Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Luz lewarka zmiany biegów


Krzysztof77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Jak w temacie .

Czy u Was też przy prędkości 40-50 km/h na trzecim biegu podczas odejmowania i dodawania pedału gazu występuje efekt poruszania się lewarka zmiany biegów ?

U mnie jest to dosyć zauważalne wraz z  charakterystycznym odgłosem ( takim pyknięciem ) lewarka zmiany biegów. 

Auto mam na gwarancji ale serwis powiedział mi , że tak te skrzynie biegów mają .

Wypowiedzcie się proszę na ten temat , bo teraz nie wiem czy faktycznie tak jest czy serwis wymiguje się od naprawy gwarancyjnej.

Pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jechełem autem zastępczym z serwisu to lewarek co prawda się poruszał ale w mniejszym zakresie i nie wydawał odgłosu pyknięcia , auto mam dwa lata i u mnie od nowości takiego luzu też nie było , dopiero pojawił się od pewnego czasu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz gwarancję,jedź na serwis takie duże ruchy i pyknięcia nie są dopuszczalne.Może być uwalona jakaś poduszka,albo linki do regulacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram jacko29. Będą odwlekać a potem plac i płacz. Żadne stuki nie są dopuszczalne a lewarek trochę u mnie się rusza jak dodaje obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.06.2021 o 16:09, JACKO29 napisał:

Masz gwarancję,jedź na serwis takie duże ruchy i pyknięcia nie są dopuszczalne.Może być uwalona jakaś poduszka,albo linki do regulacji

 

Jacko29, ok ale jeżeli towarzyszy temu szarpnięcie przy dodawaniu lub odejmowaniu gazu? czy tez poduszki? Niby "mechanicy" z Nissana twierdza ze poduszki sa ok...ale moze cos innego świadczy o ich zerwaniu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze sugestie , pojechałem do serwisu gdzie przejechał się ze mną Pan diagnosta , oczywiście wmawiał mi standardowo , że TTTM , a ja odpowiedziałem , że po to mam gwarancję na auto . żeby z niej korzystać , 🤔🙃 pokiwał głową odpowiadając " no tak " , więc umówiłem się w najbliższych dwóch tygodniach i ponoć mają dokładniej zdiagnozować mój problem , dam znać co ustalą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...