Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Problem ze światłem wstecznym


lukeswirus

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę wszystkich o pomoc, którzy wiedzą co trzeba wymienić aby po wciśnięciu biegu wstecznego zapalało sie światło wsteczne. Mam Nissana K11 z 97 r. Wersja Hollywood. Myśle że to coś w skrzyni ale nie znam sie na mechanice i nie wiem co to może być dokładnie. Wszystkim chętnym udzielenia pomocy z góry dziękuje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

W obudowe skrzyni jest wkreony czujnik ktory zapala swiatlo i on moze byc uszkodzony, ale sprawdz jeszcze bezpieczniki, moze ktorys sie spalil. A zanim wymienisz czujnik to najpierw sprawdz czy kable do niego dochodzace sie nigdzie nie naderwaly (tak bylo u mnie). Odepnij najblizsza kostke od czujnika i z kostki beda wychodzic 2 kabelki, połącz je kawałkiem kabelka i wlacz stacyjke.Po ich polaczeniu powinno zapalic sie swiatlo wstecznego. Jesli sie nie zapali to idz po kablach i szukaj przerwy. U mnie wlasnie przerwa zrobila sie gdzies po drodze przy kostce kabelek sie naderwal a tez chcialem juz jechac po drugi czujnik.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem Micry k10 1.2 z 90 roku

Niestety przzez ostatnie trzy tygodnie stała ( noga w gipsie) i była tylko odpalana nie mniej zauważyłem iż nie palą się światła cofania oraz prawe światło od podświetlenia tablicy i przeciwmgielne.

 

Oriętujecie się może który bezpiecznik odpowiada za światła cofania ? Żarówki są ok to sprawdziłem do reszty narazie ciężko się dostać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko część świateł się nie pali (szczególnie jedno światło podświetlenia talicy), to raczej kable (połączenia) zamokły. Jak ostatnio po tankowaniu sprawdzałem światła, to górne światło stopu nie działało, jak dojechałem do domu i chcialem popawiać kabelki, to już było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...