Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

konserwacja ramy


Recommended Posts

Marc1n

Witam, rama w moim pathfinderze w jednym miejscu jest już dziurawa na wylot, planuję dać tam jakąś wstawkę. Jednak doszedłem do wniosku, że lepszym (ale droższym) rozwiązaniem będzie oczyszczenie i zakonserwowanie całej ramy - tu pojawia się problem, sam osobiście raczej nie mam drygu do takich zabaw i wolę to dać komuś, ktoś się tego nie boi i lubi takie grzebanie:) Jednak wolałbym wiedzieć na co trzeba szczególnie uważać przy tego typu zabiegach jak np. oddzielenie karoserii od ramy. Domyślam się, że od cholery roboty z tym jest i na pewno po drodze wyjdą  inne bolączki mniej lub bardziej poważne. Pytanie te kieruję bardziej do praktyków tego tematu, wolę być mądrzejszy przed szkodą:)

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
apsik

Ja obecnie jestem w trakcie piaskowania z konserwacją swojego Patha. Najlepiej to oddzielić ramę od budy i wszystko dokladnie wypiaskować. Wstawić blachy w miejsce dziur, na to podklad epoksydowy i konserwacja. W profile ramy również wstrzyknąć jakiś specyfik na bazie wosku. Impreza droga i niestety trzeba się liczyć z niespodziankami po drodze jak wspominałes. Ja swojego dałem tylko do wypiaskowania bez oddzielania budy od ramy ponieważ miałem tylko delikatny nalot rdzy. 

Link to post
Share on other sites
Marc1n

Ile mniej więcej tak cenowo to może wyjść?

Link to post
Share on other sites
apsik

Zależy jaki stan ramy, jak buda w górę, wyjazd z silnikiem i skrzynią to ok. 10 k i to wcale nie będzie drogo. Jak rama  i buda będzie wiórem to i nawet z 14k może wyjśc. W moim przypadku cały temat zamykam za 3k ale podkreślam mam tylko lekki nalot rdzy na ramie, podłoga ok, jedyne 2 dziurki które wypadły to w tylnym nadkolu ale one są wielkości dłoni 2 letniego dziecka.

Link to post
Share on other sites
camo

rdza na ramie ;) ?  tak po umyciu wygląda 15 latek 

_DSC2783m.jpg

_DSC1627m.jpg

Link to post
Share on other sites
apsik

Zazdro

Link to post
Share on other sites
Marc1n

Drogi zabieg... jednak samochód zostaje u mnie, a wizja zakupu samochodu terenowego za np. 10 lat sprawia że nie będzie zbytnio w czym wybierać zważywszy na obecnie produkowane samochody tego typu... elektronika, oszczędność w materiałach z jakich są te auta składane... dlatego właśnie też będę całe podwozie robił tak jak książka pisze. Co do zdjęć kolegi camo.. coś pięknego:) oby rama tak wyglądała jak najdłużej... mojego mam od dwóch lat. W zeszłym roku nie było tego widać A ostatnio właśnie pojawił się pęcherz a pod nim dziurka, dlatego trzeba już działać. Dodatkowym punktem zaczepnymw moim patku jest to że poprzedni właściciel zabezpieczył podwozie powłoką Ale to jak to zrobił pozostaje tajemnicą.. jeżeli wszystko wyczyścił jak należy i dał powłokę to rama wytrzyma (ciągle w to wierzę), a jeżeli tylko nałożył powłokę bez czyszczenia i zdejmowania góry to może byc średnio, cóż no będę coś działał w temacie. 

Link to post
Share on other sites
Mleczko

Bo Camo to z własną myjnią w teren jedzie. :)

pozdrowienia 

Ml

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
skerim

No cóż z ramami jest realny problem, dotyczy też navarek:

https://www.google.com/amp/s/joemonster.org/amp/art/38730

Czasami może się okazać że zewnątrz jest w miarę, w środku wiadro rdzy. Jak ktoś na nowym nie zabezpieczył, to szału już nie będzie choćby na głowie stawał - profile gniją od środka. 

Link to post
Share on other sites
monotoniac

Chciałbym porządnie umyć ramę, także a może nawet przede wszystkim w środku profili by zobaczyć co trzeba robić. Gdzie umyję dokładnie w Warszawie lub w promieniu 100 km od niej ?

Link to post
Share on other sites
marcin1621

W środku to raczej nie umyjesz ramy bo to profil zamknięty z kilkoma otworami. Wodę wlejesz ona wycieknie i tyle. Do środka możesz zajrzeć kamerka inspekcyjna przez otwory technologiczne. Albo bardziej drastycznie wyciąć większe otwory w kilku miejscach i rękę tam włożyć. Następnie jakoś po ludzku to pospawac. 

Link to post
Share on other sites
camo

mozna spróbowac karcherem z końcówką kontową

  

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...