Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Obroty spadają przy wysprzęglaniu + dziwne zachowanie na wolnych obrotach


Cruzer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, autko to N16, 1.8 2003 po lifcie

Od dłuższego czasu borykam się z następującym problemem. Gdy dojeżdżam do świateł to obroty spadają do momentu prawie zgaśnięcia, jak jest zimny to w zimie potrafił zgasnąć, w lecie prawie. Kolejny dziwny objaw to jak auto stoi na wolnych obrotach to po chwili zaczyna jakby gasnąć, i zaraz wraca do normalnych obrotów (ok 700). Patrzyłem przez obd2 na korekty paliwowe i na postoju krótkoterminowa zaczyna od zera, spada liniowo do -25%, silnik prawie gaśnie, korekta wraca do 0 i znowu spada. Dodam, ze długoterminowa jest na poziomie -12.5%. 
Mam nadzieję ze ktoś zna sposób na takie dolegliwosci :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o silniczek w przepustnicy to nie rozbierałem jej (da się to zrobić tak, żeby potem złożyć z powrotem?), tylko wyjąłem całą z auta i przeczyściłem motylek z dwóch stron, potem adaptacja. Niestety nie naprawiło to problemu. Przez chwile zastanawiałem się czy to nie mój przepływomierz (maf) źle wskazuje. Według obd wskazuje 3.6 g/s przy 700 obrotach, na rozgrzanym silniku. Kupiłem używany przepływomierz boscha z nr 0 280 218 094  i on z kolei pokazuje ok 2.5 g/s. Czy ktoś mający silnik 1.8 mógłby się podzielić informacją ile jemu wskazuje przepływka? Dodam, że na starym mafie auto jest o wiele żwawsze, na nowym tak jakby mu mocy brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nic nie wyrzuca ale jak jade w trasie (zwłaszcza podczas jazdy pod górkę, przy pełnym obciążeniu silnika) to prawie za każdym razem jest P0303 i raz się pojawił P0171. Podczas jeżdżenia po mieście jest normalnie, ale boje się już jechac gdzieś dalej. Ostatnio był robiony remont silnika (brał olej) i wymieniony rozrząd, wiec to odpada. Wcześniej było jezdzone na lpg i benzynie ale teraz, po remoncie tylko benzyna, żeby zawęzić obszar poszukiwań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P0303 jest to błąd 3 cylindra prawdopodobnie jest coś nie tak ze świecą lub z cewką

a kod P0171 to jest zbyt uboga mieszanka:

Przecieki powietrza wlotowego

Wadliwa pierwsza podgrzewana sonda lambda

Nieprawidłowe spalanie

Wadliwe wtryskiwacze paliwa

Wycieki gazów wydechowych

Nieprawidłowe ciśnienie paliwa

Brak paliwa

Wadliwy czujnik masowego przepływu powietrza (MAF)

Nieprawidłowe podłączenie węża odpowietrzania skrzyni korbowej (PCV)

Kiedy zostanie wykryty kod?
– Układ wtrysku paliwa nie działa prawidłowo.

– Wielkość kompensacji współczynnika mieszanki jest zbyt mała. (Stosunek mieszanki jest zbyt ubogi.)

Możliwe objawy p0171

Zapalenie się kontrolki silnika

Szarpanie silnika

Nadmierne zużycie paliwa

P0171 Opis

Dzięki sterowaniu układu samokontroli mieszanki powietrze / paliwo rzeczywisty stosunek mieszanki można zbliżyć do teoretycznego stosunku mieszanki w oparciu o sygnał sprzężenia zwrotnego stosunku mieszanki z podgrzewanymi czujnikami tlenu 1. Moduł sterujący silnika (ECM) oblicza niezbędną rekompensatę, aby skorygować przesunięcie między rzeczywistym a teoretycznym stosunkiem. W przypadku, gdy wartość kompensacji jest wyjątkowo duża (rzeczywista proporcja mieszanki jest zbyt uboga.), Moduł ECM ocenia stan, w którym układ wtrysku paliwa działa nieprawidłowo i zapala się lampka kontrolna awarii (MIL) oraz błąd PO171

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update

Kupiłem drugi używany przepływomierz, też bosch 0 280 218 094 ale ten okazał się chyba lepszym strzałem bo ustały problemy z obrotami przy wysprzęglaniu, normalnie spadają do 700 i tak zostają. Po popatrzeniu w obd przepływ to ok 2.6 g/s przy 700 rpm, korekty paliwowe oscylują wokół 0%. Jak pojadę w dłuższą trasę to postaram się sprawdzić czy ta wymiana załatwiła też problem P0303 i P0171.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...