Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Connect


Pleur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką nowego QQ i mam pewien problem... nie mogę się połączyć z Nissan Connect... Przy próbie rejestracji na stronie jest komunikat "Trwają prace serwisowe w obrębie systemu informacyjnego Nissana. Przepraszamy za niedogodności. Spróbuj ponownie później" . Czy ogólnie da się zarejestrować i to jest chwilowy przestój czy może już nie można tego zrobić ?   Takie mam pytanie,.. mój Nissan nie ma fabrycznej nawigacji, ale gdybym połączyła się z Nissan Connect telefon itp, to mogłabym np:  na telefonie wyszukać sobie miejsce do którego chcę dojechać (google maps) i aby ta mapa( obraz )z telefonu przenieść do samochodu (na wyświetlacz)  żeby tam mi pokazywało ??? Czy ta usługa dostępna jest tylko gdy na wyświetlaczu multimedialnym jest przycisk MAP, co występuje w wyższych wersjach? Pytanie może dla niektórych wydaje się oczywiste, ale jest świeżynką w tych tematach i proszę o wyrozumiałość 😊

Z góry dziękuję z odpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podbijam temat...

Podczas tworzenia konta na http://www.nissanconnect.eu   , gdy przejdę pierwszy etap rejestracji tzn. podam swoje dane itp itd, kliknę dalej  , pojawia mi się

UTWÓRZ MOJĄ PRZESTRZEŃ

Twoje dane osobowe

xxx

********

Mój Nissan

Twój numer VIN :

xxx

blank-random-car_01.jpg
Nazwa modelu :
Qashqai
Pojemność silnika :
HR13
Typ nadwozia :
Pojazd Wielozadaniowy
Liczba drzwi :
4-Drzwiowy
Rodzaj skrzyni biegów :
Manualna
Rodzaj napędu :
2Wd
 
Zapoznałem się i zobowiązuję się do przestrzegania regulaminu You+Nissan.

 

Potwierdzam, że zapoznałem się z podstroną Warunki, w szczególności z postanowieniami dotyczącymi Danych Osobowych i udzielam niniejszym zgody na przetwarzanie moich danych osobowych udostępnionych niniejszym w celu i na warunkach określonych tamże oraz w powyższym formularzu, w szczególności udzielam zgody firmie Nissan, jej autoryzowanym dealerom i serwisom do przesyłania mi bezpośrednio materiałów marketingowych dotyczących produktów i usług Nissana, zarówno e-mailem jak i listownie oraz do kontaktowania się ze mną, w tym drogą e-mailową, w celu prowadzenia badań rynku. Udzielenie niniejszej zgody i podanie danych jest dobrowolne i zostało dokonane po zapoznaniu się z treścią podstrony Warunki oraz jest ważne do odwołania. Mogę odwołać moją powyższą zgodę lub żądać zmiany lub usunięcia danych na zasadach tam określonych.

 

ZAZNACZAM "okienko" , klikam dalej i nic się nie dzieję....  wraca do tej samej strony non-stop, próbowane wiele razy.... czy ktoś może pomóc wyjaśnic o co chodzi...

Pozdrawiam

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...