zasyczało i właściwie syczy po każdym włączeniu klimy i oczywiście nic

nie chłodzi.

i mam pytanie do fachowców, jest sens jechać z reklamacją do ASO, czy szukać pomocy poza ASO? 

Link to post
Share on other sites
colins

Syczy, bo jest mało czynnika czyli masz gdzieś ubytek. A skoro przegląd był robiony całkiem niedawno, a na dodatek w ASO, to rzeczywiście warto najpierw tam pojechać, bo jest szansa, że zrobią w ramach gwarancji. Z tym, że równie dobrze mogło powstać jakieś uszkodzenie mechaniczne w instalacji (np.od kamyka w skraplacz) i to już będzie płatna robota. Co by nie było, to ja mimo wszystko pojechałbym najpierw do tej ASO, która robiła przegląd klimatyzacji.

Link to post
Share on other sites
elsebo

Tak jak pisze @colins pojechałbym do ASO na diagnostykę, zapytał czy aby nie dobijali czynnik chłodzący na tym przeglądzie. A gdyby się okazało, że jednak usterka mechaniczna np. rozszczelnienie chłodnicy klimatyzacji, podziękował bym za dalszą naprawę i naprawiał klimę poza ASO. Wymienią pół samochodu i puszczą ciebie z torbami. Za sam czynnik zapłacisz 2x tyle.

Link to post
Share on other sites
tomkek1912

Co do czynnika to muszę zaprotestować. Mi policzyli jakieś 370 zł za nabicie do pełna. Co prawda odzyskali jakieś 50 gram bo by wyszło coś koło 410-420. W tamtym roku za nabicie u "prywaciarza" zapłaciłem jakieś 520 zł. Gdzie się nie pytałem to wołali 150 zł za 100 gram i znalazłem takiego co miał za 120 zł.

Link to post
Share on other sites
elsebo

Gdzie za tyle nabijają? :) 

Ze dwa lata temu jak byłem zmuszony nabijać klimę Qashqai-a po raz 2-gi za "1234Rsyf" w Gdańskim ASO zaśpiewali ponad 1200zł. Za bardzo nie miałem czasu na poszukiwania, podjechałem do NorAuto i nabiłem za 650zł. O ile dobrze pamiętam do J11 wchodziło coś ok 500g? Klima po 2-ch latach od 1-szego nabicia gwarancyjnego (wymiana chłodnicy klimy) ponownie już tylko syczała. 😕 Także sprzedałęm funkiel nówka nabitego 100% :D ... do następnego razu.

Wątpię aby ceny za ekosyf spadły.  

Link to post
Share on other sites
tomkek1912

Źle napisałem o 20 zł, popatrzyłem na fakturę. Na fakturze mam jeszcze osobno olej policzony, podczas gdy w innych serwisach liczą to jako jedno. Tak czy inaczej razem za 400 gram czynnika i olej policzyli 417 zł 03 gr. Patrzyłem w tym roku po Krakowie i nikt nie schodzi poniżej 100 zł za 100 gram. Wielu wciąż sobie liczy bliżej 150 zł. Tyle, że ja miałem wymianę skraplacza, więc może nie chcieli mnie łupić za bardzo, choć nie wierzę w taką szczodrość, ale jak widać te ceny są z 20% rabatem, bo tak to bym nic w aso nie robił (nawet jak ten rabat jest pozorny, w sensie robimy absurdalną cenę, a potem liczymy -20%, niech się klient cieszy). Ale patrząc na sam czynnik nie wyszło drożej niż poza ASO. Jasnogórska, Kraków.

Ja już drugi raz robię klimę, pierwszy raz było poza aso i wyszło ponad 1500 zł. I w sumie w końcu nie wiem co wtedy zrobiono. Może już wtedy skraplacz miał dziurę, choć twierdzili, że był ok...

20210505_062110.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...