Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rowery na haku


Merols
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał już podobny problem? Mam bagażnik thule i 4 rowery na haku. Bagażnik jest bardzo nisko. Najpierw zdjęcia bez rowerów. Juz widać ze jest nisko. Ostatnie 2 zdjęcia to zapakowany samochód. Szukam rozwiązania.

Mocniejsze sprężyny? Jakie?

Inny bagażnik który można pochylić w kierunku samochodu? 

Bagażnik thule teoretycznie się samopoziomuje więc nie mogę go bardziej pochylić w kierunku samochodu. Może to problem haka?

Inny hak? Teraz mam oryginał z ASO. 

Dodam że w bagażniku typowy zestaw na tygodniowy urlop :) a z tyłu siedzą małe dzieciaki.

 

20210529_100346.jpg

20210529_100330.jpg

20210522_105313.jpg

20210522_105326.jpg

Edytowane przez Merols
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja mam Aguri Active Bike 3+1 i mam kąt prosty po zamontowaniu rowerów. Na moje oko coś nie tak z samym bagażnikiem. Może coś przy mocowaniu do kuli przeskoczyło i nie trzyma jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tylko moje wrażenie i czy auto jest już zapakowane ale same rowery tak dociążają tył, że przód dęba stoi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Smakor napisał:

Nie wiem czy to tylko moje wrażenie i czy auto jest już zapakowane ale same rowery tak dociążają tył, że przód dęba stoi?

Przód idzie do góry. To chyba trochę wynika z każdego z poniższych punktów

1. rowery się odchylają do tyłu, czyli są dalej od środka samochodu - wina bagażnika lub haka?

2. rowery swoje ważą - tu nic nie poradzę

3. sprężyny tył są słabe - standard nissana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Na mój gust masz źle zamocowaną platformę rowerową na kuli haka. Też mam platformęThule na haku i nie mam czegoś takiego jak pokazujesz na fotkach.
Mocując platformę zanim ją zablokujesz dźwignią na kuli, delikatnie unoś i opuszczaj platformę stopniowo zaciskając dźwignię i zablokuj ostatecznie w położeniu gdzie najdłużej będziesz odczuwał luz. Moim zdaniem zablokowałeś platformę w niewłaściwym położeniu - przecież to widać nawet na fotkach które zamieściłeś. Może też masz źle wyregulowany docisk (pokrętło regulacji na platformie) w wyniku czego po obciążeniu, platforma opada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Andrzej G napisał:

Na mój gust masz źle zamocowaną platformę rowerową na kuli haka. Też mam platformęThule na haku i nie mam czegoś takiego jak pokazujesz na fotkach.
Mocując platformę zanim ją zablokujesz dźwignią na kuli, delikatnie unoś i opuszczaj platformę stopniowo zaciskając dźwignię i zablokuj ostatecznie w położeniu gdzie najdłużej będziesz odczuwał luz. Moim zdaniem zablokowałeś platformę w niewłaściwym położeniu - przecież to widać nawet na fotkach które zamieściłeś. Może też masz źle wyregulowany docisk (pokrętło regulacji na platformie) w wyniku czego po obciążeniu, platforma opada.

Dzięki. Tez sprawdzałem ten wątek. Byłem u dealera który sam założył bagażnik - stwierdził ze jest ok - zdjęcie 1 i zdjęcia 2. 

Nawet korespondowałem z Thule.

Wiec robię dokładnie tak jak w Thule piszą. "Samo-poziomowanie" działa tu idealnie. Ale dziwnie samo ustala poziom. Wolałbym żeby to szło trochę do góry, wtedy po dociążeniu byłoby w poziomie. 

