Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcę zamontować katalizatory - prośba o radę


adam_0012
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, jakiś czas temu kupiłem Maximę z 2011 roku z wywalonymi katami (została obudowa a środek jest wywalony). Oczywiście świeci się check ale z tym sobie poradzę poprzez wyłączenie 2 sondy w systemie. Mam natomiast inny problem - chciałbym ze spokojem jechać na przegląd bez obaw, że mi nie przejdzie kontroli emisji spalin (a jak zechcą sprawdzić to nie przeszedłby bo sprawdzałem). Wiadomo że koszt oryginalnych w ASO to są kwoty większe niż wartość samochodu ale co sądzicie o uniwersalnych albo o włożeniu samych wkładów spełniających normy dla EURO5? Pytałem w jednym warsztacie i powiedzieli mi, że takie wkłady będą spełniały swoją funkcję i przegląd będzie przechodził bez problemu, w drugim z kolei powiedzieli, że to i tak nie ma sensu i tylko oryginały albo używki w dobrym stanie (a używkę niestety nie tak prosto kupić).  Na ebayu są niby nowe katalizatory do Maxima za 300-400$ ale wydaję mi się to jakoś mało jak na nowy katalizator do tego samochodu... czy to będzie lepsza opcja niż sam wkład kupiony u nas? 
Doradźcie proszę co mam zrobić. Zależy mi przede wszystkim na tym żeby samochód mieścił się w normach - idą wielkimi krokami zmiany w przeglądach i pewnie w przyszłym roku nie da rady tego w żaden sposób obejść. 
Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.jezeli masz zamiar kupować zamienniki odradzam,wkład ceramiczny . jeżeli masz LPG długo nie wytrzymają.wyciagnij katy i wyślij do firmy , która zajmuje się profesjonalnie regeneracją.(jakieś 2 lata temu 1.5tysia to kosztowało)dostaniesz gwarancję i żadnych emulatorów nie trzeba zakładać.ps.jezeli jesteś zainteresowany napisz na priv dam ci namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...