Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Alternator


Magnum44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Pacjęt pathfinder r51 2.5.Mam mały problem z ładowaniem. Otóż na desce rozdzielczej świeci się kontrolka od ładowania i kontrolka tak jak by od ręcznego hamulca. Sprawdziłem ładowanie 15.4. Więc wyjąłem alternator i zawiozłem do serwisu. Tam okazało się że z nim jest wszystko wpozadku. Ładowanie 14.4. Wymienili sprzegielko i tyle. Po włożeniu go spowrotem znów ładowanie 15.4. Jest gdzieś pomiędzy akumulatorem a alternatorem  jakiś sterownik ładowania? Jaka może być tego przyczyną? Dodam że zapomniałem wyłączyć kamerkę i rozładowała do końca akumulator. Do totalnego zera. Nie wiem czy ma to coś wspólnego z tym.

Edytowane przez Magnum44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalony bezpiecznik jak dobrze pamietam od miedzy innymi klaksonu. Mialem tak w Navarze jak bawiłem się klaksonem. Prześledź schemat. Może coś Ci rozjaśni.

PG (1).pdf

Edytowane przez papa_bizkit
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 24.06.2021 o 17:52, papa_bizkit napisał:

Spalony bezpiecznik jak dobrze pamietam od miedzy innymi klaksonu. Mialem tak w Navarze jak bawiłem się klaksonem. Prześledź schemat. Może coś Ci rozjaśni.

PG (1).pdf 4 MB · 7 pobrań

Witam, u mnie w xtrail t30 był właśnie spalony bezpiecznik, świeciła się kontrolka ładowania przy odpalonym silniku a ładowanie było w granicach 15,5v. 

Dzięki Tobie obyło się bez wyjmowania alternatora :)

Dziękuję :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...