To odpowiedź Thule

Czasami zamontowanie Thule VeloCompact na niektórych hakach holowniczych może być trudne. Czasami naciśnięcie dźwigni w dół może być prawie niemożliwe, gdy nośnik jest w pozycji poziomej.
Wskazówka na taką sytuację to przechylenie bagażnika w stronę samochodu podczas montażu. Niech platforma pochyli się w stronę samochodu i jednocześnie wtedy proszę pociągnąć dźwignię w dół. Następnie bagażnik rowerowy „opadnie” na hak, a następnie wyprostuje się tak, aby znalazł się w pozycji poziomej.


Tutaj pokazano to na rysunku. Proszę przytrzymać nosidło w kącie z czerwonymi liniami:

?name=inline196707352.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj Nissan nigdy tak nisko nie siedzial, a byl zaladowany po dach + 4 rowery na haku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
Godzinę temu, stuff1000 napisał:

Moj Nissan nigdy tak nisko nie siedzial, a byl zaladowany po dach + 4 rowery na haku. 

Ale też nie woziłeś z sobą na urlop sztangi o 20 hantli :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że to wina złego zamocowania, foty nr 3 i 4 to chyba potwierdzają. To nie możliwe by tak to wyglądało. Zapomnij o sprężynach.to nie to. W moim akurat jest coś takiego jak oczko które musi się zgrywać.  jest pozycjonowanie z poziomem i wysokością. Jeździłem po lasach po takich wertepach że myślałem że za chwilę będę miał klatkę bezpieczeństwa  w środku z ram rowerów. Ale byłem w szoku że niczym nie zawadziłem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kuli nie zeszlifowałeś do metalu co jest wymagane do montażu, nie może być piękna polakierowana gładka i śliska :) Ostatnio pokazywał to gość z TVN Turbo jak jechał papierem ściernym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam bagażnik. Musisz go zamontować tak jak pokazałeś na rysunku - czyli bez obciążenia idzie lekko do góry. To samopoziomowanie to jakiś marketingowy bełkot - możesz go spokojnie zablokować w kilku pozycjach i wybierasz taką aby szyny na których opiera się konstrukcja bagażnika były poziomo a rączka do której są uchwyty lekko w stronę samochodu. Poza tym ten bagażnika ma dwie opcje odchylania (mniej lub bardziej). Zobacz czy masz ustawioną mniej (do otwarcia klapy spokojnie wystarczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, bastekpastek napisał:

Mam ten sam bagażnik. Musisz go zamontować tak jak pokazałeś na rysunku - czyli bez obciążenia idzie lekko do góry. To samopoziomowanie to jakiś marketingowy bełkot - możesz go spokojnie zablokować w kilku pozycjach i wybierasz taką aby szyny na których opiera się konstrukcja bagażnika były poziomo a rączka do której są uchwyty lekko w stronę samochodu. Poza tym ten bagażnika ma dwie opcje odchylania (mniej lub bardziej). Zobacz czy masz ustawioną mniej (do otwarcia klapy spokojnie wystarczy).

A jaki masz hak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Varicella

Mam Thule platformę i jest ok... (najlepszy wybór obecnie, tzn  chodzi o stabilność) w pełni zapakowany X. Tył trochę siedzi. Trzeba jak już kolega zauważył ustawić lekko platformę ku górze- po założeniu rowerów i bagażu oraz rodziny jest wtedy ok

197183277_214072730554851_848988628564814439_n.jpg

198150703_343444450469388_5321620012439654294_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Varicella napisał:

Mam Thule platformę i jest ok... (najlepszy wybór obecnie, tzn  chodzi o stabilność) w pełni zapakowany X. Tył trochę siedzi. Trzeba jak już kolega zauważył ustawić lekko platformę ku górze- po założeniu rowerów i bagażu oraz rodziny jest wtedy ok

197183277_214072730554851_848988628564814439_n.jpg

198150703_343444450469388_5321620012439654294_n.jpg

Faktycznie bagażnik ładnie w poziomie, przy załadowaniu trochę jak u mnie. Hak tez masz brink z ASO? U mnie na zamku haka jest brink, a kapturek na kulę nissan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Varicella

jak kupowałem X-traila  w specyfikacji poprosiłem o dodanie haka. A założyli Westfalię. To model podobny w budowie do Brink.... myślę że losowo wybierali pomiędzy dedykowanymi do X-Traila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
42 minuty temu, Varicella napisał:

jak kupowałem X-traila  w specyfikacji poprosiłem o dodanie haka. A założyli Westfalię. To model podobny w budowie do Brink.... myślę że losowo wybierali pomiędzy dedykowanymi do X-Traila.

