Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Micra błąd P0420


vince_snd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem z autkiem żony. Wcześniej pojawiał się sporadycznie błąd "P0420 wydajność katalizatora poniżej progu -bank 1", teraz pojawia się często.

Sprawdziłem obie sondy po rozgrzaniu auta i druga ta za katalizatorem ma wskazania (falowanie) takie jak pierwsza podczas przytrzymania gazu. Wyjątek to praca na wolnych obrotach gdzie się ta druga stabilizuje. Wkręcenie tulejki "emulatora" w drugą sondę nic w zasadzie nie daje.

Wszystko wskazuje na koniec katalizatora.

Czy stosował z Was ktoś może jakiś emulator elektroniczny do sondy, lub zna jakieś miejsce w Warszawie gdzie ją deaktywują w sterowniku?

Znalazłem coś takiego, ale nie jestem pewien czy zadziała

Emulator Katalizatora -drugiej sondy EURO 3 ver V2 Kraków - Allegro.pl

Nie ukrywam że wydatek 800zł za sam katalizator do auta wartego 3000zł jest raczej słabo opłacalne a autko jeszcze ładne więc szkoda złomować..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem w micrze córki,ale w K13,Przywieziona z Niemiec,nie wiadomo ile ma na kołach.... Druga sonda wymieniona bo nie spełniała parametrów,do wymiany przygotowana pierwsza i wtryski.Przepustnica wyczyszczona,syfu było tyle,że można było skrobakiem zbierać,ale teraz nadaje się do adaptacji Błąd P0420 zapalał się sporadycznie,ale z biegiem czasu coraz częściej,założyłem zwykły emulator ,kątowy i na razie daje radę.Po wymianie podjadę na serwis na adaptację,a potem odepnę emulator,zobaczymy czy coś się poprawi,jak nie to będę szukał katalizatora,czasami po małym przebiegu można kupić za 200-300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na liczniku 300tyś ;) faktycznie nie wiadomo ile. Sądzę że tutaj sprawa katalizatora, tulejka - emulator nie wiele daje sądząc po odczytach z obu sond..

Obawiam się, że katalizator za 200zł może być w podobnym stanie jak ten co aktualnie mamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

OK, poradziłem sobie. Wykręciłem tulejkę "emulator" i zaklepałem dziurkę na mniejszą. Pomogło jak do tej pory, błąd się nie pojawia od 2 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...