Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rowery na haku


Merols
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej G

Cokolwiek wybierzesz, zwróć uwagę na wiązkę, by była 13 pinowa i by platforma miała funkcję "odchylania". Ja mam hak Westfalia. Zamontowany w ASO - zamówiłem przy zakupie auta. 7 lat i zero rdzy - jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się że już było o tym. Mam Aterę i jest ok. Dodatkowo z możliwowością rozszerzenia o dodatkową sztukę i załadunku rowerów elektrycznych .Choć ostatnia możliwość jakoś mnie nie przekonuje. Dla mnie Rower to rower. Popatrz na testy. Gdyż nie każdy jest stabilny na szybkich skrętach i wybojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Varicella
W dniu 16.06.2022 o 21:24, Gulliver13 napisał:

Cześć!

Sezon rowerowy się rozpędza, także mam do Was pytanie jak wspomniane bicykle bezpiecznie przewozić ;)

Jaki hak polecicie? Czy jest coś na co warto zwrócić uwagę przy doborze haka? Plus może ktoś może polecić sprawdzony serwis montażowy na śląsku.

 

Jaki bagażnik rowerowy na hak? Wiem że Thule jest pionierem, mimo że za samą markę się przepłaca. Który model polecicie? Chcę przewozić 3 rowery z możliwą dostawką na 4. Myślę nad thule velospace xt 3.

 

Za wszelkie rady serdecznie dziękuję :)

... nie przepłaca się.... miałem włoską platformę, zmieniłem i nie żałuję. Thule jest świetnie przemyślana stabilna i bezpieczna. A to najważniejsze. Wybór Twój jest optymalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

odnośnie samych haków - montażu.

Jak jest z czujnikami parkowania? Czy wyłączają sie po podpięciu np platformy czy przyczepy?

W poprzednim samochodzie aso zamontowąło mi wyłącznik czujników - zwykły pstryczek 0/1 - w bagazniku. Myślę że drugi raz się nie chcę w takie coś bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO poszło na łatwiznę. Zaoszczędziło 10 zł na przekaźniku który automatycznie by odłączał czujniki. 

Przykładowo taki przekaźnik w bagażniku może automatycznie odłączać czujniki cofania po załączeniu wtyczki bagażnika lub przyczepy

https://allegro.pl/oferta/przekaznik-samochodowy-24v-30a-40a-carprotect-11756455742?fromVariant=11756454814

Takim podejściem do klienta to sami sobie robią negatywną reklamę. Te elementy kosztowo przy całym haku to są jakieś grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - takie odniosłem wrażenie.

Tak dla informacji - i ciekawości.

Cena kompletu do QQ - 4550 - ASO

( dla porównania montaż " lokalny ) - nie przekracza 2 tyś zł z wiązkami dedykowanymi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem na swoim przykładzie - Pulsar Tekna

Po wrzuceniu na hak platformy rowerowej kamery 360 pracują normalnie, ale podczas najechania/przekroczenia linii oddzielającej pasy na jezdni bez włączonego kierunkowskazu, brak sygnalizacji nieumyślnego przekroczenia linii. Jak przyśniesz, to pikawa nie obudzi.

Tak dla informacji i jako porównawcza ciekawostka

Co do kosztów, to przy zamówieniu auta (koniec 2014) zażyczyłem sobie wypinany hak Westfalia. Za hak z wiązką i montażem zapłaciłem ok. 1800 zł. Platformę Thule kupiłem na znanym portalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...