Ja też przy zamówieniu auta u dealera poprosiłem o zamontowanie haka. Też zamontowali mi Westfalię. Używam też odchylanej  platformy Thule ... i nawet z "wakacyjnym" obciążeniem tyłu, platforma nie odchyla się ku glebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie też nic nie siada :)c1333b086dfccb2a4b7439057ff48347.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki Wam za pomoc. Próbowałem wszystkiego. Montowałem kilka bagażników i każdy tak samo. Każdy thule ma samopoziomowanie. Jak się zamontuje max do góry to przy nacisku ok 50kg opuści się do poziomu haka.

Znalazłem rozwiązanie. Hak źle był założony w ASO. Hak brink ma regulację. Wrzucę fotkę.

Po długiej kłutni w ASO udało się im udowodnić ze hak ma regulację i był odchylony maksymalnie do dołu. Pomogły fotki od Was.

Teraz wygląda zupełnie inaczej.

 

20210821_085930.jpg

20210819_143119.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Merols napisał:

Dzięki Wam za pomoc. Próbowałem wszystkiego. Montowałem kilka bagażników i każdy tak samo. Każdy thule ma samopoziomowanie. Jak się zamontuje max do góry to przy nacisku ok 50kg opuści się do poziomu haka.

Znalazłem rozwiązanie. Hak źle był założony w ASO. Hak brink ma regulację. Wrzucę fotkę.

Po długiej kłutni w ASO udało się im udowodnić ze hak ma regulację i był odchylony maksymalnie do dołu. Pomogły fotki od Was.

Teraz wygląda zupełnie inaczej.

 

20210821_085930.jpg

20210819_143119.jpg

Ale numer..... i to ASO.... Świetnie że udało się to zmienić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  ASO ? Są wyznacznikiem usługi ? mają sprzęt i to taki że każdy warsztat by przytulił . Tu chodzi o ludzi którzy go eksploatują  wiecie co się dzieje w firmach ?  to się cieszcie że teraz tak jest. zawsze może być   dlatego coś takiego jak te forum coraz bardziej ma  rację bytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vahanar napisał:

dlatego coś takiego jak te forum coraz bardziej ma  rację bytu

Nasze forum to kopalnia wiedzy. Jest tutaj sporo fachmanów, którzy są kopalnią wiedzy. Dzięki wzajemnej wymianie doświadczeń tutaj, wiele rzeczy jesteśmy w stanie ogarnąć we własnym zakresie. A jeżeli jakiś problem nas przerasta i musimy skorzystać z usług ASO, czy innego serwisu, to nie jesteśmy już dla nich wyłącznie "dojną krową", ale ogarniętym klientem.
Dziękuję wszystkim, że są tutaj z nami :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć!

Sezon rowerowy się rozpędza, także mam do Was pytanie jak wspomniane bicykle bezpiecznie przewozić ;)

Jaki hak polecicie? Czy jest coś na co warto zwrócić uwagę przy doborze haka? Plus może ktoś może polecić sprawdzony serwis montażowy na śląsku.

 

Jaki bagażnik rowerowy na hak? Wiem że Thule jest pionierem, mimo że za samą markę się przepłaca. Który model polecicie? Chcę przewozić 3 rowery z możliwą dostawką na 4. Myślę nad thule velospace xt 3.

 

Za wszelkie rady serdecznie dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na Aguri, fajny stosunek jakości do ceny. Sam mam, w niedzielę będę wracać z działki to wrzucę foty ;)

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...